Sobota, 28 marca 2020r.

Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Opłaty za miejskie przedszkola i żłobek

W związku z zaistniałą sytuacją, rodzice/opiekunowie dzieci uczęszczających do miejskich przedszkoli automatycznie nie ponoszą opłat za czas, kiedy placówki są zamknięte. Opłaty pobrane za marzec będą wliczone w kolejne należności, już po powrocie dzieci do przedszkoli.

czytaj więcej

Miasto

ZWiK. Będzie przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z uwagi na prowadzoną modernizację sieci wodociągowej przy ulicy Wojska Polskiego w nocy z 31 marca /01 kwietnia 2020 roku, w godzinach od 22.00 do 05.00, nastąpi przerwa w dostawie wody.

czytaj więcej

Miasto

Komunikacja ozonuje miejskie autobusy, dezynfekuje wiaty

Świnoujska Komunikacja Autobusowa podjęła kolejne, dodatkowe działania odkażające autobusy i wiaty przystankowe. W każdym miejskim autobusie zjeżdżającym z trasy, poza myciem powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych, przeprowadzane jest również ozonowanie. To skuteczna metoda dezynfekcji bez użycia środków chemicznych.

czytaj więcej

Miasto

Zostań w domu! Harcerze pomogą

Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia. Jeden z punktów Prawa Harcerskiego mówi: Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Od stulecia harcerstwo jest ruchem, który uczy odpowiedzialności za siebie i innych.

czytaj więcej

Miasto

Harcerze Seniorom

Drodzy Mieszkańcy Świnoujścia. Jeden z punktów Prawa Harcerskiego mówi: Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Od stulecia harcerstwo jest ruchem, który uczy odpowiedzialności za siebie i innych.

czytaj więcej

Miasto

Na zimowe utrzymanie. TRANS-MASZ zastąpił REMONDIS

Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych TRANS-MASZ Spółka Akcyjna ze Stargardu wygrało przetarg na zimowe utrzymanie terenów stanowiących własność Gminy Miasto Świnoujście. Co to oznacza? Że właśnie ta firma przez najbliższe trzy lata, każdej zimy, będzie oczyszczała nasze drogi, chodniki, place z ewentualnego śniegu oraz dbała, aby nie było na nich ślisko.

czytaj więcej

Pomoc socjalna

MOPR o kontaktach z ośrodkiem

W związku z obecnością w naszym kraju koronawirusa COVID19 zwracamy się z prośbą do wszystkich osób korzystających ze wsparcia MOPR w Świnoujściu o ograniczenie do niezbędnego minimum bezpośrednich wizyt w komórkach organizacyjnych MOPR poprzez kontaktowanie się z pracownikami Ośrodka telefonicznie, drogą elektroniczną, za pośrednictwem e-PUAP-u, poczty elektronicznej lub poczty tradycyjnej.

czytaj więcej

Miasto

Urząd Miasta. Sprawdź, co możesz załatwić nie wychodząc z domu

Wiele spraw w urzędzie miasta (także Urzędzie Stanu Cywilnego) można załatwić przez internet. Potrzebny do tego jest profil zaufany na platformie ePUAP – jeśli ktoś go nie ma, może założyć przez bankowość elektroniczną (większość banków oferuje taką usługę) – w takim przypadku nie trzeba wychodzić z domu, żeby mieć profil zaufany. Jeśli ktoś nie korzysta z banku przez internet, to może założyć profil na stronie pz.gov.pli potwierdzić jednorazowo podczas wizyty w naszym ZUS lub Urzędzie Skarbowym.

czytaj więcej

Miasto

Koronawirus. Przeczytaj! To ważne

Dziś (wtorek 10 marca 2020) o godzinie 10.00 w urzędzie miasta odbyło się posiedzenie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego w sprawie aktualnej sytuacji dotyczącej koronawirusa, zwołane przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. W posiedzeniu uczestniczyli Komendant Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, Komendant Miejski Państwowej Straż Pożarnej w Świnoujście, przedstawiciele służb sanitarnych, policji oraz zastępcy prezydenta miasta.

czytaj więcej

Miasto

Tu będzie zaczynał się tunel pod Świną

Miejsce na lewobrzeżu (wyspa Uznam) oddalone jest ponad 500 metrów od brzegu Świny. Postawione tam murki wyznaczają początek komory startowej dla maszyny TBM, która będzie drożyła tunel. Jak się okazuje, nie tylko pod samą Świną, ale także drzewami, które rosną przy jej brzegu i kilkaset metrów dalej.

czytaj więcej

Miasto

Przy ulicy Grunwaldzkiej. Ruszyła budowa pumptracku

W środę (26 lutego) ruszyły prace przy budowie torów rowerowych tupu pumptrack przy ul. Grunwaldzkiej. Rowerzyści będą mogli z nich korzystać już wiosną. Na skwerze przyległym do PEC Świnoujście powstaną dwa tory dla rowerzystów o różnym stopniu  umiejętności jazdy po takim terenie. 

czytaj więcej

Miasto

Bon Wyspiarza Seniora rusza od maja

– Tak, jak zapowiadałem od maja rusza kolejna już edycja bonu seniora – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Świadczenie w ramach tego bonu w wysokości 300 złotych otrzymają mieszkańcy, którzy ukończyli bądź w tym roku ukończą 65 lat i w chwili składania wniosku co najmniej od roku są mieszkańcami Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Podsumowanie akcji Kropla Krwi dla WOŚP

W miniony wtorek w świnoujskim Oddziale Terenowym RCKiK już po raz dziewiąty odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Kropla Krwi dla WOŚP, organizowanej przez Harcerski Klub HDK Kropla Życia.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia