Poniedziałek, 3 października 2022r.

Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Biblioteka - ważne! Od poniedziałku nowe zasady funkcjonowania

Miasto

Biblioteka - ważne! Od poniedziałku nowe zasady funkcjonowania

Foto: scie24

W związku ze zmieniająca się sytuacją epidemiczną, w trosce o naszych Użytkowników i maksymalnie bezpieczne korzystanie ze zbiorów bibliotecznych (także, aby uniknąć całkowitego zamknięcia dostępu do placówek bibliotecznych), od dnia 26 października b.r. wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania Biblioteki dla Czytelników.

Biblioteka Główna (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15) będzie czynna 3 razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) w godz.: 10:00-18:00 (czytelnicy dorośli) oraz 9:00-17:00 (dział dziecięcy). Filie biblioteczne: w swoich stałych godzinach, ale również tylko 3 razy w tygodniu (szczegóły w placówkach lub w Bibliotece Głównej, tel. 91 321 2592).

Wszędzie obowiązywać będzie brak wolnego dostępu do półek (książki podaje bibliotekarz), materiały z czytelni będą nadal wypożyczane do domu, poza tzw. zbiorami regionalnymi, z których można skorzystać wyłącznie na miejscu. I tak: gazety oraz czasopisma wypożyczane będą na okres od 1 do 3 dni, książki - do 7 dni. W czytelni Biblioteki Głównej  pozostaje możliwość dostępu do 1 stanowiska komputerowego (ACADEMICA, korzystanie z ogólnopolskiego zbioru cyfrowych publikacji naukowych) oraz do skorzystania na miejscu z "regionaliów" (jednorazowo 1 osoba).

Autor: Miejska Biblioteka Publiczna
comments powered by Disqus