Środa, 26 lutego 2020r.

Imieniny: Mirosława, Aleksandra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / M jak morderstwo

MIejsce sztuki44

M jak morderstwo

Foto: Organizator

W kryminałach lubimy cyniczne poczucie humoru i skłonność do nadużywania alkoholu. A sobotnie spotkanie z Sörenem Bollmanem, autorem kryminałów z pogranicza, w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 już o godzinie 18.00. Organizatorem Dom Kultury a moderatorem, nieoceniony Bartek Wutke. Philip Marlowe polecałby. 

Dom Kultury zaprasza na spotkanie z Sörenem Bollmanem, autorem kryminałów z pogranicza, nie tylko literackiego. Nieustanne zainteresowanie czytelników na całym świecie formułą kryminału, powoduje że zagościł on na stałe w naszej wyobraźni. Nasza wyspa, również stała się areną, na której dobro walczy ze złem, zarówno na kartach książek jak i w filmowych kadrach. Tych którzy chcą poczuć dreszcz emocji, zapraszamy na spotkanie z autorem kryminału „Morderstwo w dwumieście”. Spotkanie i dyskusję z pisarzem, poprowadzi nieoceniony Bartłomiej Wutke, a odbędzie się ono w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44, przy ul. Armii Krajowej 13, w sobotę o godzinie 18.00, wstęp wolny

O książce

Kiedy w europejskim Dwumieście Frankfurt (Oder)/ Słubice po polskiej stronie zostająznalezione zwłoki niemieckiego przedsiębiorcy, nikomu nie jest do śmiechu. Ale przyjemnie patrzeć, jak prowadzą śledztwo dwaj komisarze – niemiecki pięknoduch, Bernd Matuszek i polski ambitny ojciec rodziny, Wojtek Miłosz. Ponieważ zamordowany gromadził wrogów, jak inni znaczki pocztowe, podejrzana jest połowa miasta. W poszukiwaniu sprawcy policyjny duet z urzędu przeczesuje branżę budowlaną, środowisko agencji towarzyskich i lokalną scenę polityczną. Z powodu transgranicznego aspektu wielka polityka z Warszawy i Berlina włącza się do sprawy, aby prowincji patrzeć na ręce. Wszystko wydaje się przebiegać wedle utartego wzorca. Ale w tej inteligentnej grze stereotypów i domniemań sprawy ukadają się inaczej, niż myślano. 

O autorze

Sören Bollmann, ur. 1970 r. w Duisburgu nad Renem, zamieszkał w Berlinie, Brukseli, Francji i Poznaniu, zanim osiedlił się z żoną i dziećmi w roku 2000 we Frankfurcie nad Odrą. Piszy powieści dla dzieci i kryminały z polsko-niemieckiego pogranicza, przetłumaczy okazjonalnie literaturę z języka polskiego i pracuje przy projektach międzynarodowych w Urzędzie Miejskim. Obecnie siedzi nad grubą książką o Europie.

Oprócz „Morderstwa“ okazały się w języku niemieckim:
Mord in der halben Stadt, 2013
Einbruch in die halbe Stadt, 2015
Angst in der halben Stadt, 2017
Die Gespenster und die verrückten Maschinen, 2017

 

Autor: Organizator
comments powered by Disqus