Sobota, 23 stycznia 2021r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Rusza 29. edycja WOŚP

Finał WOŚP już 31 stycznia. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 29., tym razem dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście buduje tunel. Potężna tarcza jest już w komorze!

Wczoraj (12.01) ogromne dźwigi opuściły głowicę urabiającą do komory startowej, gdzie maszyna TBM rozpocznie drążenie tunelu pod Świną. Tarcza ma 13,46 metrów średnicy i waży 280 ton. Wcześniej została zmontowana na powierzchni, przy szybie startowym. Już w marcu rozpocznie wiercenie tunelu pod dnem Świny.

czytaj więcej

Miasto

Inwestycje w Przytorze-Łunowie. Jest przetarg na ulicę Gradową

Zakres przebudowy ulicy obejmuje m.in. utwardzoną nawierzchnię, budowę obustronnych chodników, przebudowę zjazdów oraz utwardzenie poboczy, aby możliwy był na nich postój i parkowanie pojazdów osobowych. Ulica zostanie zrobiona na całej długości, pomiędzy ulicami Sąsiedzką i Pogodną.

czytaj więcej

Miasto

Węzeł przesiadkowy na Warszowie. Jest wybrany wykonawca

Firma Elbud Szczecin Sp. z o.o.  wygrała przetarg na realizację inwestycji „Budowa infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego kolejowo – promowo – autobusowego w Świnoujściu w formule zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja ma zakończyć się w pierwszej połowie 2022 roku. 

czytaj więcej

Miasto

Zamieszanie wokół Jadłodzielni. Wyjaśniamy

W związku z ogólnym poruszeniem, które zostało wywołane zamkniętą w święta Bożego Narodzenia jadłodzielnią, śpieszymy z wyjaśnieniami. Aby odnieść się do państwa uwag musimy się cofnąć do początku jej powstania. Prowadzimy jadłodzielnię pro bono. Wszelkie koszty logistyczne i czasowe bierzemy na siebie, więc rozpoczęliśmy rozmowy z magistratem, aby miasto w ramach współpracy użyczyło nam lokal na taką działalność.

czytaj więcej

Miasto

Uznam Arena. Roboty już odebrane

Nowy obiekt sportowo - rekreacyjny na mapie naszego miasta - Uznam Arena - jest już po pierwszym odbiorze. Wykonawca ma już także pozwolenie na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. A to oznacza, że lada dzień rozpocznie się odbiór ostateczny - czyli w fachowym języku - odbiór przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia.

czytaj więcej

Miasto

Nie wyrzucajmy jedzenia. Podzielmy się nim!

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas. W tym roku przez sytuację epidemiczną będzie nieco inaczej, być może skromniej, choć u niektórych będzie jak zwykle. W tym wyjątkowym okresie chcemy Państwa uczulić na marnowanie żywności. Według statystyk 20% z nas wyrzuci po świątecznej biesiadzie aż 1kg jedzenia, to bardzo dużo.

czytaj więcej

Pomagamy

Wspomóż zwierzęta przed świętami. Niech ta historia otworzy nasze serca

Tylko na prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt miasto przeznaczyło w tym roku niemal 400 tysięcy złotych. Pokrywa również koszty sterylizacji i leczenia zwierząt. Ostatnio, decyzją prezydenta, znalazły się także środki na operację bezdomnego, rannego kota, którego mieszkanka Świnoujścia przyniosła do schroniska. Pamiętajmy jednak, że w opiece nad zwierzętami ze schroniska pomóc może każdy z nas. A szczególnie teraz, u progu zimy, liczy się każdy „grosz” wpłacony na konto schroniska.

czytaj więcej

Miasto

Setne urodziny mieszkanki Świnoujścia

Mieszkanka naszego miasta, pani Anna Żeleszkiewicz skończyła dziś 100 lat. Przedstawiciele świnoujskiego magistratu odwiedzili dziś panią Annę, przekazując życzenia oraz list gratulacyjny od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz upominki od Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Miasto

Mamy Budżet Miasta na 2021 rok. Radni jednogłośnie poparli prezydenta

Tego jeszcze nie było. Dziś (17. grudnia 2020r.) Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła budżet miasta na przyszły rok, który zaproponował Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Dziękuję radnym za poparcie – powiedział tuż po głosowaniu Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Doczekałem sytuacji, że radni jednogłośnie przyjęli zaproponowany przeze mnie projekt budżetu. I za to też im dziękuję.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Miasta 2021. Ile na remonty szkół, przedszkoli i żłobka?

Niemal 1,8 mln złotych zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta na remonty w szkołach, przedszkolach i miejskim żłobku. Wśród tych największych, a zarazem najbardziej kosztownych są: modernizacje sali gimnastycznej oraz wentylacji kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 1, całej kuchni w przedszkolu nr 10 i remont dachu w budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście buduje tunel. „Serce” maszyny jest już w komorze!

„Serce” maszyny TBM, czyli łożysko główne z napędem, zostały już opuszczone do komory startowej. To pierwsze elementy z ponad 100, jakie trafią do 110 metrowej komory, która powstała na wyspie Uznam. Stąd w marcu zacznie się drążenie 1484 metrów tunelu. Całkowita długość tunelu w Świnoujściu, wraz z częścią wykonaną metodą stropową i odkrywkową, będzie mieć 1780 metrów i będzie najdłuższą drogową przeprawą w Polsce, wykonaną pod wodą. 

czytaj więcej

Miasto

Razem możemy to wygrać! Wszyscy głosujemy na Świnoujście!

Szanowni Państwo. Już po raz kolejny Świnoujście zostało zgłoszone do plebiscytu na najpiękniej Rozświetlone Miasto w Polsce – Świeć Się z Energą. Do tej pory, dzięki Państwa głosom, już dwukrotnie nasze miasto znalazło się wśród laureatów. Za każdym razem nagrodą był sprzęt AGD, który trafił do świnoujskich placówek wspierających najbardziej potrzebujących mieszkańców. To co? Głosujemy!

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zamknięta część Wyspiańskiego

Od dnia 14 do 15 grudnia 2020r. nastąpi wyłączenie z ruchu pojazdów ulicy Stanisława Wyspiańskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jana Matejki do skrzyżowania z ulicami Mieczysława Niedziałkowskiego i Zbigniewa Herberta. Dojazd mieszkańców do okolicznych posesji będzie zapewniony.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia