Niedziela, 26 maja 2019r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Dorożkarze szykują się do zmian

Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska spotkała się z właścicielami pojazdów zwanych popularnie dorożkami, aby omówić zmiany, jakie czekają powożących, po zakończeniu modernizacji ulicy Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Miasto

Nic o nas - bez nas! Spotkanie w sprawie budowy Portu Kontenerowego

W imieniu i z upoważnienia Komitetu Organizacyjnego Przeciwników Budowy Terminala Kontenerowego na terenach nadmorskich Wyspy Wolin - zapraszam na Spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji i planów, jakie zostaną przedstawione przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w temacie budowy Portu Kontenerowego (część informacyjna spotkania) oraz następnie I Debatę Społeczną: „Jaki rozwój Świnoujścia?”. 

czytaj więcej

Miasto

Prace nad uchwałą krajobrazową. Pokażmy nasze miasto

W czerwcu planowane jest kolejne wyłożenie projektu uchwały krajobrazowej, zwanej też kodeksem reklamowym. Tym razem z uwagami zgłoszonymi podczas konsultacji społecznych z przedsiębiorcami, przedstawicielami branży reklamowej, architektami oraz zarządcami nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych. Takie uchwały ma już wiele miast w Polsce, m.in. Sopot, Nysa, Bochnia, Ciechanów. Inne są w trakcie jej przygotowania.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na ulicy Wojska Polskiego

Od dnia 17 maja 2019 roku wyłączona z ruchu zostaje ulica Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Aleksandra Fredry do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego/Moniuszki/11 Listopada. Objazd przedmiotowego odcinka ulicami Grottgera, Kossaków, Fredry. Zmiany związane są z trwającą przebudową ulicy Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Miasto

Kwiaty i najlepsze życzenia dla Jubilatów

– Prawdziwa miłość naprawdę istnieje. A Wy Szanowni Jubilaci jesteście tego najlepszym przykładem – powiedział Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podczas uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale naszym Jubilatom przyznał Prezydent RP.

czytaj więcej

Miasto

Ćwiczenia w szpitalu

W dniach 15 – 17 maja 2019r., w godzinach 13.00-14.00. w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze na Oddziale Chirurgicznym z udziałem pracowników szpitala oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Miasto

Dogadali się z miastem i… ich garaże wypięknieją na wiosnę

Właściciele ciągu garaży u zbiegu ulicy 11 Listopada i Poznańskiej porozumieli się z Miastem i wspólnie poprawią estetykę tego miejsca. Oni pomalują bramy i ściany na jednakowy kolor, a miasto posadzi zieleń. Obie strony zadeklarowały się, że wszystko będzie gotowe do 20 czerwca. Jedni i drudzy mają nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni.

czytaj więcej

Promenada Historyczna

Lato bez handlu i artystów

Już w najbliższe wakacje mieli spacerować po niej mieszkańcy i goście odwiedzający Świnoujście, jednak z końcem czerwca  do użytku zostanie oddana tylko niewielka część Promenady Historycznej - od ulicy Powstańców Śląskich do wysokości ulicy Emilii Gierczak. Prace remontowe zakończą się dopiero wraz z sezonem letnim. Rozczarowania nie kryją przedsiębiorcy, którzy w tym roku nie poprowadzą tu swoich biznesów.

czytaj więcej

Miasto

To jest dopiero jubileusz. Niech słońce świeci im każdego dnia

– Prawdziwa miłość to słowo klucz. Właśnie takie uczucie prowadziło Was przez życie. Było z Wami w te słoneczne, radosne dni, ale pomagało również, a może przede wszystkim, przetrwać trudne chwile, których przecież nie brak w życiu każdego człowieka – mówił dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do Par, które wspólnie przeżyły 50 i więcej lat. A w imieniu Prezydenta RP wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

czytaj więcej

Wydarzenia

8 maja Narodowy Dzień Zwycięstwa

Dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i Prezydent Miasta Świnoujście serdecznie zapraszają na uroczystości obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa, które rozpoczną się w dniu 8 maja 2019 r. o godzinie 12.30 na Placu Słowiańskim, natomiast na Cmentarzu Komunalnym o godz. 13.10. Plan uroczystości poniżej.

czytaj więcej

Dzień flagi

Największa Biało-Czerwona porwana przez wiatr

Największa na świecie flaga Niepodległej zatrzepotała dzisiaj przy najwyższej nad Bałtykiem latarni morskiej. Mimo wysiłków alpinistów silny wiatr nie pozwolił długo cieszyć się tym widokiem. Po kilku minutach wiatr porwał flagę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto Narodowe Trzeciego Maja. Zobacz program

Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz zaprasza na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, które odbędą się na placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” w dniu 3 maja 2019 r. o godz. 11.00. 

czytaj więcej

Miasto

W Terminalu LNG szykują BAT na komary

Spółka Polskie LNG, która jest właścicielem i operatorem terminalu skroplonego gazu ziemnego,wypowiada wojnę uciążliwym krwiopijcom. Broń jest ekologiczna. To nietoperze, których powinno się pojawić w Świnoujściu więcej. Polskie LNG zakupiło kilkadziesiąt budek dla tych pożytecznych ssaków.W porozumieniu z najwybitniejszymi chiropterologami (naukowcami zajmującymi się badaniem nietoperzy) zawieszono je wzdłuż tras wytyczonych w okolicy terenów sprzyjających namnażaniu się owadów w prawobrzeżnej części miasta. To pierwszy etap akcji „BAT na komary”, jaką zainicjowała spółka w tym roku.

czytaj więcej

Miasto

Weź udział w tworzeniu gry o Świnoujściu!

Gra planszowa „Tunel pod Świną” już tego lata pojawi się w oficjalnej dystrybucji. Aktualnie prace nad grą znajdują się w zaawansowanej fazie. Dlatego jest to ostatnia szansa na dołożenie własnej cegiełki do rozwoju tego wyjątkowego projektu.

czytaj więcej

Miasto

Buki zastąpiły spróchniałą wierzbę

Na wniosek mieszkańców wczoraj usunięto wierzbę rosnącą przy skrzyżowaniu ulic Matejki i 11 Listopada. Drzewo było nie do uratowania. Miało poważne ubytki przy podstawie pnia. Jeszcze tego samego dnia tuż obok posadzono trzy buki kolumnowe. A wcześniej dziewięć brzóz. 

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia