Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / W Galerii Mistrzów zagra Ennio Cominetti

Wydarzenia

W Galerii Mistrzów zagra Ennio Cominetti

Foto: geralt / pixabay.com

W kolejny sierpniowy piątek (10.08.) słuchać będziemy gry organowej, znanego festiwalowej publiczności, włoskiego organisty, kompozytora i dyrygenta.

Ennio COMINETTI –występował jako solista i dyrygent w ponad 1000 koncertów w najważniejszych katedrach i niektórych teatrach Europy, obu Ameryk, krajów wschodnich i Afryki. Nagrał wiele płyt CD, napisał artykuły dla włoskich i europejskich magazynów muzycznych, prowadził wykłady, klasy mistrzowskie, przewodniczył jury konkursów organowych. Kieruje orkiestrą kameralną „Lombardo”, zespołem instrumentalnym „La Scala”, zespołem wokalnym „Soli Deo Gloria” i chórem „Lombardo”, których repertuar jest szeroki od opery, operetki, muzyki kameralnej i symfonicznej po madrygały, motety, oratoria po muzykę nowoczesną.

Jako kompozytor muzyki organowej laureat Międzynarodowego Konkursu Kompozycji na organy w Magadino (Szwajcaria). Komponuje również muzykę instrumentalną i chóralną. Jego kompozycje nagrywało wiele rozgłośni radiowych m.in. Rai Radio 3, Bayerische Rundfunk.

Prowadzi klasę organów i chorału gregoriańskiego w Konserwatorium w Trapani. Jest też artystycznym kierownikiem w wydawnictwie EurArte.

W programie koncertu;J.S. Bach, F. Mendelssohn-Bartholdy, Ch.H. Rinck, M. Surzyński, C. Franck.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia serdecznie zaprasza na koncert.

Autor: M.P.
comments powered by Disqus