Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

FLOTA zbiera - zbieraj z nami!

Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Zawodnicy z Morskiego Klubu Sportowego FLOTA Świnoujście wyszli z inicjatywą zrobienia zbiórki karmy pod hasłem „NAPEŁNIJ MISKĘ”. Zbiórka potrwa do końca lutego.

czytaj więcej

Miasto

Zniszczyli nową ławkę. Wandali nagrała kamera

W miniony weekend wandale zniszczyli oryginalną, wyrzeźbioną w drewnie ławkę, która służyła nie tylko do siedzenia, ale była też ozdobą nowego placu piknikowego w Przytorze-Łunowie. Mieszkańcy osiedla są oburzeni. Wiedzą już kim są wandale. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz złożył na policję zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

czytaj więcej

Miasto

Grupa Morska: czas na cmentarz dla zwierząt

Drodzy mieszkańcy, cmentarz dla zwierząt oraz hotel dla naszych najmniejszych przyjaciół, były jednym z głównych punktów naszego programu wyborczego, dlatego przeprowadzamy rozmowy z kręgiem weterynaryjnym w naszym mieście, których efektem jest wprowadzenie przez Sławomira Nowickiego propozycji wspólnych obrad Komisji Gospodarki i Budżetu, Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu z udziałem wszystkich lekarzy weterynarii praktykujących w naszym mieście, jak i dyrektorów szkół.

czytaj więcej

Miasto

Wspólnie oddajmy hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi Gdańska

Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Miasta zapraszamy wszystkich na spontaniczne spotkanie dzisiaj o godzinie 18.00 pod pomnik na placu Słowiańskim. Celem tego spotkania jest oddanie hołdu Prezydentowi Gdańska panu Pawłowi Adamowiczowi, który zmarł dzisiaj z ran zadanych przez nożownika w trakcie koncertu finałowego.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Kapitanat Portu ogłosił alarm sztormowy

O godzinie stan 10.00 wody w porcie przekroczył 580 cm, czyli tyle, ile wynosi stan alarmowy. W porcie Świnoujście oraz na obszarach przyległych służby dyżurne Kapitanatu Portu Świnoujście ogłosiły alarm sztormowy.

czytaj więcej

Przyroda

Znalazłeś ranne zwierzę? Zobacz, jak można mu pomóc

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Piotr Barański w Warnowie podjął się całodobowej interwencji oraz leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt występujących na terenie naszego miasta. Okresowej opiece nie będą podlegały jedynie dziki i jelenie.

czytaj więcej

Miasto

W poniedziałek rocznica zatonięcia mf „Jan Heweliusz”

14 stycznia 2019 roku minie 26. rocznica zatonięcia promu „Jan Heweliusz”. Statek płynął ze Świnoujścia do Ystad. Była to najtragiczniejsza katastrofa w historii polskiej żeglugi morskiej. Zginęło 55 osób, obywateli Polski, Austrii, Czech, Węgier, Szwecji i Norwegii. Uroczystości przed tablicą pamięci ofiar katastrofy oraz pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na placu Rybaka rozpoczną się o godzinie 12.00.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Kapitanat Portu: alarm sztormowy dla Świnoujścia

Dziś (środa 9 stycznia 2019) o godzinie 8.00 poziom wody w porcie wynosił 580 cm, czyli tyle, ile wynosi stan alarmowy. Wiatr wieje z północy z prędkością 23 km/h w porywach 41 km/h. O godzinie 1.30 w nocy Kapitanat Portu ogłosił alarm sztormowy. Obie przeprawy promowe funkcjonują.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia