Wtorek, 21 maja 2019r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / "Dzieci z dworca ZOO" na scenie Opery na Zamku w Szczecinie

"Dzieci z dworca ZOO" na scenie Opery na Zamku w Szczecinie

Foto: P. Gamdzyk©Opera na Zamku

W sobotę, 23 lutego i niedzielę, 24 lutego na scenę Opery na Zamku wraca spektakl baletowy „Dzieci z dworca ZOO”- przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl zdobył Bursztynowy Pierścień 2018 dla Najlepszego Spektaklu Sezonu. przyznawany przez jury!

Przejmujące losy nastoletniej narkomanki Christiane F. i jej rówieśników od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. "My, dzieci z dworca ZOO" to światowy bestseller, który w formie książki i filmowej adaptacji niezmiennie porusza, a historia opowiadana przez główną bohaterkę nie traci na aktualności.

Spektakl "Dzieci z dworca ZOO" to impresja na temat najważniejszych wątków poruszonych w książce i filmie. Taniec współczesny jako środek wyrazu jest w stanie spojrzeć na tę opowieść z innej strony i pokazać to, co do tej pory być może umknęło uwadze odbiorców. Dramaturgię spektaklu dopełni niezapomniana muzyka Davida Bowiego, a także alternatywne kompozycje islandzkiego twórcy Valgeira Sigurðssona i eksperymentalne utwory z The Chopin Project Ólafura Arnaldsa i Alice Sary Ott. Autorem scenariusza, choreografii i inscenizacji jest wybitny choreograf Robert Glumbek, który za swoją poprzednią realizację w Operze na Zamku (wieczór nowych choreografii Ogniwa) otrzymał tytuł Najlepszego Choreografa w Polsce 2014 oraz Bursztynowy Pierścień 2014 w kategorii najlepszy spektakl sezonu.

Terminy:

2019-02-23 19:00
2019-02-24 18:00
Miejsce: Sala główna Opery na Zamku
Czas trwania: 1 godz. 45 min. (jedna przerwa)
Ceny biletów: 30-70 zł

Autor: red.
comments powered by Disqus