Sobota, 20 lipca 2019r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Nowe miasteczko ruchu drogowego. Dla uczniów i przedszkolaków

Na placu przy budynku Liceum Ogólnokształcącego Fundacji Logos przy ulicy Grunwaldzkiej powstało miasteczko ruchu drogowego. Od września przedszkolaki oraz uczniowie świnoujskich szkół będą tam uczyli się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i chodnikach, poznawali znaki drogowe itp.

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Tunel w Świnoujściu z wnioskiem o wydanie decyzji ZRID

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie został złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy tunelu w Świnoujściu. Oznacza to finał prac nad projektem budowlanym dla tej ważnej inwestycji. Na podstawie decyzji ZRID Wykonawca będzie mógł przystąpić do robót budowlanych. Złożenie wniosku o wydanie decyzji ZRID nastąpiło w terminie kontraktowym. Uzyskanie decyzji planowane jest jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Miasto

Bon Seniora 2019. Pamiętajcie o dowodzie osobistym, numerze konta i… okularach

Od dziś 15 lipca do 13 września 2019 r w sali teatralnej domu kultury przy ulicy Matejki 11 przyjmowane są wnioski o świadczenie Bon Seniora 2019. W tym roku mieszkańcy Świnoujścia, którzy ukończyli lub w tym roku skończą 65 lat, w ramach bonu otrzymają 300 złotych z przeznaczeniem na świadczenia zdrowotne, w tym kupno leków oraz wydarzenia kulturalne. 

czytaj więcej

Ewakuacja, ograniczenia, zasady zachowania bezpieczeństwa. W niedzielę rano będzie transportowany niewybuch

W niedzielę 14 lipca 2019 r., w godzinach 8.00 – 9.00, torem wodnym przez Miasto Świnoujście przepłynie okręt Marynarki Wojennej RP z niewybuchem zawierającym 400 kg materiału wybuchowego. W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, zostają wprowadzone następujące ograniczenia, z ewakuacją ludzi ze strefy bezwzględnego zagrożenia włącznie. Szczegóły poniżej.

czytaj więcej

Miasto

Wybrzeże Władysława IV. Kierowcy zachowajcie ostrożność

Modernizacja ulicy Wybrzeże Władysława IV – odcinek od Placu Słowiańskiego w kierunku przeprawy promowej - nie jest jeszcze zakończona. Droga została dopuszczona do użytkowania z uwagi na duży ruch samochodowy, ale nie ma jeszcze kompletnego oznakowania poziomego i pionowego. Dlatego do czasu zakończenia wszystkich prac prosimy kierowców o szczególną ostrożność na tym odcinku.

czytaj więcej

Miasto

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień trzeci

Wakacyjne Miasto Kobiet już na półmetku, ale nie traci tempa. Trzeci dzień znów pełen jest arcyciekawych zdarzeń. Wszystko toczy się w trzech sferach – Lifestyle, Aktywność oraz Kultura i Sztuka. To gwarancja, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję. Zapraszamy wszystkie Panie (a czasami nawet panów)…

czytaj więcej

Ekologia

Ważne zadanie. Świnoujska plaża bez petów

Świnoujście przystąpiło do zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą akcji "Plaża bz peta". Zakaz palenia na naszym kąpielisku obowiązuje od czterech lat, mimo to większość palaczy regulaminu  nie widziało, regularnie wciskając niedopałki w piasek. Temu musimy się szeroko sprzeciwić.   

czytaj więcej

Miasto

Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu – 1189 przeszkolonych dzieci i 3567zł zebranych dla Fundacji ECHO!

To dopiero pierwszy weekend, kiedy na plaży można było spotkać strefę Małych Ratowników, a już na koncie najmłodszych są nie lada sukcesy! Mimo pogody, która była wyjątkowo kapryśna, dzieci chętnie uczyły się udzielać pierwszej pomocy, a tym samym pokazywały innym dzieciom i dorosłym jak pomagać – zebrali 3567 zł dla podopiecznych Fundacji ECHO. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień pierwszy

Już w poniedziałkowy poranek (8 lipca 2019) w Świnoujściu startuje trzecia edycja Wakacyjnego Miasta Kobiet, czyli niepowtarzalnego festiwalu dedykowanego niemal wyłącznie Paniom. Mężczyźni mają wstęp jedynie na część wydarzeń kulturalnych. Przed nami festiwalowe cztery dni i ponad pięćdziesiąt interdyscyplinarnych wydarzeń – warsztaty, animacje, spotkania z gwiazdami, wystawy, koncerty i spektakle.

czytaj więcej

Miasto

Informacja turystyczna także na promenadzie

Na promenadzie przy muszli koncertowej uruchomiono sezonowy punkt Informacji Turystycznej. Będzie czynny codziennie w godzinach 14.00 – 18.00. Na miejscu można zasięgnąć informacji o atrakcjach, imprezach, a także innych, które przydadzą się turystom i nie tylko.

czytaj więcej

Wydarzenia

Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu!

Już w najbliższy weekend na plaży w Świnoujściu każde dziecko może zostać Super Bohaterem i pozyskać super moc – moc pomagania. W strefie przygotowanej przez markę Volkswagen, która stanie na plaży w Świnoujściu ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. W tym roku każde przeszkolone dziecko to 3zł przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu.W najbliższą sobotę na najmłodszych będzie także czekać Paulina Krupińska – jedna z ambasadorek projektu.

czytaj więcej

Komunikacja

Ogólnodostępna przeprawa promowa czynna całą dobę

Żegluga Świnoujska informuje, że do 31 sierpnia 2019 r. ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum” (popularne „Karsibory”) będzie czynna przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Jednocześnie przypomina, że do 20 września 2019 r. przeprawę będą obsługiwały trzy promy.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2020. Dzisiaj mija termin składania wniosków

Na co wydamy ponad 2,2 mln złotych z Budżetu Obywatelskiego 2020? Jeśli masz pomysł na ciekawą inwestycję, a może na wydarzenie/imprezę o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym, to jeszcze do środy 3 lipca 2019 r. koniecznie złóż w tej sprawie wniosek. Zobacz, jak to zrobić.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia