Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / W Galerii Mistrzów koncert Christophera Weaver'a

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów koncert Christophera Weaver'a

Foto: Organizator

W najbliższy piątek (14 lipca) ciekawie zapowiada się kolejny festiwalowy koncert. Miłośnicy muzyki organowej po raz drugi będą mogli posłuchać mistrza gry organowej z Anglii.

Christopher WEAVER uczył się gry na organach u dr Harrego Gabba w Chapel Royal oraz u Francisa Jacksona w York Minster. Kontynuował naukę w prestiżowym Trinity College, gdzie studiował kompozycję i dyrygenturę w klasie Charlsa Proctora. W tym czasie zdobył pierwszą nagrodę w Konkursie Organowym Bacha. Studiował też pedagogikę na Politechnice Middlesex. Posiada dyplomy z prestiżowych Royal College of Music oraz Royal College of Organists.

Był Dyrektorem muzycznym w Grisby Minster (jedynym kościele w Anglii posiadającym Szkołę Chóralną), a także dyrygentem i dyrektorem chóru Grimsby Bach. Po 5 latach powrócił do Londynu jako dyrektor szkoły Borehamwood oraz dyrektor muzyczny teatru Elstree. Kolejne 10 lat spędził w Bedford jako organista gminny dla North Bedfordshire - dyrektor muzyczny w kościele św. Pawła, dyrektor jednego z wydziałów Harpur Trust School oraz dyrygent Ampthill Singers. Przez następne 15 lat przebywał w krajach wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, gdzie był m.in. dyrektorem muzycznym w Bazylice pw. Chrystopolitissa i Agia Kyriaki w Paphos. Był dyrektorem ds muzyki dla anglikańskiej diecezji na Cyprze oraz rzymsko-katolickiej diecezji Jeruzalem. Założyciel i dyrygent chóru kameralnego na Cyprze.

W 2007 roku powrócił do Anglii i gra na organach w katerze w Northhampton.

W programie koncertu usłyszymy kompozycje G. PIERNE'A, L.van BEETHOVENA, P. HINDEMITH'A, J. STANLEY'A, R.V. WILLIAMSA i A. RIDOUT'A

Autor: M. P.
comments powered by Disqus