Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Arno Zillmers Open Air - muzyczny pomost między Polską a Niemcami

Wydarzenia

Arno Zillmers Open Air - muzyczny pomost między Polską a Niemcami

Foto: Mandy Knuth

16 czerwca tego roku, w muszli koncertowej w Zinnowitz odbył się wyjątkowy koncert - Arno Zillmers Open Air, podczas którego mieli szansę zaprezentować się muzycy z Niemiec oraz z Polski. 

Koncert znakomicie i z humorem poprowadził muzyk, kompozytor i wokalista - Arno Zillmer.

Muszla koncertowa oraz promenada w Zinnowitz rozbrzmiała różnorodnymi dźwiękami muzyki wielu rodzajów. Publiczność bawiła się doskonale na wypełnionej po brzegi widowni. Nawet zimny wiatr który podczas wieczoru zaczął wiać od morza nie zniechęcił oglądających występ.

Gościem specjalnym, a zarazem "Ojcem chrzestnym" koncertu był artysta z Zinnowitz - Thereminist Robert Meyer wraz z jego projektem muzycznym Signalfarbe Schwarz.

Polskę oraz Świnoujście reprezentował Maciej Winogrodzki z zespołu Vino, którego twórczość bywa porównywana z zespołem Wilki, a jednocześnie jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. 

Maciej zagrał i zaśpiewał dwa utwory własnego autorstwa i kompozycji: "Sigh" oraz "God shaped hole". 

Pozostali artyści tego wieczoru to:

Jens Syllwasschy z Rugii
Olivia Void z Berlina
FolkMan z Krakow am See
Frank Moeller z Rubkow bei Anklam
Sons of Griffin z Greifswaldu

Swoją obecnością na koncercie zaszczyciła organizatorów Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście - Pani Barbara Michalska, a także Pan Burmistrz Zinnowitz Peter Usemann oraz przedstawiciele administracji Uzdrowiska Zinnowitz.

Następne koncerty Arno Zillmers Open Air w Zinnowitz odbędą się:

28 lipca zagra na nim m.in. pochodzący ze Świnoujścia Bajzel oraz 25 sierpnia Dawid Chojna z zespołu Die Melodiker.

Arno Zillmers Open Air jest cyklem koncertów, które dają szansę mniej i bardziej znanym artystom na zaprezentowanie swojej twórczości szerszej publiczności. Chętni do występu w kolejnych edycjach tego świetnego wydarzenia zapraszani są do kontaktu przez e-mail hallo@arno-zillmer.de.

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki i wydarzeń kulturalnych do muszli koncertowej w Zinnowitz na kolejne koncerty Arno Zillmers Open Air.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus