Środa, 22 marca 2023r.

Imieniny: Katarzyny, Boguslawa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Mamy dofinansowanie do budowy mieszkań komunalnych

Ponad 29,8 mln złotych Gmina Miasto Świnoujście otrzymała z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne na budowę 64 nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza oraz remont klatki B już istniejącego budynku przy ulicy Modrzejewskiej 20. Czek na pieniądze odebrała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii I Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.

czytaj więcej

Miasto

Zaproszenie na warsztaty

Serdecznie zapraszamy na WARSZTATÓW OŻYWIENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO GMINY MIASTO ŚWINOUJŚCIE, które będą realizowane w terminie 28-29.03.2023 r. w godzinach 14.30-21.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Świnoujściu przy ulicy B.Chrobrego 22 (Piekarnia44)

czytaj więcej

Miasto

Nie parkuj na chodniku. Nie blokuj przejścia pieszym

Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.

czytaj więcej

Miasto

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy wyspami Uznam i Wolin jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Miasto

Potrzebujemy miejskiej strategii ds. uchodźców

- W styczniu na ręce Prezydenta Miasta złożyłem wniosek w sprawie przyjęcia lokalnej strategii ds. uchodźców - mówi Jan Borowski, rady Świnoujścia. Rekomendacje powstały w wyniku działań radnego w ramach Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego i są odpowiedzą na potrzebę zapewnienia systemowej opieki uciekającym z Ukrainy. Pomoc oparta o siły społeczne jest wyjątkowa, ale nie można nadwerężać mieszkańców, który wyraźnie pokazali solidarność z potrzebującymi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Świnoujscy wolontariusze zapraszają wszystkich mieszkańców na piąte już z kolei  "Świnoujskie spotkanie przy zupie", które odbędzie się w najbliższą sobotę 28.01 o godzinie 13.00 na placu przed Urzędem Miasta.

czytaj więcej

Miasto

Komunikacja miejska w Świnoujściu: za złotówkę przez tunel i przez całe miasto

Bilet za symboliczną złotówkę dla mieszkańców posiadających Kartę Wyspiarza, bezpłatne przejazdy dla młodzieży szkolnej zamieszkałej w Świnoujściu lub uczącej się w Świnoujściu i seniorów, a po otwarciu tunelu także bezpośrednie kursy z odległych osiedli do centrum miasta. To tylko najważniejsze powody, dla których warto korzystać z Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. Ale nie jedyne. Lista jej zalet jest bowiem zdecydowanie dłuższa.

czytaj więcej

Miasto

Radni PO: Chcemy referendum! O nazwie tunelu powinni decydować mieszkańcy

- Złożymy wniosek o przeprowadzenie referendum lokalnego w sprawie nadania nazwy dla naszego tunelu. Docierają do nas niepokojące informacje, że politycy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości chcą zdecydować za nas i sami wybiorą nazwę dla tunelu, domyślam się jak będzie nazwany. Nie możemy na to pozwolić - mówi radna Platformy Obywatelskiej Agnieszka Rachtan.

czytaj więcej

Miasto

Nowe inwestycje na Mulniku

Centrum Usług „MULNIK” wkracza w kluczową fazę. Jako Gmina Miasto Świnoujście postawiliśmy sobie cel, aby na Mulniku ulokowały się mikro, małe i średnie firmy. To się udało.

czytaj więcej

Miasto

I Ty możesz zostać Prezydentem Świnoujścia...

Nie wierzysz? To możliwe. I wcale nie trzeba wygrywać wyborów. Wystarczy wziąć udział w aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanej przez świnoujski sztab. Można wylicytować urząd Prezydenta Świnoujścia w dowolnie wybranym dniu 2023 roku. To nie jedyna atrakcja przygotowana przez świnoujski samorząd dla WOŚP. Kolejna to spacer w tunelu jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. 

czytaj więcej

Miasto

Wyjątkowa książka o Świnoujściu

„Baśnie i podania świnoujskie” autorstwa Pawła Pieńkowskiego to najnowsze wydawnictwo o naszym mieście, którego wydanie wsparła finansowo Gmina Miasto Świnoujście. W sobotę 28 stycznia 2023r. zapraszamy na prezentację tej niezwykłej, ciekawej książki i oczywiście spotkanie z jej autorem.

czytaj więcej

Miasto

Autobusem, samochodem, promem: komunikacja w mieście po otwarciu tunelu

Otwarcie tunelu pod Świną, planowane na przełomie maja i czerwca 2023 roku, zrewolucjonizuje komunikację w Świnoujściu. By przedostać się z wyspy Uznam na Wolin i z powrotem nie trzeba będzie już polegać wyłącznie na promach i stać (często w bardzo długich) kolejkach. Wystarczy wsiąść w auto i w ciągu kilku minut przejechać 1,5-kilometrowym tunelem. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia