Wtorek, 15 czerwca 2021r.

Imieniny: Wita, Jolanty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Sezon koncertowy startuje w najbliższy weekend

Kultura

Sezon koncertowy startuje w najbliższy weekend

Foto: BiK UM Świnoujście

Mimo ciągle aktualnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Miejski Dom Kultury rozpoczyna letnie granie. Będzie skromniej niż w ubiegłych latach ale nie znaczy to, że nie będzie się działo. Zaczynamy już w najbliższy weekend!

Inauguracja nastąpi w piątek, 26 czerwca. Nie wyobrażamy sobie, żeby w pierwszy, wakacyjny weekend, nie odbyły się tradycyjne koncerty. W tym roku, ze względu na obowiązujący zakaz organizacji imprez masowych, wszystkie wydarzenia odbędą się Muszli Koncertowej, gdzie jednorazowo może przebywać maksymalnie 500 osób. Wszyscy uczestnicy koncertu powinni mieć maseczkę i stosować się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia, a także poleceń obsługi koncertu. Na ławkach będą wydzielone miejsca, na których będzie można zasiąść. MDK bardzo prosi o zastosowanie się do tych rygorów.

Kogo usłyszymy w ciągu pierwszych trzech dni? Po dłuższej przerwie związanej z pandemią, na scenę powracają „Chwaty” i soliści MDK pod czujnym okiem i uchem Barbary Okoń. Będzie dużo klasycznych utworów ale nie zabraknie też szant! Tuż po nich trójka artystów, bez których letnia scena MDK nie może się wprost obyć. Kuczyk, Niewiadomski i Ruta – już wszyscy zapewne wiedzą, że w piątkowy wieczór usłyszmy najlepszych polskich tenorów!

Kolejnego dnia na scenie gościć będziemy zespoły o bardzo szerokim wachlarzu repertuaru. Pop, rock, covery, folk. Świetne głosy, sekcja dęta i dużo dobrej zabawy. Wszystko za sprawą dwóch zespołów. Najpierw wystąpi Mitra, a tuż po nich grupa Specyficzni.

Ostatni dzień tego weekendu minie pod znakiem morskich opowieści. Na scenie świetne szantowe kapele – Kliper i Majtki Bosmana. A pod sceną premiera Kreatywnej Strefy Letniej. Instruktorzy MDK przygotowali gry i zabawy dla najmłodszych. Będą zajęcia artystyczne i plastyczne, tor przeszkód i inne zabawy ruchowe.

Wszystkie wydarzenia w Muszli Koncertowej są bezpłatne. Raz jeszcze prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

26 czerwca - piątek

godz. 17.00 - Koncert zespołu wokalno – instrumentalnego „Chwaty” i solistów UTW 
godz. 19.00 - Koncert Trzech Tenorów z udziałem Bartosza Kuczyka

27 czerwca – sobota

godz. 18.00 - Koncert zespołu Mitra 
godz. 20.00 - Koncert zespołu Specyficzni

28 czerwca – niedziela

godz. 16.00 – 17.30 - Kreatywna Strefa Letnia – atrakcje MDK dla dzieci
godz. 17.00 - Koncert zespołu Kliper 
godz. 19.00 - Koncert zespołu Majtki Bosmana

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus