Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na "Świnoujskie spotkanie przy zupie", które odbędzie się w najbliższą sobotę 26.11 o godzinie 13.00 na placu  przed Urzędem Miasta.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście wyśle generatory prądu

Dwa generatory prądu elektrycznego, każdy o mocy 5kW, trafią do Gminy Truskawiec na Ukrainie. To odpowiedź na prośbę mera tego miasta, skierowaną do Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Miasto

Bank zamyka punkt w urzędzie. Zobacz gdzie zrobisz opłaty

Od poniedziałku 12 grudnia 2022 r. Bank Pekao SA zamyka punkt obsługi bankowej znajdujący się w głównym budynku urzędu miasta. W związku z tym informujemy, że wszelkie opłaty dokonywane na konto Gminy Miasto Świnoujście, nadal będzie można realizować BEZ DODATKOWYCH OPŁAT w oddziałach Banku Pekao S.A. oraz – tak jak dotąd – przez internet.

czytaj więcej

Miasto

Grzebowisko do końca roku

Na wydzielonej i ogrodzonej działce w pobliżu ulicy Karsiborskiej powstaje grzebowisko dla psów, kotów i innych małych zwierząt domowych. Jego dzierżawca zapewnia, że pierwsze kwatery będą gotowe na początku grudnia.

czytaj więcej

Miasto

Zbiórka żywności. Pomóżmy potrzebującym!

Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, Bank Żywności im. Jacka Kuronia w Szczecinie zorganizował zbiórkę żywności. Fundacja Speak Up oraz Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście dołączyły do tej akcji. 

czytaj więcej

Miasto

Informacja o identyfikatorach na promy

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podjął decyzję o przedłużeniu ważności identyfikatorów na samochody, które uprawniają do korzystania z przeprawy promowej Warszów (promy Bielik). 

czytaj więcej

Miasto

Harcerski Sztab 31 Finału WOŚP już gra!

Tym razem hasłem przewodnim finału, który odbędzie się w niedzielę 29 stycznia 2023 r. jest: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!” Harcerski Sztab w Świnoujściu już połowy października intensywnie działa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Miasto

Nie dokarmiaj dzikich zwierząt w mieście

Łatwy dostęp do pożywienia to główna przyczyna coraz częstszych przypadków pojawiania się dzikich zwierząt w mieście. Problem dotyczy wielu większych i mniejszych miejscowości, także Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Nową ulicą można już przejechać

W Karsiborze trwają ostatnie prace przy przebudowie ulicy 1 Maja oraz budowie ciągu pieszo- rowerowego. Ta ważna drogowa inwestycja nie tylko poprawiła bezpieczeństwo ruchu, ale bardzo pozytywnie wpłynęła na estetykę przestrzeni publicznej tej części naszego miasta.

czytaj więcej

Miasto

Komunikacja testuje elektryka

Przez najbliższe cztery dni na ulicach naszego miasta Komunikacja Autobusowa będzie testowała elektryczny autobus miejski marki PILEA (Polski Innowacyjny Lekki Autobus Elektryczny).

czytaj więcej

Miasto

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Zapraszamy na "Świnoujskie spotkanie przy zupie", które odbędzie się w najbliższą sobotę 29.10 od godziny 13.00 na Placu Adama Mickiewicza przed Urzędem Miasta.

czytaj więcej

Miasto

Czasowa organizacja ruchu w okresie dnia Wszystkich Świętych

W tym roku organizacja ruchu ulicy Karsiborskiej w rejonie cmentarza komunalnego będzie inna niż w analogicznym okresie lat ubiegłych z uwagi na trwającą przebudowę ulicy Grunwaldzkiej w Świnoujściu (i w związku z tym zamkniętą jezdnię na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzka-Nowokarsiborska).

czytaj więcej

Miasto

Przedłużenie czasowej organizacji ruchu na Barlickiego

Wykonawca, który na zlecenie PKP PLK S.A. realizuje zadanie w ramach projektu pn. „Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu”, przekazał informację, że tymczasowe zamknięcie dla ruchu kołowego jezdni w rejonie przejazdu kolejowego przez ulicę Barlickiego pomiędzy ulicą Ku Morzu a ulicą Wolińską w Świnoujściu potrwa do środy, 26 października 2022 r. godz. 11:00. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście: w poniedziałek konserwacja przystani

Jak informuje Żegluga Świnoujska, w najbliższy poniedziałek 17 października 2022r. przeprowadzone zostaną prace konserwacyjne na stanowiskach 1 i 2 przeprawy promowej „Warszów”. W związku z tym w godzinach 9.00 – 12.00 przeprawę będą obsługiwały dwa promy.

czytaj więcej

Miasto

Nowa przystań już na ukończeniu

Dziś na nowej przystani dla rybaków w Karsiborze wykonawca będzie wylewał beton na płytę slipu. Cała inwestycja ma zakończyć się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

Miasto

Nowe rodziny zastępcze w Świnoujściu

W niedzielę 9 października 2022r. w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu zakończyło się szkolenie dla kandydatów na rodziców zastępczych. Świadectwa ukończenia szkolenia uzyskało sześć osób z terenu Miasta Świnoujście oraz dwie osoby z Powiatu Kamieńskiego, które szkoliły się u nas gościnnie. 

czytaj więcej

Miasto

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła

Dodatek dla gospodarstw domowych przysługuje osobie w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane peletem drzewnym, drewnem kawałkowym lub innym rodzajem biomasy albo kocioł gazowy zasilany skroplonym gazem LPG, albo kocioł olejowy, wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków do dnia 11 sierpnia 2022r., albo po tym dniu - w przypadku nowych głównych źródeł ogrzewania wpisanych lub zgłoszonych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

czytaj więcej

Miasto

Dlaczego warto postawić na pnącza?

Pnącza na elewacjach budynków mieszkalnych, ogrodzeniach itp. mają coraz więcej zwolenników, także w naszym mieście. Ten rodzaj zieleni ma wiele plusów. Nie tylko wzbogaca walory krajobrazowe, ale jest także świetnym sposobem na osłonięcie mniej reprezentacyjnych obiektów. Zobacz zdjęcia.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia