Wtorek, 1 grudnia 2020r.

Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Przez Wschód - co było, co jest, co pozostaje? Nowa wystawa w Willi „Irmgard”

Przez Wschód - co było, co jest, co pozostaje? Nowa wystawa w Willi „Irmgard”

Foto: Organizator

Willa Irmgard zaprasza na wystawę fotografii Kai Stefes "Przez Wschód - co było, co jest, co pozostaje?". Wernisaż odbędzie się w sobotę, 19 października 2019 r. o godz. 19.30 w muzeum przy ulicy Maxim-Gorki-Str. 13 w Heringsdorfie. Ekspozycja będzie dostępna do 30 grudnia.  

Zaciekawiony fotograf wyrusza w podróż przez wschodnie Niemcy. Z motocyklem, który ma 50 lat i zbudowany został w fabrykach MZ w Zschopau. Po drodze fotografuje miejsca i naturę, starą i nową, ciekawą i codzienną - z Pentakonem 6 z Drezna.

W ciągu 25 dni podróży poznaje ciekawych ludzi, do których wciąż zadaje te same pytania - o wczoraj i dziś. Odpowiedzi są czasem przesadne, czasem krótkie i zwięzłe, ale zawsze mają w sobie jedno: autentyczność.

Ta mozaika portretów, wywiadów, fotografii architektonicznej i krajobrazowej oraz relacji z osobistych doświadczeń nadaje „Wschodowi” żywe oblicze. Rezultatem podróży jest reportaż, który wielokrotnie odpowiada na pytanie „Co było, co jest, co pozostaje?”
Kai Stefes mieszka w Grevenbroich. Fotografuje dla szerokiego grona klientów w kraju i za granicą. Jego fascynacja drugim państwem niemieckim zrodziła się w czasie pokojowej rewolucji pod koniec lat 80-tych i trwa 30 lat po zjednoczeniu.

Wstęp wolny.

 

Autor: red.
comments powered by Disqus