Sobota, 18 listopada 2017r.

Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Uczniowie ZSM z wizytą u seniorów

We wtorek, 14 listopada Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich ponownie spotkali się z Seniorami Dziennego Domu Pobytu na Warszowie. Celem spotkania było wspólne wykonanie ozdób świątecznych, które następnie przystroją miejsce spotkań seniorów.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany na kradzionym rowerze

Policjanci zatrzymali w Świnoujściu mężczyznę, który jechał po ulicy rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że jednoślad został skradziony dwie godziny wcześniej. Za popełnione wykroczenie 51-letni świnoujścianin otrzymał 500-złotowy mandat karny, natomiast w związku z przestępstwem stanie przed sądem.

czytaj więcej

26 Finał WOŚP

WOŚP czeka na wolontariuszy

Świnoujski sztab rusza z rejestracją wolontariuszy 26 Finału WOŚP w naszym mieście. Wszystkich, którzy chcą zostać szczęśliwymi posiadaczami identyfikatorów i przyczynić się do ratowania zdrowia i życia maluszków, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 w dniach 22-24 listopada br. (środa, czwartek, piątek).

czytaj więcej

Wydarzenia

O bezpieczeństwie miasta

Bezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego było tematem przewodnim posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu, w którym uczestniczyli, na zaproszenie Prezydenta Miasta, przedstawiciele spółki Polskie LNG z grupy kapitałowej GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

Inwestycje

Miasto dostało pieniądze na nowy basen

Miasto szykuje się do budowy przyszkolnego kompleksu sportowego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej. Jednym z jego elementów będzie kryty basen. Ministerstwo Sportu i Turystyki właśnie przyznało dofinansowanie do jego budowy w wysokości ponad 4,5 mln złotych. Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku.

czytaj więcej

Weekend w mieście

Pasaż Rondo zaprasza

Handlowcy z Pasażu RONDO zapraszają w dniu 18 listopada br. w godzinach 10.00 – 14.00 na kolejny Jarmark Rękodzieła Artystycznego. – Zapraszamy na spotkanie z „artystyczne zakręconymi” mieszkańcami naszego miasta, którzy zaprezentują swoje wspaniałe prace – mówi Ewa Mechło, organizator.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto Niepodległości w Świnoujściu - patriotycznie i rodzinnie

11 listopada po raz 99. Polacy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W Świnoujściu organizatorem uroczystości były Urząd Miasta i Miejski Dom Kultury. Po mszy świętej i apelu przy pomniku Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej, mieszkańcy i goście spotkali się piknikowo na placu Wolności.

czytaj więcej

Miasto

Zdrojowa Hotels w Świnoujskiej Organizacji Turystycznej

Rodzima sieć hotelarska Zdrojowa Hotels przystąpiła do Świnoujskiej Organizacji Turystycznej (ŚOT). Podmioty zamierzają razem promować Świnoujście jako miejsce atrakcyjne i konkurencyjne pod względem turystycznym zarówno w kraju, jak i za granicą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Artystyczna praca wre!

W czwartek 9 listopada br. odbyła się inauguracja Konkursu dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3, zatytułowanego „Dlaczego mamy w domach ciepło i dlaczego jest ono dla nas takie ważne”. W tej nietypowej lekcji wzięły udział pani Prezydent Barbara Michalska oraz Prezes PEC Świnoujście pani Grażyna Kołowiecka. Atmosfera klasy udzieliła się wszystkim, również pani Prezydent i pani Prezes, które odpowiadały na pytania dociekliwych uczniów.

czytaj więcej

Miasto

Warszów zaprasza mieszkańców na zebranie

W dniu 15 listopada o godzinie 17.30 w filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie odbędzie się Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla zorganizowane przez Zarząd Osiedla Warszów. Podczas zebrania Zarząd Osiedla przedstawi mieszkańcom informacje o działaniach podejmowanych w ostatnich miesiącach.

czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Złoty Krzyż Zasługi dla dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W sobotę, 11 listopada, w Warszawie, w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie odznaczonych znalazł się dowódca świnoujskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Komandor Krzysztof Zdonek za zasługi dla obronności kraju został odznaczony „ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI”.

czytaj więcej

70. parkrun

Bieg Niepodległości z rekordową liczbą uczestników

Kto powiedział, że narodowe święto należy czcić tylko i wyłącznie z powagą na twarzy? Społeczność parkrun Świnoujście cieszyła się z odzyskania niepodległości radośnie i sportowo, a nawet, dzień wcześniej, kulinarnie - wypiekając niezliczone ilości rogalików specjalnie dla uczestników 70. parkrunu.

czytaj więcej

Fundacja Motywacja i Działanie

Świnoujski Vegebar wyróżniony

EVKA Vegebar przy ulicy Bohaterów Września to jeden z najlepiej prowadzonych podmiotów realizujących ideę ekonomii społecznej. W czwartek, 9 listopada wyróżnienie Marszałka Województwa Zachodnioporskiego odebrała Fundacja Motywacja i Działanie.

czytaj więcej

Inwestycje

Budujemy nowe przedszkole i ulicę

Nowe przedszkole miejskie z 8 oddziałami i możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne dwa powstanie przy ulicy Bydgoskiej. Dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą - firmą MIRBUD Spółka Akcyjna ze Skierniewic. Oprócz przedszkola  zmodernizowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Bydgoska. Koszt inwestycji to 19,9 mln złotych. Ale nie wszystkie pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta.

czytaj więcej

Warto przyjść

Fundusze europejskie bez tajemnic

W dniu 14.11.2017 r. (wtorek), w godzinach 11:00 – 14:00 zainteresowani mieszkańcy Miasta Świnoujście mogą skorzystać z usług Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Miasto

Miś Staś Wyspiarski dotarł do Szpitala

Hotel „Trzy Wyspy” jest kolejnym i największym fundatorem przytulanek dla dzieci przebywających w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. W dniu 7 listopada przedstawiciele hotelu dostarczyli do szpitalnego Oddziału Pediatrycznego 500 sztuk tych uroczych misiów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obchody Święta Niepodległości w Świnoujściu

W dniu 11 listopada 2017 roku, z udziałem Kompanii Honorowej, pocztu sztandarowego, flagowego i asysty honorowej  8 FOW oraz Orkiestry Wojskowej MW, odbędą się w Świnoujściu uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia