Piątek, 14 sierpnia 2020r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Latarnia Morska. To będzie wyjątkowy weekend

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W sobotę ulicami naszego miasta przejdzie Neptun ze swoją Świtą i to aż dwukrotnie. A w niedzielę od godziny 12.00 zapraszamy na świnoujską latarnię.

czytaj więcej

Miasto

Wystawa plenerowa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego pt. "Do broni. Rok 1920 na plakatach, afiszach i drukach ulotnych"

Mając na uwadze setną rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz zbliżające się Święto Wojska Polskiego, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego przygotowała dla mieszkańców i turystów naszego miasta patriotyczną wystawę plakatów i ulotek z 1920 roku. Wystawa została opracowana graficznie ze zbiorów specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. 

czytaj więcej

Miasto

Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili. Steyera to dobry adres

– Jeszcze nie tak dawno ta część naszego miasta nie cieszyła się dobrą opinią. A dziś wyrasta tu naprawdę ładne osiedle mieszkaniowe z dobrze zagospodarowanymi terenami wokół bloków – tak mówił Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz w trakcie oglądania nowych mieszkań czynszowych, które przy ulicy Steyera 11 i 13 wybudowało TBS Lokum. W planach są już kolejne.

czytaj więcej

Miasto

Przedszkole Warszów. Przetarg nie tylko na termomodernizację

Jeszcze w sierpniu Miasto ogłosi przetarg na termomodernizację (docieplenie ścian, fundamentów i nowa elewacja) oraz wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej, a także przebudowę sieci centralnego ogrzewania w budynku Przedszkola Miejskiego nr 9 przy ulicy Sosnowej na Warszowie.

czytaj więcej

Miasto

Walka z komarami. Deszcze nam nie pomagały

Od czerwca metodą zamgławiania niszczone są komary na miejskich terenach położonych na wszystkich trzech zamieszkanych świnoujskich wyspach. Niestety panująca jeszcze niedawno deszczowa, ale ciepła aura, a przy tym duża wilgotność powietrza, zupełnie nam w tym nie pomagały.

czytaj więcej

W Urzędzie Miasta Świnoujście

Są wolne stanowiska pracy

Prezydent Miasta Świnoujście ogłasza nabory na wolne stanowiska urzędnicze i kierownicze w Urzędzie Miasta Świnoujście. Zobacz na jakie. To może być praca dla ciebie.

czytaj więcej

Miasto

75 gatunków roślin w Ogrodzie Sensorycznym na promenadzie

Ogród zmysłów zaprojektowaliśmy z myślą o osobach z różnymi potrzebami, ponieważ to miejsce, poza tym, że pięknie wygląda i pięknie pachnie spełnia również funkcje terapeutyczne. Może się po nim swobodnie poruszać również osoba niepełnosprawna. Dzięki swojej atrakcyjności przyciąga uwagę dorosłych i dzieci, którzy odtąd będą mogli poznać nazwę i pochodzenie każdego gatunku dzięki zamieszczonym tabliczkom edukacyjnym. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście bez smogu!

Raporty smogowe kończące telewizyjne prognozy pogody stały się naszą codziennością. Polacy zamieszkujący południowe i środkowe tereny naszego kraju żyją w bardzo zanieczyszczonym środowisku. My mamy to szczęście, że możemy oddychać czystym powietrzem, a szarość za oknem w sezonie jesienno-zimowym jest tylko spowodowana zachmurzeniem, nie smogiem. To jednak nie oznacza, że nie może być jeszcze bardziej ekologicznie, a przy tym taniej i wygodniej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przyjdź na Dzień Otwarty Schroniska dla Zwierząt w Świnoujściu

Dzień Otwarty ma być okazją do podsumowania miesiąca szkoleń we współpracy ze Szkołą na 6 Łap PiesPotrafi.pl i ostatnim spotkaniem szkoleniowym psów. Organizatorzy zbilansują efekty wspólnej pracy i odpowiedzą na wszystkie pytania gości. „Nasze psiaki już tupią łapkami, aby pójść z Tobą na spacerek. Dorosłe kociaki głodne miziania, czekają w swoim królestwie na swoich wyjątkowych gości” – czytamy na zaproszeniu.

