Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

Foto: Organizator

W kolejny piątek (18.08) w koncercie z Galerii Mistrzów przy organach z 1927 roku zasiądzie „ojciec” Świnoujskich Wieczorów Organowych Andrzej CHOROSIŃSKI.

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie klasy organów prof. F. Rączkowskiego i klasy kompozycji prof. T. Paciorkiewicza. Uczestnik kursu mistrzowskiego u prof. Floor Peetersa w Belgii. Laureat wielu konkursów organowych m. in. I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Organowej w RFN i wyróżnienia w Konkursie Bachowskim w Belgii. Koncertuje niemal we wszystkich krajach Europy oraz obu Ameryk, a także w Korei Południowej i Japonii.

Jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej w Warszawie. Prowadzi także kursy mistrzowskie w kraju i za granicą.

Mistrz nie tylko gry organowej, ale także kompozytor oraz autor licznych transkrypcji utworów orkiestrowych na organy. W swym artystycznym dorobku ma nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe – ponad 20 płyt, w tym płytę nagraną na świnoujskich organach na 10-lecie festiwalu. Konsultant i autor projektów budowy organów w Polsce oraz w Niemczech, Kanadzie i Japonii.

W programie koncertu usłyszymy utwory J.S. Bacha /A. Vivaldiego, V. Petreli, Ch.M. Vidor'a, D. Raksin'a, B. Kapera, Th. Monk'a i F. Liszta.

Autor: M. P.
comments powered by Disqus