Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Weekend na Markowym Festiwalu: Wymyśliłam pejzaż ten śniąc o Warszawie. Jolka, Jolka pamiętasz?

Wydarzenia

Weekend na Markowym Festiwalu: Wymyśliłam pejzaż ten śniąc o Warszawie. Jolka, Jolka pamiętasz?

Foto: Organizator

Weekend na Markowym Festiwalu w Świnoujściu to feeria artystycznych wydarzeń w gwiazdorskiej obsadzie. Sobotnie popołudnie to spotkanie z damą polskiego teatru – Stanisławą Celińską. Później piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej i Anny Jantar w interpretacji znakomitej Barbary Brody-Malon. Wieczór to muzyczna podróż do Warszawy w towarzystwie znakomitych artystów – Natalii Kukulskiej, Natalii Niemen, Mileny Lange, Sławka Uniatowskiego, Piotra Cugowskiego oraz Jacka Borkowskiego. Ostatni dzień festiwalu to wielki jubileusz Felicjana Andrzejczaka i Jego „Jolki”... W koncercie pojawią się także Małgorzata Ostrowska, Urszula, Kasia Kowalska oraz Andrzej Krzywy. 

STANISŁAWA CELIŃSKA zachwyciła świnoujską publiczność podczas sobotniego melancholijnego koncertu. W sobotę spotka się z widzami raz jeszcze, ale już by porozmawiać. Spotkanie poprowadzi dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke. Zapraszamy o godzinie 17.00 do Restauracji Rondo. 

Kilka lat temu zachwyciła świnoujską publiczność, teraz wraca na wyspy, by… ponownie oczarować. BARBARA BRODA-MALON zaprosi świnoujską publiczność w muzyczną podróż wspomnień, gdzie główną rolę odegrają dwie wyjątkowe kobiety: Bursztynowa Dziewczyna – Anna Jantar oraz Kobieta-Motyl – Irena Jarocka. To niezwykle barwne, delikatne, a zarazem silne, odważne i wierne sobie kobiety, pokochane przez miliony. Jak zabrzmią ich przeboje w interpretacji zjawiskowej Barbary Brody-Malon? Wystarczy przyjść o godzinie 18.00 d Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Wstęp wolny.

W repertuarze muzycznego widowiska „SEN O WARSZAWIE” znajdą się utwory inspirowaną polską stolicą. Warszawa ma wiele twarzy - to dynamiczna stolica biznesu i pieniądza, monumentalne tło dla decyzji wielkich polityków i wreszcie miasto nieco melancholijne, poetyckie, a czasami nawet romantyczne… Świnoujska publiczność usłyszy najpopularniejsze, nieśmiertelne szlagiery oraz współczesne przeboje sławiące miasto – będzie "Małe Mieszkanko Na Mariensztacie", "Piosenka o Mojej Warszawie", "Jak Przygoda To Tylko w Warszawie", "Fredzio" i oczywiście tytułowy "Sen o Warszawie". Wszystko w nowych, odważnych aranżacjach i w wykonaniu zaskakujących duetów. Na scenie plejada gwiazd – Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Milena Lange, Laura Łącz, Jacek Borkowski, Piotr Cugowski, Sławek Uniatowski oraz Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. „Sen o Warszawie” o 20.30 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Bilety kosztują 40 i 50 zł. 

W 2022 roku mija dokładnie 40. lat od premiery hymnu pokoleń - piosenki „Jolka, Jolka pamiętasz”, którą Felicjan Andrzejczak nagrał z Budką Suflera. Z tej okazji w Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wyjątkowy koncert „Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat!”, podczas którego zabrzmi ten nieśmiertelny szlagier oraz największe hity lat ‘80 i ‘90. Obok bohatera wieczoru - FELICJANA ANDRZEJCZAKA na scenie pojawią się także wyjątkowi goście: KASIA KOWALSKA, MAŁGORZATA OSTROWSKA, URSZULA oraz ANDRZEJ KRZYWY. Bilety: 40/50 zł. 

A kolejny Markowy Festiwal już za rok. Do zobaczenia w mieście na 44 wyspach…

6 SIERPNIA 2022 | SOBOTA

17.00 | Rondo Ristorante | wstęp wolny
Spotkanie ze Stanisławą Celińską

18.00 | Muszla Koncertowa przy Promenadzie | wstęp wolny
Koncert Barbary Brody-Malon z zespołem „Wymyśliłam pejzaż ten”. Piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej oraz Anny Jantar

20.30 | Amfiteatr im. Marka Grechuty | bilety: 50 zł / 40 zł
Koncert „Sen o Warszawie”
wyk. Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Milena Lange, Sławek Uniatowski, Piotr Cugowski, Jacek Borkowski oraz Warsaw Impressione Orchestra pod kierunkiem Tomasza Szymusia

7 SIERPNIA 2022 | NIEDZIELA

20.30 | Amfiteatr im. Marka Grechuty | bilety: 50 zł / 40 zł  
Koncert „Jolka, Jolka pamiętasz? To już 40 lat!”
wyk. Felicjan Andrzejczak z zespołem oraz Goście: Urszula, Małgorzata Ostrowska, Kasia Kowalska, Andrzej Krzywy.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus