Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Pomorze Zachodnie w obiektywie

Konkurs dla entuzjastów fotografii.

Pomorze Zachodnie w obiektywie

Foto: TSF

Lubisz Pomorze Zachodnie a do tego jesteś zapalonym fotografem amatorem? Trójmiejska Szkoła Fotografii ma dla Ciebie propozycję.

Do końca maja można nadsyłać swoje fotografie dotyczące naszego regionu. Do wyboru są cztery kategorie. „Ziemia” – krajobrazy, pejzaże – zarówno przyrodnicze jak i bardziej związane z miastem, cywilizacją, zarówno negatywnie jak i pozytywnie. Z kolei kategoria „ludzie” to nie tylko portrety, to również życie codzienne, praca, wypoczynek a więc i turystyka – ogólnie – człowiek w każdym aspekcie swojej działalności. „Wydarzenia” to już kategoria dla dokumentalistów i fotoreporterów uwieczniających codzienne życie polityczne, społeczne i sportowe.

Dla tych którzy nie czują się dobrze w żadnej z wymienionych dyscyplin fotograficznych, organizatorzy przygotowali również kategorię eksperymentu – tu można wysłać wszystkie zdjęcia nie mieszczące się we wcześniejszych kategoriach.

Pula nagród w konkursie jest pokaźna, aż 27 tys. złotych. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii przewidziano nagrody w postaci rocznych stypendiów w Trójmiejskiej Szkole Fotografii. Zdobywca Grand Prix otrzyma profesjonalny statyw z głowicą firmy Vanguard.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje m.in. Prezydent Świnoujścia.

Szczegóły konkursu tutaj.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus