Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Weekend z Krzysztofem Chomiczem

Wydarzenia

Weekend z Krzysztofem Chomiczem

Foto: Krzysztof Chomicz

W najbliższy weekend zapraszamy na podwójne spotkanie z Krzysztofem Chomiczem w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. Fotograf, który zasłynął na świecie akcją ratunkową orła bielika, jest też doskonałym filmowcem. Będzie można się o tym przekonać podczas wspólnego oglądania najnowszego dokumentu – „Ptaki – szczury”. Nie zabraknie też oczywiście zdjęć!

Krzysztof Chomicz, Wielkopolanin który ukończył dęblińską szkołę „orląt”. Po przygodzie w poznańskich mediach, zawędrował na nasze wyspy i już tu został. I trudno się temu dziwić, bo kraina 44 wysp zachwyca i przyciąga. Przyciąga nie tylko turystów ale również niezliczone ilości migrującej fauny.

To właśnie ptaki z Wysp są bohaterami najnowszego filmu dokumentalnego, którego autorem jest Chomicz. Przedpremierowa projekcja odbędzie się w piątek (6.03) w Sali Teatralnej MDK o godz. 18.00. Po filmie, postaramy się namówić autora na krótkie spotkanie z widzami.

Następnego dnia, w sobotę 7 marca, zapraszamy na wernisaż do Galerii ART. Zdjęcia Krzysztofa Chomicza oszałamiają. I chociaż tym razem nie zobaczymy orłów (prawie) to zaproponowane fotografie i tak robią niesamowite wrażenie. Przy okazji będzie można sobie przypomnieć jak wygląda „Zima”, bo taki właśnie tytuł nosi najnowsza wystawa. Zaczynamy również o godz. 18.00.

Na wydarzenia wstęp wolny.

Autor: MDK Świnoujście
comments powered by Disqus