Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Rusza trzeci Baltic Neopolis Festival

Wydarzenia

Rusza trzeci Baltic Neopolis Festival

Foto: Organizator

Warsztatami i koncertem tanga Baltic Neopolis Orchestra rozpoczyna w sobotę, 10 czerwca w Galerii Kaskada w Szczecinie Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowy Festiwal Muzyki, który obejmie całe zachodniopomorskie.

W sobotę, 10 czerwca w Galerii Kaskada przekonamy się o tym, że tango jest dla każdego. O 17 rozpoczną się tam bezpłatne warsztaty tanga z Akademią Tanga Adriana i Doroty Grygier, a o 19 koncert Białe tango w wykonaniu muzyków Baltic Neopolis Orchestra i Marcelo Nisinsmana. Uczestnicy warsztatów tanecznych i wszyscy chętni zatańczą do muzyki na żywo, a potem będzie można posłuchać nastrojowych rytmów wprost z Buenos Aires, bowiem stamtąd pochodzi Marcelo Nisinman, bandoneonista, kompozytor i aranżer czerpiący m.in. z własnych argentyńskich korzeni i twórczości Astora Piazzolli, którego znał osobiście. W programie koncertu znajdują się m.in. takie utwory słynnego krajana Marcelo, jak Libertango a także Adios Nonino i Oblivion w nowej aranżacji Ninsmana, któremu towarzyszył będzie na scenie Baltic Neopolis Quintet w składzie Emanuel Salvador – skrzypce, Wojciech Kołaczyk – skrzypce, Emilia Goch Salvador – altówka, Robert Dacko – wiolonczela i Szymon Guzowski – kontrabas.

Wszystko to na poziomie -1 Galerii Kaskada w ramach rozpoczynającego się właśnie Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki organizowanego przez Stowarzyszenie Baltic Neopolis Orchestra i jej Partnerów. Festiwal zakłada współpracę muzyków i artystów z całego świata. Dzięki zaplanowanym w ramach festiwalu inicjatywom do Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego zawita szerokie grono wybitnych artystów, m.in. właśnie bandoneonista Marcelo Nisinman (Argentyna), skrzypek Vasko Vassilev (Bułgaria), pianistka Ingrid Fujiko Hemming (Niemcy/Japonia), grająca na marimbie Vivi Vassileva (Niemcy/Bułgaria), pianistka Pamela Tan-Nicholson (Singapur) czy harfistki Anna Steinkogler (Austria) i Rosa Maria Diaz Cotan (Hiszpania).

Wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi będzie występ międzynarodowego zespołu Baltic Neopolis Virtuosi, który łączy potencjał artystyczny w obszarze basenu Morza Bałtyckiego. W Festiwalu udział wezmą także młodzi muzycy z programu stażowego Baltic Neopolis Orchestra – Akademia BNO.

Baltic Neopolis Festival 2017 to 18 koncertów w Szczecinie, Złocieńcu, Gryfinie, Drawnie, Świdwinie, Gryficach, Ueckermünde, Świnoujściu, Kołobrzegu, Koszalinie oraz niemieckim Heringsdorfie, jak również Art week w Świnoujściu - animacje i warsztaty muzyczne w przestrzeni miejskiej dla dzieci i dorosłych w samym środku lata. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus