Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Intensywna środa

Festiwal FAMA

Intensywna środa

Foto: FAMA

Środa na Famie – finał literackiej akcji „Listy do Ani”, prezentacja Klubu Literackiego „Na Wyspie”, kolejny program telewizji festiwalowej, spektakl Living Space Theatre oraz impro połączonych sił formacji Hulaj i Impokracja. Muzyczne prezentacje Odett Dąbrowskiej, Andre & The Giants, Szymonmówi, Przybyła, Smutnych Piosenek, Jabłonki oraz Smoking Barrelz.

X

Drugą już festiwalową środę zaczynamy od WARSZTATÓW FOTOGRAFICZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Animatorzy z Grupy Kakało zameldują się o 11:00 na prawobrzeżnym Osiedlu Warszów. O 16.00 przeniosą się do filii Miejskiego Domu Kultury na Karsiborze, gdzie przeprowadzą WARSZTATY MUZYCZNE.

Mobilny Instytut Kultury, czyli stojący na placu Wolności czarny kontener Stowarzyszenia Miastoholizm, wypełni poezja. Od 11:00 odbywać się tu będzie prezentacja świnoujskiego Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Podczas spotkania odbędzie się także finał projektu LISTY DO ANI poświęconego pamięci Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej, poetki oraz jednej z inicjatorek Famy. Członkowie Klubu zaprosili uczestników Festiwalu i mieszkańców miasta do napisania artystycznych listów, symbolicznie adresowanych do Anny. Co znalazło się w skrzynkach pocztowych? – zapraszamy na plac Wolności oraz przed telewizory – całość spotkania będzie transmitowana przez TV Słowianin. Streaming także na stronie internetowej stacji: www.tvslowianin.pl. Po literackim zmaganiach ponownie ruszy TELEWIZJA FESTIWALOWA. Na żywo na placu Wolności oraz na antenie Telewizji Słowianin będzie można obejrzeć wywiady z kreatywnymi świnoujścianami oraz artystami Famy (początek programu około godziny 12:00).

Kolejne wydarzenia festiwalu – nadal w Mobilnym Instytucie Kultury na placu Wolności – już muzyczne. Jako pierwsza, o 15:30, zaprezentuje się ODETTE DĄBROWSKA – pianistka, wokalistka, autorka muzyki i tekstów. O swojej twórczości mówi, że to zderzenie dwóch odmiennych stylistyk – melancholijnej liryki i humoru. Na scenie pojawi się także SZYMONMÓWI – wokalista obdarzony niespotykaną, wręcz niemożliwą barwą głosu.

Muzyka rozbrzmiewać będzie także w Hali w Basenie Północnym, czyli w świnoujskiej Marinie (ul. Rogozińskiego / Jachtowa). O 18:30 zaprezentują się SMUTNE PIOSENKI. Ich koncerty to podróż przez różne nastroje i emocje. Muzycy zespołu swobodnie poruszają się po różnych gatunkach, tworząc muzykę, którą w skrócie określają jako jazz-electro-folk-pop. Kolejny koncert to PRZYBYŁ (19:30). Zespół łączy w swojej muzyce tradycje piosenki autorskiej, jazzu, rocka oraz bluesa. O 20:30 koncertować będzie JABŁONKA, czyli piosenki ukształtowane przez mróz i listopadowe ciemności, bzik słowa, tumult półżywych, niepokojących bitów, kosmicznych gitar i basów. Gdy ucichnie muzyka, Hala w Marinie zmieni się w teatr. LIVING SPACE THEATRE pokaże spektakl inspirowany kulturą romską „Kaj Dzias”. To barwny kolaż muzyki, pieśni, tańca i tekstów. Początek o 21:30.

Następne wydarzenia Festiwalu już w Browarze Miedziowy44 w Hotelu Interferie Medical Spa. Wieczór rozpoczną połączone siły teatrów Hulaj oraz Impokracja. W ich wykonaniu zobaczymy spektakl improwizowany WROCŁAW – WARSZAWA – ŚWINOUJŚCIE. Początek o 22:45. Potem scenę zajmą kolejno – grający muzykę żywcem wyjętą z drewnianej chatki gdzieś pomiędzy drzewami ANDRE & THE GIANTS (00:00) i chromatyczny duet z Krainy Czarów SMOKING BARRELZ (01:00).

Autor: Daniel Źródlewski
comments powered by Disqus