Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Fama na poniedziałek

Wydarzenia

Fama na poniedziałek

Foto: FAMA

Poniedziałek na Famie: debiut Telewizji Festiwalowej i Mobilnego Instytutu Kultury na placu Wolności, Inga Iwasiów w ostatnim spotkaniu z cyklu Miejsca literatury, piosenki Wojciecha Młynarskiego w interpretacji famowiczów, w koncercie przygotowanym przez Jerzego Jana Połońskiego i Szymona Wójcińskiego. Dopełnieniem programu będzie teatralny „Sztorm” aktorów Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej.

UWAGA, KONCERT ZESPOŁU RADIOSLAM, ZAPLANOWANY NA GODZINĘ 14.00 W MOBILNYM INSTYTUCIE KULTURY Z POWODU NIEKORZYSTNYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH ZOSTAŁ ODWOŁANY.

W poniedziałek rano, na placu Wolności stanął MOBILNY INSTYTUT KULTURY, czyli  wielofunkcyjny kontener szczecińskiego Stowarzyszenia Miastoholizm, który przemierza Europę w prezentowaniu a także poszukiwaniu kultury. Kontener może być sceną, galerią, kinem, teatrem a także doskonałą przestrzenią do spotkań i warsztatów. Nie inaczej będzie na Famie, ale tutaj MiK przeobrazi się także w telewizyjne studio. Codziennie, od poniedziałku do piątku (21 -25 sierpnia 2017) od godziny 11.00 do 13.00 działać będzie tu TELEWIZJA FESTIWALOWA. Dzięki współpracy ze świnoujską Telewizją Słowianin, wszystko co się tu wydarzy trafi jednocześnie w eter – wszystkie wydarzenia są transmitowane na żywo na antenie TV Słowianin oraz stronie internetowej nadawcy. Obok prezentacji artystycznych uczestników Famy, gros miejsca w programie zajmą rozmowy z wyjątkowymi mieszkańcami Świnoujścia oraz, oczywiście, uczestnikami Famy. Prowadzić je będą członkowie festiwalowej Sekcji Dziennikarskiej, redaktor naczelny Magazynu WYSPY – Michał Taciak oraz Daniel Źródlewski, wieloletni dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej, obecnie rzecznik prasowy Famy.

Tego dnia plac Wolności będzie jeszcze świadkiem happeningu dedykowanego najmłodszym widzom. Znając kreatywność i jednocześnie nieobliczalność jednego z liderów ZACHODNIOPOMORSKIEJ OFFENSYWY TEATRALNEJ, reżysera Marka Kościółka, należy zostawić tu puste miejsce i czekać, na to co się wydarzy.

Dodajmy tylko, że akcja nosi wiele mówiący o charakterze przedsięwzięcia tytuł „Sztorm”. Zapraszamy całe rodziny o godzinie 16.00.

W poniedziałek odbędzie się także ostatnie już spotkanie z cyklu MIEJSCA LITERATURY, STREFY WRZENIA. Bohaterką spotkania będzie krytyczka literacka, prozaiczka, historyczka i teoretyczka literatury, poetka INGA IWASIÓW. Moderatorem będzie, również uznany pisarz, ARTUR DANIEL LISKOWACKI. Początek spotkania o godzinie 17.30 w Galerii Miejsce sztuki44 (ul. Armii Krajowej 13). 

Program zwieńczy pierwszy z premierowych koncertów Famy. Widowisko zatytułowane JESZCZE W ZIELONE GRAMY dedykowane jest pamięci Mistrza Wojciecha Młynarskiego – nieodżałowanego poety, satyryka, artysty kabaretowego, autora ponad 2000 tekstów piosenek, dramaturga, scenarzysty, librecisty, tłumacza, kompozytora i reżysera teatralnego. Piosenki Mistrza, w nowych, odważnych interpretacjach usłyszymy w wykonaniu członków famowskich zespołów. Reżyserem tego muzycznego spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, kierownikiem muzycznym znakomity jazzman Szymon Wójciński, a za oprawę plastyczna odpowiada Joanna Martyniuk. Na koncert zapraszamy o godzinie 19.00 do Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu (ul. Wojska Polskiego 1).

Na wszystkie wydarzenie festiwalu obowiązuje WSTĘP WOLNY!

Autor: Daniel Źródlewski
comments powered by Disqus