Sobota, 7 grudnia 2019r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i Tenor

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i Tenor

Katarzyna Olszewska

Foto: Organizator

W kolejny piątkowy (19.07) festiwalowy koncert na zabytkowych organach grać będzie Katarzyna OLSZEWSKA - absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach muzyki organowej Od 1992 roku jest organistką Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku–Oliwie, gdzie grając prezentuje słynne organy oliwskie.

Jako solistka oraz kameralistka koncertuje na festiwalach muzycznych o randze międzynarodowej na terenie całego kraju i za granicą. Współpracuje z muzykami Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Opery Bałtyckiej. Katarzyna Olszewskaw swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów od wczesnego baroku po muzykę współczesną. Od 2007 roku jest kierownikiem artystycznym Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Wystąpi także Jacek SZYMAŃSKI -tenor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno -Aktorskim w klasie śpiewu solowego legendarnej śpiewaczki Haliny Mickiewiczówny. Uczestnik kursów i seminariów Bachakademie (Stuttgart). Stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Od 1994 roku twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dni Drozdowo-Łomża, Prowadzi zajęcia ze śpiewu solowego i emisji głosu. W dorobku artystycznym posiada; 40 partii operowych kompozytorów klasycznych, romantycznych, i współczesnych; formy kameralne id baroku do współczesności. Brał udział w licznych tourne zagranicznych z polskimi filharmoniami i teatrami operowymi, m.in.: Austria, Belgia, Dania, Holandia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Włochy,Kanada. 

W programie koncertu usłyszymy utwory takich kompozytorów jak Alessandro STRADELLA, Andrea LUCCHESI, Francesco DURANTE, Johann Sebastian BACH, Joseph HAYDN, Wolfgang Amadeusz MOZART, Theodore DUBOIS, Adolf DOSS, Luigi LUZZI i Cesar FRANCK.

Autor: M.P.
comments powered by Disqus