Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Pstryk i jesteś w fotopułapce!

Podrzucanie śmieci, dewastacja przestrzeni publicznej, niszczenie mienia, to problemy, z którymi jako mieszkańcy miasta stykamy się nazbyt często. W ich rozwiązaniu mogą pomóc fotopułapki, które właśnie zakupiło miasto. 

czytaj więcej

Miasto

Przystań rybacka. W kwietniu podpisanie umowy

Firma STRABAG z Pruszkowa wygrała przetarg na budowę przystani rybackiej przy ulicy 1 Maja w Karsiborze. Ma być gotowa za 13 miesięcy. W przetargu startowały 4 firmy. Po wyborze wykonawcy wpłynęło odwołanie jednego z oferentów, a później drugiego. Pierwsze zostało uznane, drugie odrzucone przez Krajową Izbę Odwoławczą (KIO).

czytaj więcej

Miasto

Nowy węzeł komunikacyjny. Co zrobić z dworcem autobusowym?

Trwa projektowanie przebudowy węzła przesiadkowego kolejowo – promowo – autobusowego przy ul. Dworcowej i Barlickiego. To sąsiedztwo dworca kolejowego oraz przeprawy promowej Warszów. Czy zastanawialiście się Państwo, jak będzie funkcjonowała komunikacja dalekobieżna autobusowa po otwarciu tunelu? 

czytaj więcej

Miasto

W Świnoujściu wydrążono już ponad 100 metrów tunelu

Na wyspie Uznam TBM Wyspiarka przebiła się już przez ścianę czołową w szybie startowym i układa kolejne pierścienie tunelu. Do środy 8 kwietnia zamontowano ich 71, czyli gotowych jest 116 metrów tunelu. Zgodnie z harmonogramem za około pół roku maszyna powinna przebić się pod dnem Świny i dotrzeć na wyspę Wolin, gdzie przygotowywana jest komora do jej odbioru.

czytaj więcej

Miasto

Nowe oblicze starego wysypiska przy ul. Karsiborskiej

Na terenie byłego wysypiska przy ul. Karsiborskiej powstanie nowy teren rekreacyjny. Dziś to bardzo zaniedbane miejsce, w którym podrzucane są odpady. Zmieni się dzięki urobkowi pochodzącemu z drążenia tunelu. Wykonawca wzmocni skarpy wysypiska i zagospodaruje utworzone wzgórze zielenią. Obecnie trwają prace projektowe.

czytaj więcej

Inwestycje

Nowy odcinek ulicy Jachtowej

Poznańska firma „Projekt i Realizacja” wygrała przetarg na budowę tzw. pieszo-jezdni na odcinku ulicy Jachtowej – od bramy Parku Zdrojowego do Fortu Zachodniego. Po podpisaniu umowy i przekazaniu placu budowy wykonawca będzie miał na wykonanie tego zadania siedem miesięcy. 

czytaj więcej

Miasto

Uznam Arena z nominacją do konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI”

Nowy kompleks sportowy przy ulicy Grodzkiej przeszedł pomyślnie procedury konkursowe i został zakwalifikowany do Finału Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”  – Uznam Arena to nowa wizytówka miasta, która ma służyć mieszkańcom przez kolejnych wiele lat. Nam dorosłym, ale i uczniom świnoujskich szkół i przedszkoli oraz wszystkim naszym dzieciom – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

czytaj więcej

Miasto

Zobacz, jak wygląda nowy Zakład Opieki Długoterminowej

Obiekt jest już gotowy w 95 procentach. Placówka będzie przeznaczona dla osób z przewlekłymi chorobami, które wymagają stałej opieki medycznej. Zastąpi dotychczasowy zakład przy ulicy Żeromskiego. ZOD powstał przy ulicy Bydgoskiej. W oddziale opiekuńczo-leczniczym będą 83 łóżka dla pensjonariuszy. W budynku są też gabinety do rehabilitacji. Każdy pokój dla pensjonariuszy ma swoją łazienkę. 

czytaj więcej

Miasto

Dżungla w Przytorze. Rusza projektowanie

Pracownia Projektowa ZARYS z Dobrej koło Szczecina wykona projekt nowego placu zabaw „Zabawy w dżungli” przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym przy ulicy Sąsiedzkiej w Przytorze. Gdy będzie już gotowy, miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy. Nowy plac ma być gotowy jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Miasto

Program Operacyjny - Pomoc Żywnościowa

Serdecznie zapraszamy w dniu 26 marca br o godz. 14:30 na Targowisko Miejskie przy ul. Kołłątaja (BOX nr 51) na briefing prasowy podsumowujący wspólny program rozdysponowana żywności w ramach Programu Operacyjnego - Pomoc Żywnościowa przez Stowarzyszenia Kierunek Świnoujście i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Oburzające parkowanie na ul. Jana z Kolna

Straż Miejska codziennie interweniuje przy ul. Jana z Kolna. Powodem są liczne skargi okolicznych mieszkańców na oburzające parkowanie interesantów szpitala miejskiego, którzy zamiast parkować przy ul. Mieszka 1, w wyznaczonych miejscach parkingowych, zastawiają chodnik oraz nie stosują się do znaku B-35 (zakaz postoju).

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Będą nowe budki dla ptaków

W najbliższych dniach 40 budek dla małych ptaków miasto powiesi w Alei Dębowej wzdłuż gruntownie przebudowywanej właśnie ulicy 1 Maja. Tylko w ciągu niespełna 3 ostatnich lat podobnych budek na miejskich terenach zielonych pojawiło się około 200. Kolejnych 60 przeznaczonych dla jerzyków rozdano spółdzielniom mieszkaniowym do powieszenia na budynkach mieszkalnych.

czytaj więcej

Miasto

Terminal promowy w Świnoujściu – marcowy raport z budowy

Na terminalu promowym w Świnoujściu, gdzie inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA postępują roboty budowlane wykonywane przez firmę Budimex. Docelowo terminal zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu. 

czytaj więcej

Miasto

Cztery oferty na modernizację ulicy Grunwaldzkiej

Eurovia Polska, PRD Nowogard, PORR i STRABAG – to cztery firmy,  które złożyły oferty w przetargu na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od granicy do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Wczoraj 15 marca nastąpiło otwarcie ofert. W tej chwili trwa jeszcze weryfikacja złożonych przez firmy dokumentów. Od daty przekazania placu budowy wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na wykonanie zadania.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia