Środa, 28 lutego 2024r.

Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Największa impreza Techno Party na wyspach!

Wielkimi krokami zbliża się impreza, która będzie zupełnie inna od dotychczasowych. W sobotę 2 marca o godzinie 18:00 (bramki otwarte od 17.00), w świnoujskiej Muszli Koncertowej rozpocznie się Techno Party! Dla mieszkańców Świnoujścia zagrają artyści w Wielkiej Brytanii - Djane Anastazja oraz Dj Prozak. Nie możecie jej przegapić! Wydarzenie jest bezpłatne!

czytaj więcej

Miasto

ZHR - 80. rocznica Akcji "Burza"

W tym roku mija 80. rocznica Akcji Burza (1944 r.), której celem była walka z Niemcami i zamanifestowanie suwerenności Rzeczypospolitej na Kresach Wschodnich. Chcąc uczcić pamięć o uczestnikach tego wydarzenia, Okręg Szczecin Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej zorganizował w poniedziałek (19.02) jubileuszowe spotkanie i konferencję w Teatrze Polskim w Szczecinie pt.: „Burza zaczęła się na Wołyniu…”. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujscie sceną Usedom Krimi

Kolejny raz nasze miasto staje się sceną niemieckiego kryminału "Usedom Krimi". W tym roku mija dekada, od kiedy na planie serialu padł pierwszy klaps. Dotąd powstały 22 pełnometrażowe odcinki, emitowane w pierwszym programie niemieckiej telewizji „Das Erste” oraz na platformie ARD.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Kobiece Inspiracje” w SCH Piekarnia44

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu „Kobiece Inspiracje”, które odbędzie się w tę sobotę, 24 lutego o godz. 15.00 w Centrum Spotkań i Inicjatyw Społecznych Piekarnia 44. Tym razem będziemy gościć Annę Blok, która poprowadzi nas w temacie „Nie bój się zmiany!”.

czytaj więcej

Miasto

Zdrowie Psychiczne - jak o nie dbać

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie poświęcone tematowi zdrowia psychicznego. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 18:00 w Centrum Spotkań i Inicjatyw Społecznych Piekarnia44, który poprawadzi Anna Blok.

czytaj więcej

Miasto

Nowe zasady Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora

W programie realizowanym przez świnoujski samorząd – Karta Wyspiarza i Karta Wyspiarza Seniora, dotąd wykonano 15 500 świadczeń. Tylu mieszkańców miasta korzysta ze zniżek w sklepach, punktach usługowych, komunikacji miejskiej i innych. Wkrótce dostęp do ulg będzie miało więcej osób ponieważ zmieniły się zasady przydzielania Karty Wyspiarza i Karty Wyspiarza Seniora.

czytaj więcej

Miasto

Kiedy otworzą ulicę Ku Morzu? Mieszkańcy mają dość czekania

Mieszkańcy Świnoujścia ponownie wyszli na ulicę, żeby przypomnieć politykom rządzącej koalicji o przedwyborczych obietnicach. Droga Ku Morzu prowadząca do plaży, Fortu Gerharda i latarni morskiej nadal jest zamknięta. Czas mija, decydenci zamiast usunąć blokadę - znowu dyskutują, marszczą czoła nad mapami i „zapoznają się z sytuacją”. Tymczasem, zabytki ledwo zipią. Obecnie są całkowicie odcięte, także od strony wody… 

czytaj więcej

Miasto

Możesz zdecydować o przyszłości Świnoujścia - weź udział w ankiecie

W imieniu własnym i grupy Wspólne Wyspy zapraszam Państwa do wypełnienia anonimowej Ankiety. Stanowić ma ona jedną z bardzo ważnych, wspólnych form rozmowy - konsultacji z mieszkańcami Świnoujścia, prowadzonych w celu rozeznania potrzeb i problemów świnoujścian. Pragniemy jak najpełniej poznać Państwa zdanie i jednocześnie odczucia dotyczącą codziennego życia w naszym mieście, obejmujące głównie tematy społeczne i gospodarcze.

czytaj więcej

Miasto

Kropla Krwi dla WOŚP

Coraz częściej słyszymy w mediach informacje o tym, że w wielu miejscach w Polsce zaczyna brakować krwi. Są nawet placówki służby zdrowia, które z tego powodu muszą odwoływać zaplanowane zabiegi operacyjne.

czytaj więcej

Miasto

Strażnicy miejscy uratowali osobę bezdomną

W związku z mrozami, funkcjonariusze straży miejskiej w Świnoujściu kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych. Osoby informowane są o możliwościach skorzystania z pomocy oferowanej przez Gminę Miasto Świnoujście. Tym razem, dzięki sygnałowi od mieszkańca, udało się uratować osobę w podeszłym wieku, przebywającą na terenie ogródków działkowych w rozpadającej się altanie bez ogrzewania i drzwi. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga casting! Zagraj w serialu „Hewelisz”

Jeżeli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, zobaczyć jak wygląda praca na planie filmowym, to serdecznie zapraszamy do udziału w jednej z największych polskich produkcji filmowych - serialu HEWELIUSZ w reżyserii Jana Holoubka.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia