Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Festiwalowy koncert włączony w obchody Dni Morza

Wydarzenia

Festiwalowy koncert włączony w obchody Dni Morza

Foto: Organizator

Część letnią XX Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe, w piątek (22 czerwca), tradycyjnie rozpocznie koncert włączony w miejskie obchody DNI MORZA .

Wykonawcami będą:

Krzysztof CZERWIŃSKI – organista, dyrygent i pedagog z dalekiej Australii. Absolwent „Poznańskiej Szkoły Talentów“ w klasie organów prof. Józefa Serafina. Stypendysta Eastman School of Music w N.Y. studiował dyrygenturę, organy, śpiew, pedagogikę wokalną i muzykę koscielną. Już w pierwszym roku studiów został laureatem nagrody uczelni dla studentów rokujących największe nadzieje na przyszłość. Był też stypendystą Birmingham Conservatoire w Anglii w klasie dyrygentury chóralnej. Odbył szereg podróży koncertowych m.in. w Australii, Austrii, Francji, Holandii i USA. Laureat wielu konkursów m.in. I miejsca w konkursach Amerakańskiego Związku Organistów. Ukończył też dyrygenturę symfoniczno-operową w Sydney Conservatorium of Music w Australii. W 2012 r. objął stanowisko Dyrektora Muzycznego kościoła uniwersyteckiego Macquarie Chapel w Sydney i funkcję tę sprawuje do dziś.

MIEJSKI DZIEWCZĘCY CHÓR LOGOS – obchodzący w tym roku swoje 20-lecie, powstał przy Społecznym Liceum Fundacji LOGOS w Świnoujściu w 1998r. Skupiał wyłącznie uczennice Liceum LOGOS. Z czasem do chóru dołączyły dziewczęta z różnych szkół w mieście i od 2004 roku jest zespołem miejskim, a opiekę nad chórem przejął Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Chór LOGOS pracuje pod kierunkiem Elżbiety Naklickiej i Krzysztofa Naklickiego. Zespół koncertuje, uświetniając miejskie imprezy, uczestniczy też w konkursach i festiwalach, zdobywając co roku liczne, liczące się nagrody na Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursach Chórów. m.in. Złoty Kamerton, Puchar Ministra Kultury i Sportu, Puchar Ministra Edukacji Narodowej.

Dyrygentką i założycielką chóru jest Elżbieta NAKLICKA – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Wychowania Muzycznego i Rytmiki w klasie dyrygowania prof. Zbigniewa Bruny. Ukończyła też mistrzowskie studia podyplomowe w zakresie emisji głosu pod kierunkiem prof. Jadwigi Załęskiej-Tritt i chórmistrzostwa pod kierunkiem prof. Andrzeja Banasiewicza w Bydgoszczy. Od 1986r. mieszka w Świnoujściu. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną tworząc i prowadząc dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne i chóry, które zdobywają nagrody na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. cztery razy Złoty Kamerton w Bydgoszczy, I miejsce i Złoty Dyplom na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (2006) oraz Grand Prix i Złotą Płytę (nagroda TVP w Bydgoszczy) na Ogólnopolskim Konkursie Chórów a’capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy (2009).

W programie usłyszymy kompozycje; Dietricha BUXTEHUDEGO, Johanna Sebastiana BACHA, Mikołaja GOMÓŁKI, A. KOSZEWSKIEGO, Arne MELLNAS’a, Tobina STOKES’a, Piotra JAŃCZAKA, Leona BOELLMANN’a, M. SAWY, Jurgena RIEGER’a, Katarzyny MŁYNARSKEJ, Astora PIAZZOLI, Huddie W. LEDBETTER’a, Karla JENKINS’a oraz KANON.

Koncert w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 19-tej. Bilety do nabycia w kawiarni SONATA (vis a vis kościoła) lub przed koncertem.

Autor: M.P.
comments powered by Disqus