Piątek, 5 czerwca 2020r.

Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Budowa tunelu. Zobacz aktualne zdjęcia z placu budowy i nie tylko

Mimo panującej pandemii koronawirusa trwająca od ubiegłego roku budowa tunelu pod Świną jest kontynuowana. Bez przeszkód, choć z drobnymi opóźnieniami, odbywa się także montaż maszyny TBM, która ten tunel wydrąży. Chińska firma CREG kontynuuje nadal prace w tym zakresie, które są obecnie dalece zaawansowane.

czytaj więcej

Wydarzenia

MDK zaprasza do Strefy Dziecka w Parku Zdrojowym

Nie możemy Was jeszcze zaprosić na coroczne, tradycyjne animacje, ale Dzień Dziecka należy uczcić. To ważny dzień i nie chcielibyśmy, by odbył się w tym roku bez żadnego echa. Naszą propozycją jest przygotowana przez instruktorki Miejskiego Domu Kultury Strefa Dziecka  w Parku Zdrojowym. 

czytaj więcej

Promocja miasta

Świnoujście zobaczą miliony widzów!

Dzięki tym kamerom Świnoujście będą codziennie oglądać na żywo miliony widzów w całej Polsce! Kamery stacji TVN zostały zainstalowane na szczycie hotelu Radisson Blu Resort. Przez ponad trzy miesiące piękna, najszersza nad Bałtykiem plaża będzie pokazywana podczas prognoz pogody. To jeden z elementów kampanii promocyjnej Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Zobacz, co dzieje się w parku

Kolejny kwartał Parku Zdrojowego przechodzi metamorfozę. Już widać, jak powstają nowe, utwardzone alejki. Będą też nowe ławki i oświetlenie, staną stojaki na rowery. Wykonawca ma zakończyć całą inwestycję do końca tego roku.

czytaj więcej

Miasto

Pomoc dla przedsiębiorców - nowe regulacje

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 Prezydent Miasta Świnoujście podjął działania zmierzające do zminimalizowania negatywnych skutków ekonomicznych, będących następstwem narzuconych ograniczeń, poprzez miedzy innymi ustalenie innych stawek czynszu. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście walczy z suszą

W obliczu panującej suszy podlewamy drzewa zasadzone w 2019 r. nowym sposobem. Zakupiliśmy  400 worków do nawadniania firmy TREEGATOR. Jest możliwość ich systemowego łączenia, np. kilka worków na jedno drzewo (stosownie do obwodu).

czytaj więcej

Miasto

To ważne. 25 maja przerwa technologiczna PEC

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej informuje, że w tym roku coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji oraz ciepłej wody użytkowej nastąpi w poniedziałek 25 maja 2020 r. w godzinach od 00.00 do 24.00. 

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Tężnie na zdrowie

W tym tygodniu na remontowanej starej promenadzie, na wysokości ul. Małachowskiego, uruchomiono dwie tężnie solankowe. Takie obiekty lecznicze to prosty i przyjemny sposób na podreperowanie zdrowia. Wyjaśniamy, jak działają i przy których schorzeniach mogą mieć zbawienny wpływ na samopoczucie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu zaprasza na darmowe warsztaty

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Lidera 2.0, dla osób powyżej 30. roku życia, z terenu Świnoujścia i okolic. Warsztaty są częścią projektu „Pigułki kompetencji Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu”. Program AL. 2.0 posłużyć na rozwojowi kompetencji aby przeciwdziałać stagnacji edukacyjnej i społecznemu wykluczeniu. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W piątek. Narodowy Dzień Zwycięstwa

W związku z trwającą pandemią i obowiązkiem zachowania środków ostrożności, obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów w imieniu wszystkich delegacji przez reprezentantów Urzędu Miasta Świnoujście w dniu 8 maja 2020 r. o godz. 12.00 na Placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” oraz na Cmentarzu Komunalnym przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej” o godz. 13.00.

czytaj więcej

Stare Świnoujście

Historia pewnej grafiki

XIX-wieczne Świnoujście znamy głównie z rycin Rosmäslera i Sannego - ich grafiki powstawały w latach 40-tych, dokumentując początki rozwoju Świnoujścia. Niespełna dwie dekady później niemiecki rysownik Julius Gottheil pokazał już zupełnie inne miasto - z okazałymi budynkami przy obecnym Wybrzeżu Władysława oraz z tętniącą życiem Świną. 

czytaj więcej

Miasto

W Terminalu promowym trwają intensywne przygotowania do obsługi transportu intermodalnego

Prace budowlane w idą zgodnie z założonym harmonogramem. Wykonawca przejął plac budowy 19 września ub. roku i od tego momentu terminal niemal z każdym dniem zmienia swoje oblicze. Zniknęły stare magazyny, czy też dawne rampy przeładunkowe oraz dotychczasowe wyposażenie nabrzeży nr 5 i 6. Usunięto również nawierzchnię i podbudowę wcześniejszych parkingów i umocnienia dna na długości 300 merów.

czytaj więcej

Miasto

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

W związku z trwającą pandemią, obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów w imieniu wszystkich delegacji przez reprezentantów Urzędu Miasta Świnoujście pod pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej na Placu Słowiańskim. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia