Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura / Arcydzieła Muzyki Filmowej

Wydarzenia

Arcydzieła Muzyki Filmowej

Foto: Organizator

Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet.

Wydarzenie ma wymiar międzynarodowy, wystąpią  artyści z Polski Niemiec i Ukrainy. Usłyszymy w ich wykonaniu fantastyczną muzykę filmową takich twórców jak: K. Dębski, G. Gershwin, W. Kilar, E. Morricone, N. Rota, J. Powell, J. Williams, H. Zimmer między innymi z następujących filmów: Dracula, Gwiezdne wojny, Ogniem i mieczem, Trędowata, Misja, Jak wytresować smoka, Piraci z Karaibów.

Wykonawcy:

Lwowska Orkiestra Filharmonii Narodowej Ukrainy istnieje od ponad dwóch wieków, jest jedną z  najbardziej renomowanych orkiestr, która swoim kunsztem i precyzją zachwyca słuchaczy na całym świecie.

Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie, założony w 1952 roku, znany jest z wybitnych wykonań muzyki chóralnej, setek międzynarodowych tournee oraz licznych nagród i wyróżnień na prestiżowych festiwalach. Od roku 2006  prowadzony przez cenionego dyrygenta – Szymona Wyrzykowskiego.

Kirchechor Brussow, Stadtchor Penkun, Singkreis Hohenselchow – Chóry z przygranicznych miejscowości Euroregionu Pomerania zaproszone do wspólnego wykonania Hymnu Unii Europejskiej w czterech wersjach językowych. Pracą tych zespołów kieruje Tomasz Witkowski - wszechstronny muzyk łączący grę organową z dyrygenturą.

Katarzyna Dondalska - Wybitna polska sopranistka koloraturowa o skali czterech oktaw.  Wielka śpiewaczka operowa Barbara Bonney, w wywiadzie udzielonym dla Telewizji BBC podczas Cardiff Singer of the World Festival, po wysłuchaniu śpiewu polskiej artystki, nazwała ją „Ósmym Cudem Świata”.

Bartłomiej Kłos - Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu profesora Leszka Skrli. Od 2012 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową - zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Natan Dondalski – Laureat wielu prestiżowych konkursów skrzypcowych. Koncertmistrz dwóch Filharmonii. Profesor Akademii Sztuki w Szczecinie oraz ceniony pedagog. Zdaniem krytyki i prasy Natan Dondalski zaliczany jest do czołówki najlepszych polskich skrzypków.

Patrycja Piekutowska - Absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Tadeusza Gadziny oraz absolwentka dwuletnich studiów podyplomowych w Konserwatorium Królewskim w Belgii u prof. Igora Ojstracha. Artystka koncertowała na czterech kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Płn. i Ameryka Płd.) Znakomicie łączy grę skrzypcową i prowadzenie koncertów.

Bohdan Boguszewski – Dyrygent - Założyciel Orkiestry Academia i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Prowadził koncerty w większości krajów Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W nowojorskich salach koncertowych Lincoln Center i Carnegie Hall zamykał w roku 2010 Międzynarodowy Rok Chopinowski.

Kasy MDK:

Kasa w budynku głównym, ul. Wojska Polskiego 1/1, II piętro, p. 321, w godz. 8.00-14.00

Kasa w Galerii ART, ul. Wojska Polskiego 1/1, godz. 12.00-16.00, dostępna dla osób niepełnosprawnych

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus