Poniedziałek, 19 listopada 2018r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Dzielnica nadmorska

Firma z Kołobrzegu przedłuży promenadę

Konsorcjum firm WP – Werema Paweł i Skitech – Jakub Skibiński z Kołobrzegu wygrało przetarg na przedłużenie o 300 metrów na wschód tzw. nowej promenady. Dziś miasto podpisał umowę z wykonawcą, a w przyszłym tygodniu zostanie mu przekazany plac budowy. Wykonawca zobowiązał się, że od tego momentu w ciągu 100 dni nowy odcinek promenady będzie gotowy.

czytaj więcej

Miasto

Budowa przy ulicy Steyera. Budynek komunalny już z dachem

Jeszcze w tym miesiącu w nowobudowanym budynku komunalnym przy ulicy Steyera wykonawca rozpocznie montaż drzwi i okien. – Chcemy zamknąć budynek w stanie surowym przed początkiem zimy -  kierownik robót Radosław Jackun z Firmy Budowlanej Fogt – Eugeniusz Fogt, wykonawcy inwestycji.

czytaj więcej

Miasto

Zamknięte główne wejście na plażę

Przynajmniej do końca roku nieczynne będzie główne wejście na plażę na przedłużeniu ulicy Powstańców Śląskich. Najbliższy dostęp do plaży wejściami przy ulicach Trentowskiego oraz Prusa.

czytaj więcej

Miasto

„Lepiej mnie kochaj, niż bij”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kampanii „Białej Wstążki” organizowanej po raz dziesiąty w Świnoujściu przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu. Kampania realizowana jest pod hasłem „Lepiej mnie kochaj, niż bij” i przebiegać będzie w dniach od 12 – 23.11.2018 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście dla Niepodległej

Świnoujście świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości. Główna uroczystość odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godz. 11:00 przed Pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej na Placu Słowiańskim. W świnoujskim programie obchodów narodowego święta znalazło się sporo interesujących wydarzeń. Przed nami trzy dni pełne niekonwencjonalnych imprez sportowych, kulturalnych i rodzinnych, wszystkie z wyraźną patriotyczną nutą.  

czytaj więcej

Wydarzenia

„Świnoujście na 100-lecie odzyskania niepodległości” w przedszkolu „Pod Żaglami”

W całym kraju obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości. Jest to bardzo ważne i niecodzienne wydarzenie i wszyscy chcemy w szczególny sposób je uczcić. Z tej okazji w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Pod Żaglami” został zorganizowany międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Świnoujście na 100-lecie odzyskania niepodległości” adresowany do dzieci świnoujskich przedszkoli.

czytaj więcej

Miasto

WOŚP. Rusza rejestracja wolontariuszy

Ruszyły przygotowania do 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu.
Harcerski Sztab zaprasza wszystkich chętnych do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach: 14-16.11.2018 r. (środa-piątek), w godz. 17.00-18.45, 17.11.2018 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wszyscy dziergamy i malujemy Naszą Biało – Czerwoną!

W niedzielę 11 listopada na placu Wolności powstanie nietypowa, bo zrobiona na drutach polska flaga. Do wspólnego jej tworzenia zapraszamy wszystkich świnoujścian i gości już od godziny 12.00, czyli zaraz po zakończeniu oficjalnych uroczystości przed pomnikiem „Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej”. To nie wszystko.

czytaj więcej

Miasto

Łunowo. Nowa przystań gotowa na sezon

4 pomosty dla jachtów na około 60 jednostek oraz 2 pomosty dla około 20 kajaków, slip do ich wyciągania, miejsce na grilla, zadaszony parking dla rowerów oraz budynek administracyjno – sanitarny z tarasem, toaletami, prysznicami i magazynem sprzętu – tak będzie wyglądała kolejna przystań w naszym mieście, która powstaje w Łunowie. Ma być gotowa do maja przyszłego roku.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga.Przerwa w dostawie wody

Zakład wodociągów i Kanalizacji informuje, że dziś 5 listopada 2018 r. doszło na awarii sieci wodociągowej, w wyniku której nastąpiła przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych przy ulicy Konopnickiej.

czytaj więcej

Przedszkole przy ulicy Witosa

Rusza budowa nowego placu zabaw

20 różnych urządzeń do zabawy stanie na nowym placu zabaw Przedszkola Miejskiego nr 5 „Bajka” z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Witosa. Plac, oprócz oczywiście ogrodzenia, będzie otaczało niemal 200 grabów. Wykonawca już rozpoczął prace.

czytaj więcej

Inicjatywa "Uwaga - śmieciarka jedzie" także w Świnoujściu

Mieszkańcy nadają drugie życie wyrzuconym przedmiotom

Mieszkańcy Świnoujścia za pomocą Facebooka przekazują sobie informacje o przedmiotach, których już nie potrzebują lub które na ulicy oczekują na odbiór przez firmę sprzątającą. Podobne grupy  na portalu społecznościowym działają już w blisko 70 polskich miejscowościach i skutecznie pomagają oszczędzać, chroniąc przy tym środowisko naturalne. 

czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2019

Dziesięć inwestycji za ponad 2 mln zł

Konkurs projektów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego na 2019 rok został rozstrzygnięty. Blisko 5,6 tys. mieszkańców w głosowaniu wskazało te inwestycje, na które warto w przyszłym roku wydać publiczne środki. W Świnoujściu powstanie m.in. sztuczna ścianka wspinaczkowa, a Szpital Miejski otrzyma nowy aparat RTG.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia