Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Muzyka filmowa zabrzmi w Zoo Ueckermünde

Wydarzenia

Muzyka filmowa zabrzmi w Zoo Ueckermünde

Foto: Organizator

W sobotę 15 lipca o godz. 13 w Zoo Ueckermünde zabrzmi muzyka filmowa w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet. Koncert odbędzie się w ramach trwającego od czerwca Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

Znane i lubiane motywy muzyczne m.in. z popularnych bajek i filmów w uroczej i równie zróżnicowanej scenerii ogrodu zoologicznego wykona w sobotę 15 lipca o godz. 13 Baltic Neopolis Quartet w składzie Izabela Milewska – skrzypce, Joanna Wójtowicz – skrzypce, Wojciech Witos – altówka oraz Tomasz Szczęsny – wiolonczela. Zabrzmią m.in. tematy z filmów Król Lew, La La Land, Moulin Rouge, Różowa Pantera, Zapach Kobiety czy serialu Gra o Tron oraz muzyczne przeboje, jak Bohemian Rhapsody Queen, Can’t Help Falling In Love Presleya czy Hallelujah Cohena. Wstęp w ramach opłaty za bilet do ZOO: 10 € (normalny) i 4,50 € (ulgowy, dzieci w wieku 3-15 lat).

Koncert odbędzie się w ramach 55-lecia Zoo Ueckermünde i 20-lecia niemiecko-polskiej współpracy oraz Baltic Neopolis Festival 2017, letniego festiwalu muzyki kameralnej organizowanego przez Baltic Neopolis Orchestrę. Festiwal ma na celu promocję kultury w całym regionie zachodniopomorskim i przygranicznych niemieckich landach. Przed nami w ramach Festiwalu jeszcze 10 koncertów w Ueckermünde, Świnoujściu, Kołobrzegu, Koszalinie oraz Heringsdorfie, a także  Art Week w Świnoujściu - animacje i warsztaty muzyczne w przestrzeni miejskiej dla dzieci i dorosłych w samym środku lata. Festiwal potrwa do 5 sierpnia. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Więcej informacji o Festiwalu: www.balticneopolis.pl

Autor: Organizator
comments powered by Disqus