Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Dzień trzeci: W duecie przytulić sen nocy letniej

Wydarzenia

Dzień trzeci: W duecie przytulić sen nocy letniej

Foto: Organizator

Markowy Festiwal nabiera rozpędu! To już trzeci dzień artystycznego maratonu. Tego dnia dominować będzie muzyka – festiwalowa publiczność tym razem będzie musiała wybierać między artystycznym  pojedynkiem na dwa fortepiany a nastrojowym recitalem damy polskiego teatru – Stanisławy Celińskiej. Wieczór należeć będzie do aktorów i akrobatów Teatru Ocelot, zaprezentują szekspirowski „Sen Nocy letniej” (na scenie oraz w powietrzu, pod monumentalną kopułą).

DUET FORTEPIANÓW DWÓCH czyli TOMASZ PALA oraz GRZEGORZ KASPERCZYK to muzyka i wirtuozeria okraszona wybornym aktorstwem. Artyści łączą muzyczne style od klasyki przez rock and roll po… muzykę biesiadną. Pala i Kasperczyk są muzykami z bogatą przeszłością, co potwierdzają liczne i prestiżowe nagrody, ale także zaskakujące popkulturowe „romanse”. Niezwykły pojedynek na dwa fortepiany rozgrany zostanie na scenie Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny!

Zapowiedzią wyjątkowych emocji jest już samo nazwisko kolejnej gwiazdy świnoujskiego festiwalu. STANISŁAW CELIŃSKA to znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie, ale także zjawiskowa wokalistka. Podczas kameralnego recitalu z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem MACIEJA MURASZKO publiczność usłyszy utwory z najnowszej płyty artystki, zatytułowanej „Przytul”. Tak sama twórczyni zachęca do zapoznania się z materiałem: Oddaję Państwu płytę płynącą z głębi serca, z chęci pocieszenia i przytulenia każdego z Was. Wiem, jak to przytulenie jest potrzebne, ile znaczy ciepłe spojrzenie, ludzki gest. Żyjemy w czasach rozprzestrzeniającej się agresji. Tak bardzo teraz potrzebujemy miłości. Nie bójmy się okazywać jej ludziom, całemu światu. Nie wstydźmy się prosić o tę miłość i nie wstydźmy się wypowiadać tego magicznego słowa: „przytul”. Wasza Stasia. Recital Stanisławy Celińskiej odbędzie się w kameralnej Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury. Zapraszamy na godzinę 18.00. Uwaga! Bilety na to wydarzenie można nabyć on linie oraz stacjonarnie, ale wyłącznie w kasie w siedzibie MDK oraz bezpośrednio przed koncertem (w miarę dostępności miejsc).

Ostatnie wydarzenie trzeciego dnia festiwalu rozpocznie się o godzinie 20.30 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. TEATR OCELOT pokaże oniryczne i porywające widowisko pełne dowcipu, fantazji oraz refleksji nad pięknem świata – „SEN NOCY LETNIEJ”. To opowiedziany językiem pantomimy, zapierających dech w piersiach akrobacji i powietrznego tańca, jeden z najsłynniejszych dramatów Williama Shakespeare’a. W tej lirycznej komedii w wykonaniu akrobatycznego teatru nieustannie przenikają się sen, jawa, marzenia, rzeczywistość, intrygi oraz namiętność, a miłość i magia nabierają nowego znaczenia. Nie ma chyba lepszego miejsca do prezentacji sztuki cyrkowej niż świnoujski Amfiteatr z niezwykle widowiskową kopułą. Bilety w cenie 40 i 50 zł d nabycia on-line oraz w wymienionych poniżej punktach sprzedaży, także bezpośrednio przed spektaklem.

5 SIERPNIA 2022 | PIĄTEK 

18.00 | Muszla Koncertowa przy Promenadzie | wstęp wolny    
Koncert „Duet Fortepianów Dwóch – muzycznie i kabaretowo”
wyk. Grzegorz Kasperczyk i Tomasz Pala

18.00 | Sala Teatralna MDK Świnoujście | bilety: 50 zł / 40 zł
Recital Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

20.30 | Amfiteatr im. Marka Grechuty | bilety: 50 zł / 40 zł 
Spektakl sztuki ruchu Teatru Ocelot „Sen nocy letniej”

Autor: Organizator
comments powered by Disqus