Wtorek, 26 marca 2019r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Platforma Obywatelska rozpoczyna zbiórkę podpisów

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej oraz wolontariusze rozpoczynają akcje zbieranie podpisów na liście poparcia kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego, zgłaszanej przez Koalicyjny Komitet Wyborczy KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI w okręgu wyborczym nr 13 (lubuskie-zachodniopomorskie) w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019r. 

czytaj więcej

Miasto

PEC. W maju coroczna przerwa

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. 

czytaj więcej

Miasto

„Lokum” z kolejną działką pod budowę mieszkań

Aktem notarialnym Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz przekazał miejskiej spółce „Lokum” nieruchomość przy ulicy Grunwaldzkiej 65 o wartości 708 tys. złotych. Na działce spółka wybuduje około 40 mieszkań w ramach gminnego budownictwa czynszowego. 

czytaj więcej

Wydarzenia

11. Edycja Baltic Business Forum już 10-12 kwietnia!

Zapraszamy do Świnoujście na Baltic Business Forum – trzydniowe spotkanie przedsiębiorców, przedstawicieli rządu, samorządowców ekspertów gospodarczych i organizacji pozarządowych . W programie prelekcje, debaty i otwarte dyskusje o tym, jak uwalniać energię dla rozwoju gospodarczego. 

czytaj więcej

Miasto

Prawie milion euro na rewitalizację Parku Zdrojowego

Świnoujście dostało 975 tysięcy euro dofinansowania do rewitalizacji kolejnej części Parku Zdrojowego. Chodzi o teren parku pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Dofinansowanie ze środków unijnych to aż 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. A to oznacza, że ze swojego budżetu miasto będzie musiało dołożyć do tej inwestycji tylko 15 procent. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujska oświata i jej koszty

W nawiązaniu do informacji pojawiających się w ogólnopolskich mediach, jakoby samorządy subwencję na oświatę przeznaczały na inne cele, przedstawiamy Państwu, jak wygląda sytuacja w naszej, świnoujskiej oświacie.

czytaj więcej

Miasto

Znaleziono kluczyki do samochodu

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czekają kluczyki do samochodu. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, pokój nr 204 A (II piętro).

czytaj więcej

Komunikat

Zgubiona gotówka do odbioru na komisariacie

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu informuje, że do tutejszej jednostki dostarczono w ostatnich dniach marca pieniądze znalezione na jednej z ulic w centrum miasta. Gotówka została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

czytaj więcej

Historia miasta

74 lata po tragedii. Mieszkańcy Świnoujścia upamiętnili ofiary zbombardowania miasta

W tym roku mijają 74 lata od najtragiczniejszych wydarzeń w historii Świnoujścia. Zbombardowanie miasta przez siły alianckie w dniu 12 marca 1945 roku pochłonęły życie kilku tysięcy osób, głównie ludności cywilnej, w tym mieszkańców dawnego Świnoujścia, przymusowych robotników z Polski i Holandii, jeńców wojennych z Francji i uchodźców uciekających przed zbliżającym się od wschodu wojskiem sowieckim. W poniedziałek, 11 marca 2019 roku na Cmentarzu Komunalnym odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tego dramatycznego działania wojennego. 

czytaj więcej

Miasto

Ścieżką rowerową wzdłuż alei bukowej, drogą z Jachtowej do Uzdrowiskowej

Nowojachtowa – taką roboczą nazwę nosi projekt nowej ulicy, która będzie łączyć istniejące już ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Dodatkowo powstanie ścieżka rowerowa i chodnik. Zarówno one, jak i nowa droga będą biegły poza granicami Parku Zdrojowego, ale przez tereny zadrzewione. Dlatego zostały zaprojektowane tak, aby chronić cenne drzewa, te tworzące tzw. aleję bukową, ale nie tylko.

czytaj więcej

Miasto

W poniedziałek na Zalewowej. Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z powodu prac modernizacyjnych związanych z przebudową sieci wodociągowej w ul. Szmaragdowej w dniu 11.03.2018r. od godz. 8:00 do godz. 14:00, nastąpi przerwa w dostawie wody na ul. Zalewowej (odcinek od ul. Odrzańskiej do ul. Szmaragdowej). 

czytaj więcej

Miasto

Wspólnie przez życie przez ponad pół wieku

Sześć par małżeńskich dołączyło do grona świnoujskich Jubilatów odznaczonych Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia wręczył Jubilatom Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

czytaj więcej

Prawo

Z wieczystego na własność w pigułce. Wszystko co powinieneś wiedzieć

Wraz z początkiem tego roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształciło się w prawo własności. Mieszkańcy Świnoujścia, których mieszkania znajdują się w budynkach wielorodzinnych stojących na gruncie Gminy Miasta skorzystają z 99-procentowej bonifikaty. A w przypadku terenów pod domkami jednorodzinnymi z 80-procentowej. Takie same zasady dotyczą budynków mieszkalnych znajdujących się na gruntach Skarbu Państwa.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia