Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / KharkivMusicFest w Świnoujściu

Wydarzenia

KharkivMusicFest w Świnoujściu

Foto: Organizator

W ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki, będącego symbolem międzynarodowej solidarności i dbałości o dziedzictwo kulturowe, zapraszamy w środę 27 września o godzinie 19.30 do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na wyjątkowe występy w ramach festiwalu KharkivMusicFest. Muzykami są: Sonia Protasova (skrzypce), Viktor Hlybochan (skrzypce) i Kateryna Suprun (altówka) oraz belgijski wiolonczelista Guy Danel.

Pomost pomiędzy kulturami nad morzem Bałtyckim: KharkivMusicFest gościnnie w Świnoujściu

  • Międzynarodowa solidarność: Uznamski Festiwal Muzyki i Klarafestival z Belgii objęły patronatem ukraiński festiwal KharkivMusicFest
  • Wyjątkowy występ: pomimo agresji Rosji na Ukrainę festiwal KharkivMusicFest odbędzie się 27.09.2023 o godzinie 19.30 w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu
  • Wieczór pełen muzyki: muzycy z Belgii, Łotwy i Ukrainy będą grali utwory ukraińskich oraz polskich kompozytorów

Pomimo obecnych wyzwań spowodowanych przez rosyjską agresję na Ukrainę festiwal KharkivMusicFest stanie się celebracją miłości do muzyki – poprzez organizację na miejscu wyjątkowego koncertu, który będzie jednocześnie wymownym symbolem tego, że kultura jest silna i ma istotne znaczenie. 

Z środka Ukrainy – dokładniej mówiąc z Charkowa, drugiego pod względem liczby ludności miasta tego kraju – na festiwal do Świnoujścia zaproszono znamienitych muzyków z różnych krajów, takich jak Belgia i Łotwa. Wspólnie odtworzą oni na scenie dawne dzieła Borysa Latoszynskiego i innych ukraińskich oraz polskich kompozytorów.

Ten wyjątkowy koncert ma swoje źródło w patronacie Uznamskiego Festiwalu Muzyki, we współpracy z festiwalem Klarafestival z Belgii. Oba festiwale w pełni wspierają działalność kulturalną KharkivMusicFest, w ramach którego dotychczas organizowano koncerty, wieczory muzyczne oraz konkurs im. Borysa Latoszynskiego dla młodych kompozytorów.

Warto szybko zarezerwować sobie miejsce na tej muzycznej uczcie, będącej jednocześnie hołdem dla ukraińskiej kultury i świadectwem solidarności w burzliwych czasach. Wieczór pełen muzyki oraz nadziei ma pokazać, że nie da się zburzyć pomostów pomiędzy kulturami nawet w obliczu konfliktów.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus