Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Ulica Kościuszki od wtorku będzie dopuszczona do ruchu

Firma Eurovia Polska S.A. zakończyła przebudowę ulicy Kościuszki. Zwłoka spowodowana była koniecznością wykonania dodatkowych prac, których wcześniej nie można było przewidzieć. Ujawniły się one dopiero po rozkopaniu jezdni i tego, co znajdowało się pod nią. Najważniejsza jednak informacja to, że od najbliższego wtorku ulica będzie dopuszczona do ruchu. W tej chwili, w ramach tymczasowej organizacji, dopuszczony jest tylko dojazd do posesji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uzdrowiskowe miasteczko czeka w sobotę na gości

Co roku od 10 lat ulica Emilii Gierczak, w samym sercu nadmorskiej części miasta, zamienia się w uliczny festyn - kolorowe, wesołe, smaczne, zdrowe i głośne miasteczko złożone z tego, co najlepsze w wyspiarskim uzdrowisku. Nie inaczej będzie i w tym roku, gdyż już w najbliższą sobotę 21 lipca odbędzie się kolejna edycja popularnej imprezy. Miasteczko Uzdrowiskowe wystartuje o godz. 15.00. i będzie dostępne wraz ze wszystkimi atrakcjami dla mieszkańców i gości naszego miasta za jeden uśmiech.

czytaj więcej

Od sierpnia MOPR przyjmuje wnioski o różne świadczenia rodzinne

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu od 1 sierpnia br. rozpocznie przyjmowanie tradycyjnych („papierowych”) wniosków o przyznanie świadczeń dobry start, świadczeń wychowawczych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zasiłków rodzinnych i specjalnych zasiłków opiekuńczych na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

czytaj więcej

Finał konkursu

Świnoujskie place zabaw mają już swoją nazwę

Hoplandia, Ruchome Piaski, Bezludna Wyspa, Sosnowy Raj, Piracka Przygoda, Kamyczek, Platanowy Raj, Tajemniczy Ogród, Zdrojówka i Kolorowa Papuga – to nazwy miejskich placów zabaw wybrane głosami mieszkańców spośród propozycji zgłoszonych przez przedszkolaków i dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. Po wakacjach wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pomysłodawcy zwycięskich nazw otrzymają nagrody, a na samych placach pojawią tabliczki z ich nazwami.

czytaj więcej

Kradł nowe rowery. Trafił do aresztu

Świnoujscy policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów. Okazał się nim 28-latek, który kradł nowe i bardzo drogie jednoślady w sklepach ze sprzętem rowerowym. Stróże prawa odzyskali markowy sprzęt, a mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Komunikacja

Hybrydy już na ulicach

Trzy nowe autobusy hybrydowe Komunikacji Miejskiej kursują już na miejskich liniach, głównie tych obsługujących Dzielnicę Nadmorską. Wszystkie mają napęd hybrydowy w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny. To kolejne nowoczesne autobusy naszej komunikacji. Trzy pierwsze - Solaris Urbino 12 z napędem Diesla - pojawiły się w marcu tego roku.

czytaj więcej

Miasto

W najbliższą sobotę. Kruzensztern w Świnoujściu

STS Kruzensztern - jeden z trzech największych żaglowców świata – już w tę sobotę 14 lipca 2018 r. zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). Tego samego dnia jednostka będzie bezpłatnie udostępniona do zwiedzenia w godzinach 13.00 – 20.00.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Może być niebezpiecznie

W związku z zapowiadanymi dziś (12. lipca 2018 r.) od godziny 15.00 intensywnymi opadami deszczu wraz z podmuchami wiatru do 70 kilometrów na godzinę, administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców oraz gości, aby w tym czasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów.

czytaj więcej

Ranking Travelist 2018

Nasza plaża z najwyższą notą

Świnoujska plaża wzbudza zachwyt nie tylko mieszkańców i gości na wyspie, ale i specjalistów do spraw turystyki. Dziennikarze magazynu podróżniczego Travelist uznali ją za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu. 

czytaj więcej

Miasto

Nadmorskie molekularne warsztaty kulinarne z Bartkiem Kwietniem w Świnoujściu!

Bartek Kwiecień to tegoroczny zwycięzca popularnego kulinarnego show Masterchief Junior. Ten zaledwie 11 letni mistrz gotowania specjalizuje się w kuchni molekularnej, która jest połączeniem sztuki gotowania z elementami chemii i fizyki. Nic dziwnego, że Bartka zainteresowała ta właśnie dziedzina gotowania, gdyż jest on nie tylko pasjonatem kuchni, ale także uzdolnionym matematykiem. Młoda gwiazda sztuki kulinarnej odwiedziła Świnoujście, aby przeprowadzić na plaży iście widowiskowe warsztaty z urlopującymi plażowiczami.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Świadkowie zareagowali natychmiast, gdy zauważyli mężczyznę, który wypił wódkę, wsiadł na skuter i odjechał. Nietrzeźwy kierujący został przez nich ujęty i przekazany patrolowi Policji. 44-latek miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe.

czytaj więcej

Inwestycje

Dzielnica nadmorska pnie się w górę. W planie kolejny wieżowiec

Zdrojowa Invest chce wybudować przy ul. Zdrojowej kolejny hotel. Najwyższy obiekt z trzyskrzydłowego budynku ma mieć 14 kondygnacji. Zanim prezydent Świnoujścia wyda pozwolenie na budowę, inwestor musi przedłożyć raport określający wpływ nowego hotelu na środowisko przyrodnicze i klimat akustyczny. 

czytaj więcej

Miasto

Klucze czekają na właściciela w urzędzie miasta.

Pęk kluczy (na zdjęciu) można odebrać w Biurze Rzeczy Znalezionych, które znajduje się w głównym budynku Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, pokój 204 A (II piętro). Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście znów na szczycie rankingu Onet.pl

Już od 10 lat jeden z najpopularniejszych portali internetowych Onet.pl  przeprowadza na początku sezonu letniego długo oczekiwany przez turystów  ranking polskich plaż. – Sposób jego tworzenia jest niezmienny od jego pierwszej edycji – informuje Onet.pl. 

czytaj więcej

Samorząd

Prezydent jednak z niższą pensją

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta nie przyjęła uchwały obniżającej wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Mimo to Janusz Żmurkiewicz zdecydował o uszczupleniu swojego uposażenia o 20 procent. Cięcia pensji objęły także jego zastępców. 

czytaj więcej

Miasto

Oto Oni. Nasi Jubilaci

– Jesteście Państwo wzorem. Wzorem, jak dwoje ludzi dotrzymuje raz danego sobie słowa. Wzorem, że prawdziwa miłość pokona wszystko, także te trudne chwile, których przecież nie brakuje w życiu każdego z nas – powiedział dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 50, a nawet 60 – lecie pożycia małżeńskiego. W imieniu Prezydenta RP wręczył Szanownym Jubilatom Medale za Długoletnie Pożyci Małżeńskie.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia