Sobota, 25 września 2021r.

Imieniny: Aurelii, Wladysława, Kleofasa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Uznam Arena w dziesiątce najlepszych

Nasza Uznam Arena znalazła się w gronie dziesięciu laureatów jubileuszowego konkursu polskie Top Inwestycje Komunalne 2021. Świnoujski obiekt otrzymał także nagrodę specjalną. 

czytaj więcej

Wydarzenia

MOPR zaprasza na Festyn Rodzinny

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu każdego roku organizują Kampanię Promującą Rodzicielstwo Zastępcze. Rodzic zastępczy to osoba, która zgodnie z określonymi prawem procedurami przejmuje opiekę nad dzieckiem w sytuacji, gdy jego rodzice z różnych względów nie mogą jej dalej sprawować (np. sieroctwo, zaniedbanie, alkoholizm, przemoc). 

czytaj więcej

Miasto

Kierowcy uważajcie na ulicy Sikorskiego

Od czwartku 23 września do poniedziałku 4 października 2021 wyłączona z ruchu pojazdów będzie część ulicy Sikorskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Hołdu Pruskiego do skrzyżowania z ulicą Monte Cassino. W celu objazdu zamkniętego odcinka na ulicy Monte Cassino od skrzyżowania z ulicą Hołdu Pruskiego do skrzyżowania z ulicą Sikorskiego wprowadza się ruch dwukierunkowy. Dojazd mieszkańców do okolicznych posesji będzie zapewniony. 

czytaj więcej

Miasto

„Fantazja” na Warszowie. Kolejne inwestycje w przedszkolu przy ulicy Sosnowej

We wtorek 21 września 2021 mija termin składania ofert na wybudowanie nowego placu zabaw oraz ogrodzenia Przedszkola Miejskiego nr 9 „Fantazja” przy ulicy Sosnowej. Termin został przesunięty o kilka dni z uwagi na dodatkowe pytania zainteresowanych nim firm. Wybrany wykonawca na wykonanie zadania będzie miał 210 dni od dnia przejęcia placu budowy.

czytaj więcej

Miasto

W Świnoujściu rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W najbliższy czwartek - tradycyjnie we wrześniu - rozpoczyna się w Świnoujściu Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie m.in. sadzenie drzew, masa krytyczna, czyli przejazd rowerzystów ulicami miasta, Świnoujska Wystawa Pupili. Przez cały tydzień zamknięta dla ruchu samochodowego będzie ulica Chrobrego, a w środę 22 września za darmo pojedziemy komunikacją miejską. Poniżej szczegóły.

czytaj więcej

Miasto

Akcja spisowa na Placu Wolności

Gminne Biuro Spisowe w Świnoujściu zaprasza wszystkich mieszkańców miasta, którzy nie dopełnili jeszcze obowiązku spisowego do spisania się w utworzonym na Placu Wolności plenerowym stanowisku w dniu 11 września 2021 r. w godzinach 10.00-18.00.

czytaj więcej

Miasto

Przejazd ulicą Roosevelta w Świnoujściu będzie ograniczony

W najbliższy czwartek nastąpi wyłączenie z ruchu pojazdów ulicy Roosevelta - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Gałczyńskiego do skrzyżowania z ulicą Graniczną. Dojazd mieszkańców do okolicznych posesji będzie zapewniony. Zmiany w organizacji ruchu będą miały miejsce podczas wykonywania przez PB „STAWAL” DIMKE Sp.J. robót związanych z montażem żurawia budowlanego.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia