Czwartek, 4 czerwca 2020r.

Imieniny: Kwiryny, Franciszka

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Malarstwo Alicji Pruchniewicz w Galerii Art

Wydarzenia

Malarstwo Alicji Pruchniewicz w Galerii Art

Foto: MDK Świnoujście

Już w najbliższą sobotę (19 października) Miejski Dom Kultury zaprasza do Galerii Art na wernisaż malarstwa Alicji Pruchniewicz. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Alicja Pruchniewicz urodziła się w 1993 w Szczecinie. Ukończyła Liceum Plastyczne im. Constantina Brancusi w Szczecinie. Dyplom magisterski stworzyła w Pracowni Malarstwa pod okiem prof. Stanisława Kortyki we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wybrane prace znalazły uznanie w oczach jury 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych „Promocje” w Legnicy. Obecnie odbywa studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Z ostatnich osiągnięć wyróżnić można stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz uczestnictwo w międzynarodowej wystawie w Rydze „Rysopis w biegu”.

– Swoje obrazy konstruuję z intuicyjnych rysunków – mówi o swojej twórczości Alicja Pruchniewicz. – Gesty te są wielokrotnie powiększane lub wycinane tak, aby stały się odbiciem współczesności. Znaczenie ma dla mnie sam proces twórczy, w którym opracowuję zarówno kształt jak i powierzchnię obrazu. W dużym stopniu na moją twórczość oddziaływują kultura masowa oraz przestrzeń internetowa.

Prace malarki można oglądać w Galerii Art od najbliższej soboty do końca listopada.

Autor: MDK Świnoujście
comments powered by Disqus