czytaj więcej

Plebiscyt Terra Flower Power 2020

Ukwiecone miasto. Znów możemy być najlepsi

Miasto Świnoujście po raz kolejny bierze udział w plebiscycie Terra Flower Power 2020 na najpiękniej ukwiecone miasto. To już dziewiąta edycja konkursu, siódma z naszym udziałem. Jak podkreślają organizatorzy, w konkursie nie chodzi tylko o tytuł. To podsumowanie całego roku prac nad tym, żeby nasza przestrzeń miejska stała się bardziej przyjazna.

czytaj więcej

Port

Parking przy Terminalu Promowym prawie gotowy

Terminal Promowy w Świnoujściu z każdym dniem zmienia swoje oblicze. Na placu budowy parkingu dla 278 ciężarówek przy ul. Duńskiej kładziony jest już polbruk. To wszystko w ramach inwestycji przystosowania infrastruktury terminala promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego.

czytaj więcej

Miasto

2,5 miliona złotych dla seniorów

Świnoujścianie w wieku 65+ kolejny rok z rzędu otrzymają świadczenie rodzinne w kwocie 300 zł w postaci Bonu Wyspiarza Seniora. Program funkcjonuje od 2018 roku. 2,5 miliona złotych zostało zabezpieczonych w budżecie miasta specjalnie na ten cel. Tym razem termin składania wniosków o świadczenie decyzją rady miasta został przesunięty z powodu epidemii. Wczoraj prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał zarządzenie, na mocy którego wnioski o to świadczenie będzie można składać już od 3.08.

czytaj więcej

Wyspa Uznam

Uwaga kierowcy. Ograniczenia w związku z budową tunelu

Na wyspie Uznam wprowadzone czasowe organizacje ruchu aktualnie dotyczą wyjazdów z budowy na ulicy Karsiborskiej. Na odcinku skrzyżowania tunelu z ulica Karsiborską funkcjonują cztery wyjazdy z budowy oraz ograniczenie prędkości na odcinku 850m do 30km/h.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście buduje tunel. Chińczycy demontują ogromną maszynę

Na niemal 130 elementów rozkładana jest maszyna TBM, która wydrąży tunel pod Świną. Jej demontaż jest niezbędny, aby drogą morską mogła dotrzeć z Chin, gdzie ją zbudowano, do miejsca swojego przeznaczenia, czyli na budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Z kolei na samej budowie trwają intensywne prace przy komorze, z której maszyna TBM rozpocznie wiercenie w dnie pod Świną.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Utrudnienia na ulicy Duńskiej

Od środy 15 lipca 2020 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Duńskiej, konkretnie na odcinku od ulicy Okólnej do wjazdu na teren Terminala Promowego Świnoujście. Powodem są roboty drogowe związane z przebudową zjazdu i chodnika na terenie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

czytaj więcej

Miasto

Co tu robić? – czyli o atrakcjach turystycznych Świnoujścia, również na niepogodę

Tym, co niewątpliwie najbardziej przyciąga turystów do naszego miasta w wakacje jest najszersza plaża w Polsce z bezpiecznym kąpieliskiem. Jednak jak zorganizować swój czas w trakcie wypoczynku, kiedy pogoda za oknem uniemożliwia plażowanie? A może przeczekać deszcz w hotelu? O, nie! To w końcu Wyspy Możliwości, a jest ich wiele. Poniżej podpowiadamy, jakie. 

czytaj więcej

Świnoujście

Sześć nowych zachorowań na Covid-19 w Świnoujściu

Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Świnoujściu informuje o kolejnych przypadkach zakażeń SARS-CoV-2 na terenie naszego miasta. Wczoraj podano komunikat o jednej osobie z pozytywnym wynikiem testu, dzisiaj - o kolejnych pięciu. Osoby, które mogły mieć kontakt z chorymi, powinny obserować swój stan zdrowia. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia