Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

Foto: Organizator

W ostatni piątek lipca na organach kościoła pw. Chrystusa Króla, koncert w Galerii Mistrzów miał zagrać Johannes SCHLAGE z Niemiec. Niestety – zachorował i nie wystąpi.

Jednak nie odwołujemy koncertu – szczęśliwie dla miłośników muzyki organowej, udało się zorganizować zastępstwo i wystąpią:

Frank ZIMPEL – urodził się w Greifswaldzie. Kształcił się muzycznie w Kothenau (Saksonia-Anhalt). W Lipsku studiował muzykę kościelną u prof. Armida Gasta i u Wolfganga Ungera, dyrektora Lipskiej Akademii Muzycznej. W 1996 r. został finalistą i jako jedyny otrzymał nagrodę na X Międzynarodowym Konkursie Bachowskim w Lipsku. W latach 1999-2000 studiował grę na organach w Akademii Muzycznej w Wiedniu. Obecnie jest organistą kościelnym w mieście Taucha i w Lipsku. Od 2003 r. uczy organowej muzyki koncertowej i liturgicznej w Akademii Muzyki Kościelnej w Halle.

Alexander PFEIFER z Lipska swoją muzyczną edukację zaczynał od gry na altówce i dopiero w wieku 12 lat zdecydował się na trąbkę. Gry na tym instrumencie uczył się w szkole muzycznej im. J. S. Bacha w Lipsku. W latach 2002-2006 studiował w Akademii Muzycznej w klasie trąbki u Matthiasa Schmutzlera. W tym okresie był rezerwowym członkiem Orkiestry w Dreźnie, a od listopada 2005 do czerwca 2006 występował gościnnie jako trębacz w Saksońskiej Filharmonii.

Duet Frank Zimpel i Alexander Pfeifer koncertuje już ponad 10 lat. Wystąpili na 400 koncertach nie tylko w Niemczech, ale także w Austrii, Holandii, Rosji, Szwajcarii i w Egipcie.

W programie koncertu utwory:

G. F. HAENDEL- Trumpet Voluntary, G.Ph. TELEMANN - La Majeste, - La Rejouissance, - La Grace, - La Vaillance, J. S. BACH - Toccata und Fuge d-moll G. TARTINI - Concerto D-dur, cz. Allegro moderato, Andante, Allegro grazioso F. SCHUBERT - Ave Maria, F. MENDELSSOHN-BARTHOLDY - Sonate c-moll, op.65, nr 2, cz. Grave, Adagio, Allegro maestoso e vivace, Fuga – Allegro moderato, C. BOHM - Altdeutscher Liebesreim op.326, G. GERSHWIN – Summertime.

Początek koncertu godz. 19-ta<

Autor: M. P.
comments powered by Disqus