Wtorek, 21 maja 2019r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Świnoujska „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”

Miejski Dom Kultury

Świnoujska „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”

Foto: Organizator

„Wyspa Splotu”, naszego Domu Kultury, nawiązała współprace z Fundacją Małych Serc. „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Fundacja pomaga noworodkom w całej Polsce a my pragniemy dołożyć swoją cegiełkę. Celem projektu jest pomoc dzieciaczkom poprzez wydzierganie dla nich, na szydełku ośmiorniczek. Ramiona ośmiorniczki przypominają pępowinę, którą maluszki lubią się bawić w okresie płodowym. Dzięki takiej wydzierganej maskotce w tych pierwszych chwilach na świecie czują się bezpieczniej. Ośmiorniczki trafiają do wcześniaków które leżą w inkubatorach, uspokajają, mają zapach mamy i pomagają przetrwać w tych niepewnych momentach. 

- Bardzo się cieszymy, że naszą pracą, która jest zarazem naszą pasją, możemy charytatywnie pomóc maluszkom - opowiada uczestniczka Wyspy Splotu.

W pracowni Wyspy Splotu powstało już dużo indywidualnych projektów dziewiarskich i narodził się wspólny pomysł by wesprzeć szlachetną ideę w Polsce. Ośmiorniczki dla wcześniaków to piękny i szczytny projekt, do którego z wielkim zapałem przystępujemy. Każdy odnajduje w sobie większą lub mniejszą potrzebę pomocy, dlatego wierzę, że nie zabraknie nam uczestników, którzy przyłączą się do naszej akcji. Mam pewność, że uda nam się wydziergać dużą ilość ośmiorniczek i ze Świnoujścia wypłynie wprost do maluszków wiele maskotek. Zapraszam wszystkich chętnych dziergaczy do pracowni Wyspy Splotu w środy 13, 20 i 27 lutego w godzinach 16:00-19:00 -Podsumowuje projekt instruktor prowadząca Aleksandra Borelowska.

Specjalna włóczka, wypchanie ośmiorniczek oraz schemat czekają już w pracowni. Ponieważ ośmiorniczki muszą spełniać założone normy zapraszamy osoby środniozaawansowane i zaawansowane w szydełkowaniu. Dla osób, które chcą pomóc a dopiero zaczynają swoją przygodę dziewiarską mamy projekt maskotek dla dzieci starszych w naszym Miejskim Szpitalu w Świnoujściu. Z racji dużej ilości chętnych można zabrać swoje wygodne szydełko (2mm).

Zapraszamy do akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków”- środy 13, 20 i 27 lutego w godzinach 16:00-19:00. (przewidziana kontynuacja w marcu).

Kontakt z instruktorem:

Aleksandra Borelowska
Pracownia 414, III piętro MDK,
tel do pracowni 91 327-87-62,
[email protected]

Autor: Aleksandra Borelowska / MDK
comments powered by Disqus