Wtorek, 21 stycznia 2020r.

Imieniny: Agnieszki, Jarosława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Posadzą nowe drzewa

13 nowych lip szerokolistnych zastąpi tyle samo drzew, które uschły. Nowe drzewa będą miały minimum 2 metry wysokości oraz 16-18 cm obwodu na wysokości jednego metra. Zostaną posadzone wiosną i jesienią tego roku.

czytaj więcej

Miasto

Nagroda Prezydenta TRYTON 2019. Jest dwunastu nominowanych

Takiej sytuacji jeszcze nie było w historii tej nagrody. W każdej z trzech kategorii po dwóch kandydatów otrzymało taką samą ilość głosów. A to oznacza, że nominowanych jest tym razem aż dwunastu. Laureaci zostaną oficjalnie ogłoszeni podczas tradycyjnej Gali TRYTONA, która odbędzie się 31 stycznia 2020. Ale już dziś wiemy, kto został nominowany do tej prestiżowej nagrody.

czytaj więcej

Miasto

Rocznica zatonięcia promu „Jan Heweliusz”

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaprasza na uroczystości 27. rocznicy zatonięcia promu mf „Jan Heweliusz”, która odbędzie się 14 stycznia 2020 r. o godzinie 12.00 na Placu Rybaka przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Finał WOŚP w Świnoujściu. Znamy program

Wielkimi krokami zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przypada na niedzielę, 12 stycznia 2020 roku. Zarejestrowaliśmy aż 200 wolontariuszy, którzy kwestować będą w dniu Finału, ale także w dniach poprzedzających, na zakup sprzętu zapewniającego najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

czytaj więcej

Kropla Życia dla WOŚP

W terminie 2-31 stycznia 2020 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich. Dla wszystkich, którzy w czasie trwania akcji oddadzą krew przewidziano imienne podziękowania. W poniedziałek zaś, tuż po zakończeniu 27 Finału WOŚP, w stacji krwiodawstwa odbędzie się losowanie podarunków ufundowanych dla sześciu osób. Pamiętajmy – oddana przez nas krew uratuje czyjeś życie lub zdrowie!

czytaj więcej

Inwestycje

Olbrzymie dofinansowanie i... olbrzymia drogowa inwestycja na prawobrzeżu Świnoujścia

I stało się faktem. W miniony piątek Prezydent Świnoujścia podpisał w Warszawie umowę na drugie co do wielkości unijne dofinansowanie w historii naszego miasta. To niemal 122 mln złotych inwestycję, która obejmuje przebudowę dróg Ludzi Morza, Barlickiego, Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las i estakady łączącej ulicę Barlickiego z drogą S3. Będzie realizowana w latach 2020-2022. 

czytaj więcej

Miasto

Promy. Od stycznia będą nowe identyfikatory na „Bieliki”

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku będą obowiązywały nowe identyfikatory uprawniające pojazdy z rejestracją spoza Świnoujścia do korzystania z przeprawy promowej „Warszów” (Bieliki). Kierowcy, którzy takie identyfikatory już mają (wydane do końca 2019), będą mogli z nich korzystać do końca stycznia 2020. Opłata za wydanie nowego identyfikatora nie ulegnie zmianie i nadal będzie to 120 złotych. Podobnie, jak warunki, które należy spełnić, aby móc otrzymać identyfikator.

czytaj więcej

Miasto

Wigilijne spotkanie i smutny akcent

W miłej i ciepłej atmosferze odbyło się piątkowe spotkanie wigilijne Zarządu Osiedla Warszów z mieszkańcami. Na placu doktora Borowskiego Zarząd Osiedla przygotował świąteczne stoisko z potrawami które można było zabrać ze sobądo domu. 

czytaj więcej

Miasto

Jarmark Bożonarodzeniowy z WOŚP

Harcerski Sztab 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i odpoczywających u nas gości na Jarmark Bożonarodzeniowy. W nadchodzącą sobotę zapraszamy na plac Wolności w godzinach 14.00-18.00 do naszego kramu.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Dziś zaczynają kłaść ostatnią warstwę asfaltu

W tym tygodniu wykonawca ma położyć ostatnią warstwę asfaltu na odcinku od granicy do skrzyżowania z ulicą Leśmiana. Po zakończeniu tych prac cały ten odcinek będzie udostępniony dla ruchu samochodowego. Do tego czasu kierowcy powinni jednak zachować szczególną ostrożność, bowiem organizacja ruchu będzie tam zmieniała się dynamicznie.

czytaj więcej

Inwestycje

Warszów. Zupełnie nowa ulica Okólna

Dobiega końca modernizacja 345 metrów ulicy Okólnej. Wykonawca chce zakończyć prace jeszcze przed świętami. Ulica ma już nową nawierzchnią, chodniki, ścieżkę rowerową i zjazdy do posesji. Wykonawcą jest firma „Budowa Dróg i Mostów - Ewa Zinow” z Wolina, która wygrała przetarg. Koszt modernizacji to około 1,5 mln zł. Inwestycja rozpoczęła się w połowie września tego roku.

czytaj więcej

Miasto

Zakład Opieki Długoterminowej. Stowarzyszenie Zielone Wyspy żąda uchylenia pozwolenia na budowę

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu tak oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji – budowy Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej. Niestety tym razem mamy złe wiadomości. Stowarzyszenie Zielone Wyspy Świnoujście złożyło odwołanie od decyzji o pozwoleniu na budowę ZOD i zażądało jej uchylenia w całości. A to oznacza, że realizacja inwestycji opóźni się w czasie. 

czytaj więcej

Miasto

Rusza przebudowa ulicy Gdyńskiej

Firma Projekty i Realizacja z Poznania rozpoczyna przebudowę ulicy Gdyńskiej. Inwestycja potrwa do lata 2020 r. Ulica będzie przebudowana na odcinku 382,5 metrów, pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Gdańską i Szkolną.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia