Sobota, 19 kwietnia 2025r.

Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Nowe tabliczki przypominają o sprzątaniu po pupilach

Miasto

Nowe tabliczki przypominają o sprzątaniu po pupilach

Foto: BIK UM Świnoujście

Na zielonych skwerach, zieleńcach i w parkach Świnoujścia pojawiły się tabliczki z apelem do właścicieli czworonogów o sprzątanie po swoich pupilach. To element kampanii edukacyjnej, która ma nie tylko poprawić estetykę przestrzeni publicznej, ale także przypomnieć o obowiązujących przepisach. Za pozostawienie psich nieczystości w miejscu publicznym grozi mandat w wysokości 500 zł.

– Nasza „zielona brygada” intensywnie pracuje w tym okresie, przycinając drzewa i porządkując tereny zielone. Niestety, nasi pracownicy bardzo często natykają się na psie odchody – mówi Anida Kostrzewa, brygadzistka tzw. „zielonej brygady”.

Tabliczki zostały ustawione w ramach akcji informacyjnej, która ma na celu zwiększenie świadomości i odpowiedzialności wśród właścicieli psów. 

Miasto liczy, że kampania przyniesie wymierne efekty, a spacery po świnoujskich parkach staną się przyjemniejsze zarówno dla ludzi, jak i zwierząt.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus