Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Uwaga. Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który może wiać dziś i jutro (wtorek, środa). Przewidywana średnia prędkość od 50 do 60 km/h w porywach do 95 km/h. Kierunek zachodni i północno – zachodni. 

czytaj więcej

Miasto

Ponad 11,5 mln złotych na drogi. Dziś podpisano umowę

Prezydent Janusz Żmurkiewicz i Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc podpisali dziś umowę na dofinansowanie budowy obwodnicy wschodniej i modernizacji ulicy Wojska Polskiego (odcinek od ulicy Leśmiana do Matejki). Ponad 11,5 mln złotych dofinansowania na obie inwestycje pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych.

czytaj więcej

Miasto

Wtorek. Rocznica napaści na Polskę i Dzień Sybiraka

Jutro – wtorek 17 września – obchodzimy 80. Rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dzień Sybiraka. W Świnoujściu obchody odbędą się przy Pomniku Zesłańców Sybiru – Skwer Zesłańców Sybiru (u zbiegu ulic Władysława Sikorskiego i Monte Cassino). Początek o godzinie 11.00. W imieniu Prezesa Związku Sybiraków Pani Marii Zając serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej

Miasto

Prezydent: Będziemy walczyć o rekompensaty za port kontenerowy

Po ostatniej decyzji Rady Miasta kwestia budowy portu kontenerowego w naszym mieście jest przesądzona. Większość radnych odmówiła wyrażenia jednoznacznej opinii w sprawie poszerzenia granic świnoujskiego portu. W związku z przyjętą przez Sejm RP tzw. specustawą portową, na naszą skrzynkę pocztową otrzymaliśmy pismo Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Miasto

Beczka z nieznaną zawartością wydobyta z dna

Dzisiaj, 14 września, marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża wydobyli beczkę z nieznaną zawartością z dna toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Obiekt zostanie zneutralizowany przez wyspecjalizowane pododdziały wojsk chemicznych.

czytaj więcej

Historia

Unikat z koła podbiegunowego w Świnoujściu

To jedyny taki eksponat w Polsce i jeden z niewielu zachowanych w Europie! Waży blisko 10 ton, pochodzi z czasów II wojny światowej, a do Polski przyjechał z koła podbiegunowego! Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, z siedzibą w Forcie Gerharda od kilku dni ma w swojej kolekcji potężny reflektor przeciwlotniczy zasilany agregatem BMW.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2020. Zaczynamy głosowanie!

Do wyboru jest 11 projektów złożonych przez mieszkańców naszego miasta. W tym pięć tzw. miękkich i sześć twardych. Głosowanie trwa od dziś 10 września do 27 września 2019 r. To od wyników głosowania zależy, na co w przyszłym roku miasto wyda 2,2 mln złotych. Pamiętaj! Twój głos jest ważny.

czytaj więcej

Miasto

Komunikat PEC. Trwa usuwanie przecieku

Przedsiębiorstwo Energetyki Cielnej Sp. z o.o. w Świnoujściu informuje, że w związku z ujawnieniem przecieku na sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Batalionów Chłopskich firma zewnętrzna MK Kontrakt na zlecenie PEC Sp. z o.o. przystąpiła do usunięcia awarii.

czytaj więcej

Miasto

Elżbieta Jabłońska startuje w wyborach do Sejmu

W piątek (6.09) na Placu Wolności wystartowała kampania parlamentarna Platformy Obywatelskiej. Kandydatka na posła Elżbieta Jabłońska oraz kandydatka do Senatu Magdalena Kochan spotkały się dziennikarzami. Towarzyszył im szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej Marszałek Olgierd Geblewicz. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Festiwal piękna w Świnoujściu

Już 6 i 7 września br., spotkamy się pięknym Świnoujściu, gdzie w Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się półfinał Miss Polski 2019 oraz finał Miss Polski Nastolatek 2019.

czytaj więcej

Wydarzenia

Napoleon w Świnoujściu!

200 żołnierzy piechoty, dodatkowo setka artylerzystów i jazda. Żaglowiec, pirotechnika filmowa i Napoleon- niemal we własnej osobie! Na 44 wyspy w najbliższy weekend zawita armia Napoleona, a wraz z nią VIII edycja wyjątkowej imprez- Dni Twierdzy na Wyspach.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

W niedzielę, 1 września 2019 roku, w Świnoujściu odbędą się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W miejscach pamięci narodowej marynarze wystawią posterunki honorowe, a delegacje złożą kwiaty, oddając hołd bohaterom.

czytaj więcej

Miasto

Mieszkańcy walczą o zachowanie mozaiki

Mozaika "Rajski ptak" zdobiąca ścianę starego basenu może zostać zniszczona wraz rozbiórką budynku pływalni przy promenadzie. O zachowanie ozdobnego ornamentu w imieniu mieszkańców upomniały się Stowarzyszenie Przyjaciół ul. Hołdu Pruskiego w Świnoujściu i Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia. Petycja w tej sprawie trafiła już do prezydenta Świnoujścia oraz wojewódzkiego konserwatora zabytków.

czytaj więcej

FAMA

Ten ostatni piątek

To już prawie koniec. W sobotę Koncert Finałowy w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Ale spokojnie, piątkowy program Famy wcale nie zwiastuje końca. Będzie intensywnie i jak zawsze interdyscyplinarnie. Jurorzy zobaczą ostatnie już propozycje konkursowe – muzyczne, teatralne, fotograficzne, a werdykt poznamy podczas sobotniego Finału.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia