Niedziela, 23 lutego 2020r.

Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Warszów

Zmiany w ruchu na Barlickiego do końca lipca

Od 24 lutego do 31 lipca 2020 roku zmieni się organizacja ruchu przy ulicy Barlickiego - konkretnie na odcinku od wiaduktu drogowego ulicy Ku Morzy do skrzyżowania z ulicą Osiedlową. Powstanie tam nowa ścieżka rowerowa.

czytaj więcej

Miasto

Holownik H-11 Bolko

Holownik H-11 Bolko jest pierwszym z serii sześciu nowych holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP. Został zaprojektowany i wybudowany w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku. Wejdzie w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża pełniąc służbę w 12. Dywizjonie Trałowców.

czytaj więcej

Ewakuacja w Mieszku

Gaz w liceum. Lekcje odwołane, pięć osób w szpitalu

Substancję o nieustalonym pochodzeniu rozpylono dzisiaj w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Niedziałkowskiego. Uczniowie i pracownicy zostali ewakuowani, pięcioro uczniów trafiło do świnoujskiego szpitala. Sprawa wygląda na uczniowski wybryk. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga na silny wiatr

Meteorolodzy z biura prognoz w Szczecinie ostrzegają przed silnym wiatrem, który przewidywany jest od jutra (niedziela 9 lutego 2020) do poniedziałku (10 lutego 2020).

czytaj więcej

Miasto

Budowa tunelu. Zmiany w ruchu na ulicach Wolińskiej i Fińskiej

Do 30 września 2022 roku obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu pojazdów na ulicach Wolińskiej i Fińskiej. Jest to związane z koniecznością wprowadzenia i oznakowania wyjazdu z budowy na czas robót związanych z budową tunelu pod Świną. Należy liczyć się z chwilowymi wstrzymaniami ruchu pojazdów w przypadku wyjazdu pojazdów budowy oraz prac sprzętów niezbędnych do wykonania inwestycji. 

czytaj więcej

Miasto

Będą kręcić film. Szukają statystów

Od 24 lutego do 2 kwietnia w okolicach Świnoujścia i Międzyzdrojów kręcone będą zdjęcia do nowego serialu kryminalnego dla CANAL+. „Klangor” to thriller kryminalny, którego reżyserię powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. W obsadzie pojawi się wiele znanych nazwisk, m. in. Arkadiusz Jakubik, Maja Ostaszewska, Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska oraz Maciej Musiał.

czytaj więcej

Miasto

Po wystawie. Psy i koty świnoujścian w specjalny kalendarzu

Kalendarz powstał po świnoujskiej wystawie pupili z okazji Światowego Dnia Zwierząt, której organizatorem byli Urząd Miasta Świnoujście oraz Stowarzyszenie Grupa Morska Cała Naprzód. Zamieszczone w nim zdjęcia zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym ”Pochwal się swoim pupilem”, który odbył się w ramach wystawy.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujska Platforma Obywatelska wybierała szefa partii

W całym kraju trwają wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP. O to stanowisko ubiega się czterech kandydatów: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz, Bogdan Zdrojewski. Członkowie PO głosują w 190 komisjach wyborczych w całym kraju. Jeżeli w pierwszej turze nikt nie uzyska 50 procent głosów - 8 lutego odbędzie się druga tura. 

czytaj więcej

Miasto

Ważne. Co z deklaracjami o wysokości opłat za śmieci?

W związku z koniecznością złożenia deklaracji na 2020 rok o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właściciel nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy urząd miasta informuje, że druk deklaracji można pobrać na stronie www.swinoujscie.pl, Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 oraz w filiach domu kultury na Warszowie, w Karsiborze i Przytorze. Podobnie, jak w poprzednich latach we wszystkich tych filiach czynne będą mobilne punkty przyjmowania deklaracji.

czytaj więcej

Miasto

Jesteśmy w pierwszej trójce najbardziej rozwijających się miast na prawach powiatu

Świnoujście zajęło 3. miejsce wśród miast na prawach powiatu w Polsce o najwyższym poziomie rozwoju w XVII edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Na 66 takich miast jest jedynym z województwa zachodniopomorskiego, które znalazło się nie tylko w pierwszej dziesiątce, ale i dwudziestce. Kolejnym jest dopiero Szczecin z 21. pozycją w rankingu. Oceniano wszystkie 66 miasta na prawach powiatu w Polsce.

czytaj więcej

Inwestycje

Miasto buduje kolejne mieszkania. Zainteresowani powinni wypełnić ankietę

Drodzy Mieszkańcy! W związku z dużym zainteresowaniem mieszkaniami czynszowymi na wynajem przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera 11 i 13 w Świnoujściu, tj. w pierwszym budynku, realizowanym przez spółkę Lokum sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu, Spółka wraz z Gminą Miasto Świnoujście planuje realizować kolejne przedsięwzięcia.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Posadzą nowe drzewa

13 nowych lip szerokolistnych zastąpi tyle samo drzew, które uschły. Nowe drzewa będą miały minimum 2 metry wysokości oraz 16-18 cm obwodu na wysokości jednego metra. Zostaną posadzone wiosną i jesienią tego roku.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia