Niedziela, 12 lipca 2020r.

Imieniny: Jana, Brunona, Bonifacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i trio fletowe

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i trio fletowe

Foto: Organizator

W najbliższy piątek (16.08) posłuchamy mistrza gry organowej, wybitnego improwizatora Tomasza Adama NOWAKA z Niemiec oraz rodzinnego tria fletowego CON PASIONE, które tworzą Elżbieta Podleśny - Głowacka, Bartosz Głowacki i Weronika Głowacka. 

Tomasz Adam NOWAK – ukończył z wyróżnieniem studia w warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie organów Joachima Grubicha. Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium, Amsterdamie oraz w Paryżu. Ukończył też studia muzyki kościelnej w Wyższej Szkole Muzycznej w Essen. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów organowych, w kraju i za granicą m.in. jako jedyny Polak - w ponad 50-letniej historii konkursu – zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Organowej w Haarlem w Holandii. Koncertuje w większości krajów europejskich. Dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia, niemieckich rozgłośni radiowych, a także płyt CD. Jest profesorem gry organowej i improwizacji w Wyższej Szkole Muzycznej w Detmold i organistą w kościele św. Lamberta w Munster (Westfalia). Prowadzi międzynarodowe kursy z zakresu interpretacji i improwizacji organowej. Jako solista współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi Europy.

Trio Fletowe „Con Passione” tworzą: Elżbieta Podleśny-Głowacka, Bartosz Głowacki i WeronikaGłowacka. Zespół, oprócz więzów rodzinnych, łączy zamiłowanie do muzyki oraz pasja wspólnego muzykowania. Repertuar, po który sięgają to utwory od baroku po dzieła muzyki współczesnej.

Elżbieta Podleśny-Głowacka – absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, od 1993 roku jest związana ze środowiskiem muzycznym Szczecina, pracując jako muzyk w Filharmonii Szczecińskiej. Jednocześnie prowadzi działalność pedagogiczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Szczecinie. Uczestniczka kursów mistrzowskich w kraju i za granicą, współpracowała z wieloma zespołami m.in.: Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Operą Nova, Orkiestrą Kameralną w Słupsku, „Camerata Nova” i „Orkiestrą Academia”. 

Bartosz Głowacki- absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, współpracował m.in. z „Operą na Zamku” w Szczecinie, „Orkiestrą Academia”, zespołem „Camerata Nova”. 

Weronika Głowacka– uczennica klasy fletu Bartosza Głowackiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Szczecinie. Mimo młodego wieku jej dorobek artystyczny jest całkiem pokaźny – jest laureatką wielu konkursów krajowych i zagranicznych m.in. we Włoszech, Serbii i Szwajcarii, czynną uczestniczką kursów instrumentalnych pod kierunkiem uznanych pedagogów. Za swoje dotychczasowe osiągnięcia kilkukrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Szczecin.

W programie utwory; A. Freyera, J.J. Quantz’a, F. Kuhlau, F. Nowowiejskiego, J.B.de Boismortier’a, T.A. Nowaka i S. Mercandante.

Początek koncertu w kościele pw. Chrystusa Króla, godz.19-ta, bilety po 20,-zł do nabycia w kawiarniSONATA (vis a vis kościoła) lub przed koncertem przy kościele.

Autor: M.P.
comments powered by Disqus