Środa, 18 maja 2022r.

Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Dąb i platan przeszły zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody - dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września – usunięto nadłamane przez wichury i uschnięte gałęzie. Prace przeprowadziła specjalistyczna firma, której pracownicy mają uprawnienia do pielęgnacji drzew o charakterze pomnikowym.

czytaj więcej

Miasto

Bema i Dąbrowskiego. Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z włączeniem nowego odbiorcy do sieci wodociągowej w ul. Bema, nastąpi przerwa w dostawie wody przy ulicy Bema i Dąbrowskiego od godziny 09:00 do 12:00 w dniu 19.05.2022 r. 

czytaj więcej

Miasto

Informacja PEC o nadchodzącej przerwie technologicznej

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, iż coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody użytkowej nastąpi dnia 23.05.2022 r. od godziny 00:00 do godziny 24:00.

czytaj więcej

Miasto

Za wandalizm ktoś musi zapłacić

Atak Rosji na Ukrainę ma ogromny wpływ na nasze opinie. Jednak sposób ich wyrażania nie zawsze jest zgodny z prawem. Za zamazywanie wulgarnych napisów czy usuwanie zniszczeń ktoś musi zapłacić. I są to niemałe pieniądze.

czytaj więcej

Miasto

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej

Przejazd Krzywa – Mazowiecka ma być gotowy do końca maja. W tym samym czasie wykonawca ma również zakończyć prace na odcinku ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ulicą 11 Listopada do Grodzkiej. 

czytaj więcej

Miasto

Przed nami świnoujskie Targi Pracy 2022

Powiatowy Urząd Pracy w Świnoujściu z przyjemnością zaprasza do udziału w Targach Pracy, które odbędą się 25.05.2022 r. w godzinach 10:00 - 13:00 w Hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu przy Alei Blatic Park Molo 2.

czytaj więcej

Miasto

Wybieg dla psów. Spotkanie w COP

Świnoujście! W końcu nadszedł czas na coś czego wielu z Was bardzo wyczekiwało, czyli zagospodarowanie wybiegu dla psów w niedawno odnowionej części Parku Zdrojowego. Już wszyscy wiemy, że teren został ogrodzony i przeznaczony dla psów, ale jako osoby, które pragnęły tej inicjatywy wiemy, że brakuje urządzeń do toru przeszkód i dlatego chcemy działać dalej.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór - tymczasowe zmiany w ruchu

W związku z kolejnym etapem prac w ramach przebudowy ul. 1 Maja na wyspie Karsibór - od poniedziałku, 16 maja 2022 r. wprowadzone zostają kolejne tymczasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego i objazdowej trasie linii autobusowej nr 5.

czytaj więcej

Miasto

„Dar Młodzieży” w Świnoujściu!

W dniach 10 – 12 maja w ramach Gościnnego Portu będziemy gościc jednostkę szkoleniową Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Dar Młodzieży zacumuje na nabrzeżu udostępnionym przez Fairplay Towage Polska Sp. zo.o. Sp. k., na wysokości Kapitanatu Portu.

czytaj więcej

Miasto

Wizyta SNMG1 w świnoujskim Porcie Wojennym

W piątek, 6 maja, z wizytą do świnoujskiego Portu Wojennego weszły okręty Stałego Zespołu Sił Morskich NATO Gr 1 - SNMG1 (Standing NATO Maritime Group One). Celem wizyty w Świnoujściu było uzupełnienie zapasów okrętowych oraz przygotowanie się załóg do realizacji dalszych zadań na morzu. Podczas pobytu dowódca Zespołu kontradmirał Ad van de Sande złożył oficjalną wizytę dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża komandorowi Włodzimierzowi Kułaginowi. 

czytaj więcej

Miasto

Nowe mieszkania na Warszowie

Kolejny etap budowy zakończony. Oddanie mieszkań do użytku planowane jest na koniec sierpnia br. W inwestycji przy ul. Heleny Modrzejewskiej pozostały jeszcze wolne mieszkania. W ofercie znajduje się szeroki wybór metraży od 25 do 86 metrów kw. Ceny zaczynają się już od 9 600 zł za metr kw.

czytaj więcej

Miasto

Animator Profilaktyczny

Na zlecenie Gminy Miasta Świnoujście Fundacja Speak Up w okresie od 1 maja do 30 września br. realizuje projekt pn.: „Organizacja zajęć animacyjno-profilaktycznych na wybranych miejskich placach zabaw i miejscach aktywności fizycznej”. 

czytaj więcej

Miasto

Będzie przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów  i Kanalizacji  informuje, że z uwagi na prace modernizacyjne związane z przebudową sieci wodociągowej w ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Krzywej do ul. Nowokarsiborskiej, nastąpi przerwa w dostawie wody w nocy z 4.05 na 5.05.2022 r. w godz. od 22.00 do 4.00.

czytaj więcej

Miasto

Od lipca. Miejskim autobusem za złotówkę

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, od 1 lipca 2022 roku świnoujścianie, posiadający Kartę Wyspiarza lub Kartę Wyspiarza Seniora, będą mogli kupić bilet na przejazd autobusem miejskim za złotówkę. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia