Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / W Galerii Mistrzów zagra Ursula Grahm

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

W Galerii Mistrzów zagra Ursula Grahm

Foto: Organizator

W przedostatnim koncercie (24.08.) posłuchamy gry Ursuli GRAHM organistki ze Szwecji, absolwentki Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

Laureatka konkursu muzyki dawnej w Łodzi i wyróżnienia w Konkursie Bachowskim w Brugii. Od 1971 r. mieszka na stałe w Szwecji, gdzie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną. W swym artystycznym dorobku ma koncerty w większości krajów Europy oraz w USA. Kilkakrotnie odbyła tourne koncertowe po Norwegii i Finlandii. Wykonywała także koncerty organowe z orkiestrą. Dokonała wielu nagrań radiowych. W 1995r. obroniła przewód naukowo-artystyczny I stopnia w Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest autorką prac naukowych na temat polskiej i szwedzkiej muzyki organowej oraz budownictwa organowego w Szwecji. Przez 10 lat była członkiem prezydium Towarzystwa Organowego Szwecji. Otrzymała dwie nagrody kulturalne; Południowej Szwecji i nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za propagowanie polskiej muzyki organowej za granicą. Systematycznie koncertuje w Katedrze w Lund jako solistka w popularnych sobotnich recitalach organowych.

W koncercie zagra utwory; F. Zellbela, J. Pieterszoon’a Swellinck’a, C.P.E. Bacha, J.S. Bacha, O. Lindberga, T. Paciorkiewicza i Ch.M. Widora.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zaprasza na koncert.

Autor: M.P.
comments powered by Disqus