Wtorek, 27 października 2020r.

Imieniny: Iwony, Sabiny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Park Zdrojowy. Zobacz, jak powstaje altana koncertowa

Wykonawca prac rewitalizacyjnych w kwartale części Parku Zdrojowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego jest w trakcie budowy altany koncertowej. Obiekt jest nawiązaniem do podobnego miejsca, jakie istniało w tej części parku przed wojną. Stąd też wyglądem będzie przypominał właśnie tę altanę sprzed lat. 

czytaj więcej

Tarcza Antykryzysowa

Są pieniądze dla przedsiębiorców

Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu informuje, iż w ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dofinansowania do wynagrodzeń dla pracowników.

czytaj więcej

Miasto

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021

Cztery projekty „twarde”, czyli o charakterze inwestycyjnym oraz pięć projektów „miękkich”, czyli o charakterze zdrowotnym, kulturalnym i oświatowym, zostanie zrealizowanych przez Miasto w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. W sumie oddano 10 227 głosów, z czego ważnych było 9 597.

czytaj więcej

Miasto

Posprzątajmy wspólnie las!

– Zapraszamy do wspólnego sprzątania lasu. Wszystkim nam zależy na środowisku, czystym powietrzu czy zieleni. Mamy dość plastiku, butelek i innych śmieci znajdujących się w świnoujskich lasach. Będzie to nasze trzecie spotkanie w tym roku – do sprzątania lasu zaprasza Agnieszka Rachtan inicjatorka akcji. 

czytaj więcej

Miasto

Stan zdrowia pracowników UM Świnoujście

W związku z zainteresowaniem mediów, dotyczącym stanu zdrowia pracowników UM Świnoujście, informujemy, że większość pracowników, którzy w ostatnich dniach przebywali na kwarantannie, po jej zakończeniu i negatywnym wyniku w kierunku obecności wirusa, wróciło już do pracy. Na kwarantannie wciąż pozostają dwie osoby. Sześć osób aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim w związku ze stwierdzeniem u nich wirusa SARS-CoV-2. Są to osoby, które wcześniej przebywały na kwarantannie. 

czytaj więcej

Miasto

Wszystkich Świętych: część ulicy Karsiborskiej będzie zamknięta

Ze względu na przypadającą na niedzielę, 1 listopada 2020 r. uroczystość Wszystkich Świętych i wzmożony ruch pieszych w rejonie cmentarza, od piątku, 30 października 2020 r. godz. 8:00 do poniedziałku, 2 listopada 2020 r. godz. 8:00, jak co roku wyłączona dla pojazdów będzie część ulicy Karsiborskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do bramy głównej cmentarza miejskiego. 

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga. Dzisiaj znów może powiać

Wiatr od 40 do 55 km/h, a w porywach nawet do 75 km/h – przewidują meteorolodzy w Zachodniopomorskim od godzin porannych jutro 21. października do ranka 22. października. Kierunek południowo – zachodni. Być może te prognozy nie sprawdzą się akurat u nas w Świnoujściu, ale po ostatniej wichurze, lepiej być przygotowanym.

czytaj więcej

Miasto

Zmiana organizacji ruchu na ulicach Świnoujścia

W związku z postępującą budową tzw. wschodniej obwodnicy, od 19 października br. zostanie wprowadzona istotna zmiana organizacji ruchu na ulicach Steyera, Daszyńskiego, Lechickiej, Rybaki oraz Grunwaldzkiej i Wybrzeże Władysława IV w Świnoujściu. Wyłączona z ruchu będzie jezdnia na odcinku ulicy Steyera pomiędzy ulicami Łużycką a Lechicką (z zachowaniem możliwości dojazdu do posesji).

czytaj więcej

Miasto

500 zł za parkowanie

Dziś świnoujska straż miejska nałożyła kolejny mandat 500 złotych za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych. Tym razem obywatel Niemiec zaparkował na ulicy Słowackiego i poszedł załatwiać formalności w recepcji ośrodka. Po około 1,5 h od założenia blokady na koło pojawił się właściciel. Zrozumiał swój błąd, przeprosił i przyjął mandat.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Zobacz, co powstało po dawnej remizie OSP

U zbiegu ulic 1 Maja i Ogrodowej powstał nowy plac wypoczynkowy dla turystów i mieszkańców wyspy, w tym rowerzystów. Plac znajduje się bowiem na trasie do zabytkowego cmentarza ewangelickiego oraz w bezpośrednim sąsiedztwie szlaku rowerowego „Dookoła wyspy Karsibór”. Inwestycja jest w aż 85 procentach dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 – 2020.

czytaj więcej

Miasto

Warszów ma 1,5 km nowej drogi rowerowej

Nowa droga rowerowa biegnie wzdłuż ulicy Barlickiego i łączy się z już istniejącą drogą dla rowerów przy tej ulicy. Docelowo będzie częścią całego układu dróg rowerowych zaprojektowanych w ramach inwestycji związanych z przebudową dróg do portu.

czytaj więcej

Pogoda

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami

W nocy z 13 na 14 października 2020 meteorolodzy przewidują nad morzem dość silny i silny wiatr od 35 do 45 km/h, a w porywach do 80 km/h, kierunek północno - wschodni. Podobnie ma być również w środę 14 października aż do godzin porannych w czwartek 15 października. Do tego opady deszczu.

czytaj więcej

Pierwszy dzień przygotowań do neutralizacji bomby #Tallboy zakończony

Dobre warunki pozwoliły przyspieszyć prace

Wczoraj, 12 października, Nurkowie Minerzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęli ostateczne przygotowania do neutralizacji bomby lotniczej Tallboy - największego niewybuchu znalezionego na terenie Polski.

czytaj więcej

Miasto

Urząd pracuje bez zmian

U wiceprezydent Świnoujścia stwierdzono pozytywny wynik testu na Covid-19, o czym wczoraj Barbara Michalska poinformowała mieszkańców przez Facebooka. Urząd Miasta pracuje bez zmian, kilkoro współpracowników przeszło na kwarantannę. 

czytaj więcej

Miasto

W Świnoujściu trwa rozładunek wielkiego „kreta

Gigant, w środę wieczorem na statku Da Chang przypłynął z portu Nansha w Chinach. To on wydrąży tunel pomiędzy wyspami Wolin i Uznam. Po złożeniu jego tarcza będzie mieć średnicę 13,46 metra. Całkowita długość TBM (Tunnel Boring Machine) to około 100 metrów, a waga 2740 ton. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia