Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Monodram Kasi Dominiak zachwycił jury w Szczecinie

Wojewódzki Turniej Teatru Jednego Aktora

Monodram Kasi Dominiak zachwycił jury w Szczecinie

Foto: facebook.com/aneta.kruk

Świnoujścianka Katarzyna Dominiak wygrała Turniej Teatru Jednego Aktora, który odbył się 23 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Uzdolniona młoda artystka będzie reprezentować miasto i całe województwo zachodniopomorskie w konkursie ogólnopolskim w Słupsku. 

Turniej Teatru Jednego Aktora ma na celu wyłonienie artysty, który poszukuje indywidualnych form wypowiedzi twórczych, mocno zaangażowanego w ważne problemy współczesności. W tym roku szczecińskie jury zachwycił monodram "Z innej gliny", oparty na biografii rzeźbiarki Camille Claudel. Katarzyna Dominiak nie tylko znakomicie wcieliła się w rolę francuskiej artystki. Sama napisała również scenariusz oraz podjęła się reżyserii spektaklu.

Katarzyna Dominiak ma 17 lat, pochodzi ze Świnoujścia, na co dzień uczęszcza do II LO w Szczecinie. Mieszkańcy Świnoujścia mieli wielokrotnie okazję oglądać ją na deskach świnoujskiej sali teatralnej MDK czy wydarzeń plenerowych przygotowanych przez O!środek Działań Teatralnych przy Miejskim Domu Kultury. Wyniki ogólnopolskiego konkursu w Słupsku poznamy w połowie czerwca. Trzymamy kciuki!

Autor: scie24
comments powered by Disqus