Niedziela, 16 grudnia 2018r.

Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Konkurs piosenki patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Wydarzenia

Konkurs piosenki patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Foto: Organizator

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. To przewodnie hasło zainspirowało naszą społeczność szkolną do zorganizowania i uczestnictwa w „Konkursie piosenki patriotycznej”. Nad jego oprawą artystyczną czuwała Pani Mariola Krasowska, Bernadeta Wenta, Dagmara Ceroń i Sylwia Szostak.

Konkurs odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w budynku A.

Podczas pierwszej części udział wzięły klasy I-III. Była to cenna lekcja historii z udziałem uczniów, którzy z uwagą wysłuchali treści nawiązujących do pieśni patriotycznych, jak i byli ich spektakularnymi wykonawcami. Zaprezentowane zostały następujące utwory: „HYMN SYBIRAKÓW”, „PAŁACYK MICHLA”, „PRZYBYLI UŁANI POD OKIENKO’’, „SZARA PIECHOTA’’, „PIERWSZA BRYGADA’’, „WARSZAWSKIE DZIECI’’. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ dziecięcy śpiew ożywił naszych bohaterów narodowych i wielką przeszłość naszego kraju.

W drugiej części wzięła udział młodzież gimnazjalna, która wspaniale współpracowała z uczniami klas IV-VII. Tutaj pieśni patriotyczne zaprezentowane przez szkolnych artystów przeplatały się z elementami wiedzy historycznej. Nawiązano m. in. do powstania warszawskiego oraz złożono hołd warszawiakom pochodzenia żydowskiego zamkniętym w getcie.

Dyrektor szkoły Pani Edyta Tomaszek każdemu uczestnikowi przedsięwzięcia wręczyła dyplom, doceniając jego pracę, zapał i zaangażowanie.

Jury w składzie: Pani Hanny Żurawskiej, Pani Elżbiety Post i Pani Agnieszki Bartczak przyznało następujące miejsca:

I miejsce otrzymały:

Anna Leśniewska klasa 4b „Deszcz, jesienny deszcz”,
Aleksandra Suchecka klasa 2e (ucz. gimnazjum) „Dziś idę walczyć mamo”,
Alicja Tomaszek klasa 2a (ucz. gimnazjum) „Warszawo ma”.

II miejsce otrzymali:

uczniowie klasy 5a, którzy zaśpiewali „Piechotę”.

Wyróżniono:

Emilię Beczkowską, Jacka Zaleskiego, Zofię Zalewską z klasy 5a za utwór „My, pierwsza Brygada”,
Michalinę Mackiewicz z klasy 4c, która zaśpiewała „Idziemy w noc” ,
Agatę i Piotra Muraszko (uczniów gimnazjum) za „Harcerskie ideały”.

Spotkanie uświęcili swoją obecnością Pan Paweł Sujka zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście, Pani Janina Śmiałkowska Naczelnik Wydziału Edukacji, Pan Wiesław Góreczny Radny, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Pani Maria Zając Przewodnicząca Związków Sybiraków w Świnoujściu wraz z delegacją.

To spotkanie uświadomiło wszystkim, że bycie patriotą to „kochać swoją rodzinę, szkołę, miasto, kraj; poznawać historię, tradycję, kulturę własnego narodu; mieć szacunek dla godła, hymnu i języka”.

Autor: SP6
comments powered by Disqus