Niedziela, 7 czerwca 2020r.

Imieniny: Roberta, Wiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i skrzypce

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i skrzypce

Adam Klarecki

Foto: Organizator

Interesująco zapowiada się kolejny piątkowy (12.07) festiwalowy koncert. Po czterech latach nieobecności, na zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla grać będzie mistrz AdamKLARECKI - absolwent Wydz. instrumentalnego w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich interpretacji. Od 1993 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i w Europie.

Organista Bazyliki Katedralnej we Włocławku. Organizator cyklu koncertów „Katedralne Koncerty Organowe”. W 2014 r. ukończył mistrzowskie studia podyplomowe u prof. A. Chorosińskiego. Prowadzi klasę organów w Szkole Muzycznej II stopnia we Włocławku.

Jesienią 2011 r. nagrał płytę dokumentującą brzmienie organów Katedry we Włocławku.

Karol LIPIŃSKI – BRAŃKA –skrzypek, którego Festiwal gości po raz pierwszy, ukończył Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec ad dr hab. Andrzeja Ładomirskiego. Umiejętności gry doskonalił na licznych kursach mistrzowskich w Holandii, USA, Łotwie, Litwie, Czechach i Austrii. Laureat konkursów m.in.; „Ośmiu wspaniałych”, I nagrody International Master Competition (2016). Debiutował w 2007r. na scenie Filharmonii Częstochowskiej w koncercie skrzypcowym A. Chaczaturiana. Od tego czasu prowadzi ożywioną działalność koncertową – jako solista i kameralista, występując w kraju i za granicą (Chiny, Włochy, Anglia, Francja, Niemcy, Czechy). Stale współpracuje z Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie, pełniąc funkcję koncertmistrza Kapeli Jasnogórskiej pod dyr. Jarosława Jasiury. 

Jest wiceprezesem Stowarzyszenia im. Eugeniusza Brańki. Od 2013 r. prowadzi klasę skrzypiec w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu.

W programie koncertu muzyka Benjamina GODARDA,Johanna PACHELBELA, Johanna Sebastiana BACHA, Arcangello CORELLIEGO, Feliksa MENDELSSOHNA, SergiuszaRACHMANINOWAi Jehana ALAIN’a.

Początek koncertu o godz. 19-tej. 

Oprócz gry solowej obu wykonawców słuchać będziemy także utworów zagranych w duecie. 

Bilety w cenie 20,- złdo nabycia w kawiarni SONATA(vis a vis kościoła) lub przed koncertem przy kościele. 

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia serdecznie zaprasza!

Autor: M.P.
comments powered by Disqus