Niedziela, 28 maja 2017r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

X Festyn Rodzinny na Forcie Anioła

Zapraszamy Dzieci, Rodziców i Opiekunów, już w najbliższą niedzielę (28.05.2017) o godz. 12.00 – 15.00 na X Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka na FORCIE ANIOŁA. Festyn od wielu lat organizowany społecznie przez członków Platformy Obywatelskiej powiat Świnoujście i ludzi dobrej woli.

czytaj więcej

Inwestycje

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy. Architekci przedstawili swoją wizję obiektu

Niezależne i nieprzechodnie oddziały, dobra izolacja od hałasu, duży dostęp naturalnego światła, pomieszczenia zapewniające pacjentom intymność i domową atmosferę oraz modułowość obiektu, co pozwoli na jego łatwą rozbudowę w kolejnym etapie – tak w skrócie można opisać nowy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, który w przyszłym roku powstanie przy ulicy Bydgoskiej.

czytaj więcej

Miasto

Rusza Budżet Obywatelski 2018. Najpierw propozycje, potem głosowanie

To już czwarta edycja Budżetu Obywatelskiego. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych budżetach wynosi ponad 9 tysięcy. – To najlepszy dowód, że świnoujścianie interesują się swoim miastem i angażują się w sprawy, które dotyczą jego rozwoju – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – To bardzo ważne. Cieszę się z takiego zainteresowania, bo przecież Świnoujście to nasze wspólne miasto, nasza mała ojczyzna i razem decydujemy, jak ma wyglądać.

czytaj więcej

W piątek przy wiatraku

KONCERT ODWOŁANY! Świnoujście żegna Zbigniewa Wodeckiego

W związku z prośbą rodziny śp. Zbigniewa Wodeckiego odwołujemy piątkowe spotkanie na zachodnim falochronie, które miało być formą pożegnania Mistrza. Z szacunku do żałoby w jakiej pozostaje rodzina - poinformował prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk, organizator mającego się dziś odbyć muzycznego pożegnania Artysty. Prosimy, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby - tak brzmi apel rodziny.

czytaj więcej

Na targach w Warszawie

Nasz album o Świnoujściu dostał wyróżnienie

Album „Świnoujście. Miasto o wielu obliczach” został wyróżniony w tegorocznej edycji konkursu Nagroda Magellana. Nagrody zostały wręczone podczas największych w Polsce Warszawskich Targów Książki, które w dniach 18-21 maja odbywały się na Stadionie Narodowym w Warszawie. W mieniu wszystkich, którzy pracowali przy powstaniu naszego albumu, wyróżnienie odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka.

czytaj więcej

Wyróżnienie dla plaży i mariny

Świnoujście ponownie z Błękitną Flagą

Jakość świnoujskiego kąpieliska już po raz dwunasty z rzędu została doceniona przez duńską Fundację na Rzecz Edukacji Ekologicznej, która dorocznie już do 30 lat przyznaje najlepszym plażom na świecie Błękitną Flagę. Wyróżnienie otrzymała również świnoujska marina w Basenie Północnym.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski

Kolejny etapu projektu „Ratujemy i uczymy ratować” za nami

Już od 15 maja 2017 roku Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Świnoujście wyruszyli do Świnoujskich szkół z kolejnym etapem projektu „Ratujemy i uczymy ratować” współfinansowanym przez Gminę Miasto Świnoujście w Ramach Budżetu Obywatelskiego 2017.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mołodzież z ZSM i seniorzy w poszukiwaniu wiosny

Tematem majowej wizyty u seniorów z Dziennego Domu Pobytu była „Wiosna w obiektywie”. Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu w ramach integracji międzypokoleniowej udzielali pomocy seniorom w pokonywaniu trudności podczas poruszania się, wspólnie dokumentując zauważone oznaki wiosny.

czytaj więcej

EXPO Zdrowie

Święto zdrowia w Świnoujściu

W niedzielę, 21 maja w Świnoujściu już po raz kolejny odbędzie się wystawa EXPO Zdrowie. To znakomita okazja do sprawdzenia ogólnej kondycji organizmu, spróbowania przysmaków zdrowej kuchni i dobrej zabawy w gronie rodziny i przyjaciół. Na święto zdrowia zapraszają wolontariusze lokalnej filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh).

czytaj więcej

Inwestycje

Perełki Bałtyku mają nowy plac zabaw

Cztery miesiące trwała budowa nowego placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 1 „Perełki Bałtyku” przy ulicy Warszawskiej. Cały plac jest podzielony na trzy sektory: dwa z urządzeniami do zabawy, trzecie to mini boisko z bramkami i tablicą do gry w koszykówkę. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Harcerski Powrót do Przeszłości

III Szczep Harcerski „Słowianie” im. Zawiszy Czarnego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zaprasza już 20 maja od 10.00 do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1, oraz wieczorem, podczas Europejskiej Nocy Muzeów, do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na spotkanie z elektroniczną historią.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Odpowiedzą za jazdę samochodem wbrew zakazom

Świnoujscy policjanci zatrzymali podczas kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy nie mieli prawa wsiadać za kółko z powodu ciążących na nich zakazów. 31-latek posiadał orzeczony przez sąd czteroletni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, natomiast 40-latek miał cofnięte przez prezydenta miasta uprawnienia do kierowania i był dodatkowo nietrzeźwy. Obu mężczyzn czekają surowe konsekwencje karne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Znamy gwiazdy Dni Morza

W tym roku Dni Morza świętujemy od 23 do 24 czerwca. Oprócz tradycyjnych uroczystości Marynarki Wojennej, pokazu fajerwerków czy koncertów, w programie pojawi się nowa atrakcja. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujscy policjanci uratowali mężczyznę

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu uratowali życie 23-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o swoim zamiarze. Dzięki błyskawicznej reakcji dyżurnego jednostki Policji oraz zdecydowanym działaniom policjantów z patrolówki mężczyzna nie zdążył utopić się w morzu.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i odzyskali skradzione mienie o wartości ponad 90 tysięcy złotych

Już następnego dnia po zgłoszeniu świnoujscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie oraz kradzież mienia o wartości ponad 90 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione przedmioty. Jeden z zatrzymanych okazał się poszukiwanym przez szczecińską prokuraturę, drugi w związku z posiadaniem znacznej ilości narkotyków decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia