Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / 2050. Świat według Davida

Koncert Finałowy 47. Festiwalu Fama - Świnoujście 2017

2050. Świat według Davida

Foto: FAMA

Fama, od blisko półwiecza, jest jedynym w Polsce festiwalem artystycznym, który obok możliwości prezentacji twórczości, jest jednocześnie nastawiony na doskonalenie warsztatu młodych twórców. To przedsięwzięcie interdyscyplinarne łączące muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów.

Na dwa tygodnie do Świnoujścia zjeżdża kilkuset młodych–zdolnych, by przez ten czas mozolnie pracować, tworzyć, inspirować się i uczyć. Ci najlepsi, jak co roku, wezmą udział w finałowym widowisku, realizowanym w legendarnym świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty.

Tegoroczny koncert wyreżyserował PAWEŁ NICZEWSKI – aktor szczecińskiego teatru Współczesnego, oraz szef Teatru Piwnica Przy Krypcie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Do współpracy zaprosił stand-up’era DAVIDA MBEDA NDEGE. To Polak i Kenijczyk, artysta pełen niezwykłego dystansu i bezkompromisowego poczuciem humoru. David wcieli się w rolę przewodnika po świecie przyszłości, bo akcja widowiska dziać się będzie, zgodnie z tytułem, w roku 2050. Kolejnymi bohaterami tego świata będą najlepsi uczestnicy 47. Festiwalu Fama. Towarzyszyć im będą muzycy z formacji GRZECZNI CHŁOPCY. Nad wszystkim muzyczną pieczę sprawuje MAREK PĘDZIWIATR, a scenografię przygotowała JOANNA MARTYNIUK.

Podobnie jak na wszystkie wydarzenia Festiwalu – WSTĘP WOLNY! Czeka na Was 2 700 miejsc na widowni. Przybywajcie tłumnie!

26 sierpnia 2017 (sobota), godzina 20.30
Amfiteatr im. Marka Grechuty
ul. Chopina 30, Świnoujście 

Autor: Daniel Źródlewski
comments powered by Disqus