Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Bezpieczeństwo

Promujący „wizję zero” Edward na drogach w Świnoujściu

Świnoujscy policjanci przyłączyli się 21 września do prowadzonej w krajach europejskich akcji pod nazwą "Edward", czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death). Akcja ta powstała z inicjatywy Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, do której należy polska Policja i promuje ,,wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych osób wypadków drogowych w tym konkretnym dniu.

czytaj więcej

Miasto

Finanse. Miasto wspomoże policję

110 tys. złotych przekaże miasto na zakup samochodów dla świnoujskiej policji. Kolejne 5 tys. złotych na adaptację zawodową młodych policjantów. Dzięki niej już w październiku tego roku w Świnoujściu pojawi się więcej pieszych patroli.

czytaj więcej

Morskie wychowanie dzieci i młodzieży

Uczniowie z „Czwórki” w Kotwicy

W miniony weekend, poza żeglarzami, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica" o/Świnoujście gościli uczniowie klasy „Va” Szkoły Podstawowej nr 4. Wizyta ta odbyła się w ramach programu „Morskie wychowanie dzieci i młodzieży”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nowe zasady - wspólne dobro. Zapraszamy na dwa pikniki ekologiczne

Już w najbliższy weekend zapraszamy wszystkich mieszkańców na dwa Pikniki Ekologiczne. Pierwszy odbędzie się w sobotę 23 września na Placu Wolności , drugi w niedzielę 24 września na placu za Miejskim Domem Kultury na Warszowie przy ulicy Sosnowej 18. W obu przypadkach zaczynamy o godz. 10.00.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Zarekwirowano kolejne nielegalne automaty do gier

Wspólne działania policjantów z funkcjonariuszami urzędu celno-skarbowego doprowadziły do zarekwirowania w ostatnich dniach na terenie Świnoujścia kolejnych nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami, za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2018

Głosowanie trwa do 29 września

20 projektów startuje w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wczoraj po południu w urzędzie miasta ich autorzy przedstawili szczegóły swoich propozycji. Spotkanie miało charakter otwarty. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: po jednym na projekty twarde i miękkie. Jeżeli, ktoś będzie chciał poprzez tylko jeden projekt (obojętnie miękki i czy twardy), to taki głos oczywiście też będzie ważny. Za nieważne uznane będą natomiast wszystkie karty do głosowania z więcej niż dwoma głosami lub dwoma ale oddanymi na projekty z tej samej grupy.

czytaj więcej

Gaz-Sytem podjął decyzję

Terminal LNG zostanie rozbudowany o drugie nabrzeże

Zarząd GAZ-SYSTEM wydał rekomendacje spółce Polskie LNG dotyczące rozpoczęcia prac projektowych i przygotowawczych rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. W ramach projektu zbudowane zostanie dodatkowe stanowisko załadunkowo-rozładunkowe dla statków oraz stanowisko załadunku bunkierek LNG.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu

Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania.

czytaj więcej

Miasto

Radisson Blu dla szpitala

W dniu 15.09.2017 r. świnoujski szpital odwiedzili Pani Renata Sobczyńska dyrektor ds. komunikacji hotelu Radisson Blu i Pan Michał Jelonek dyrektor projektu Zdrojowa Invest. Goście przekazali na rzecz pacjentów Oddziału Pediatrycznego prezenty w postaci praktycznych worków, w których dzieci znajdą kolorowanki z morskimi motywami, kredki i odblaski.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Mając 3 promile kierował TIR-em

Świnoujski policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę samochodu ciężarowego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni obywatel Białorusi miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał duże problemy z opuszczeniem kabiny pojazdu, którym kierował. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

czytaj więcej

Miasto

W 78. rocznicę agresji

Prawdziwym spotkaniem pokoleń można nazwać obchody 78. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka, które odbyły się w Świnoujściu. Uroczystość pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru przygotowana została przez Panią Marię Zycer-Zając oraz świnoujski oddział Związku Sybiraków RP.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kolejny 3-miesięczny areszt za narkotyki

W ostatnich tygodniach kolejna osoba zatrzymana przez świnoujskich policjantów posiadająca znaczne ilości środków odurzających trafiła za kratki. Wobec 32-letniego mieszkańca Świnoujścia sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. W piątek zamknięta część ulicy Chrobrego

W związku ze zdjęciami do filmu „Usedom Krimi”, w dniu 15 września 2017 r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Chrobrego. Zmiana polegać będzie na zamknięciu ulicy Chrobrego na odcinku od ulicy Wybrzeże Władysława IV do ronda Róży Wiatrów. Objazd do Basenu Północnego ulicami Jana z Kolna, Mieszka I-go i Rogozińskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejny Jarmark w Pasażu RONDO w najbliższą sobotę

Handlowcy z Pasażu RONDO zapraszają 16 września 2017 r.  w godzinach 10.00 – 14.00 na Jarmark Rękodzieła Artystycznego. - Zapraszamy na spotkanie z "artystyczne zakręconymi"  mieszkańcami naszego miasta, którzy  zaprezentują swoje wspaniałe prace – zaprasza w imieniu organizatorów Ewa Mechło.

czytaj więcej

Miasto

Działkowcy dumni ze sztandaru, dziękują za pomoc w przygotowaniu dożynek

Działkowcom świnoujskich ogrodów, w sobotę 9 września, w czasie okręgowych dożynek nadano sztandar. Mimo złej pogody uroczystość zachowała podniosły charakter. Działkowcy nie zawiedli. Do Świnoujścia zjechali reprezentanci całego szczecińskiego okręgu. Uroczystość tę poprzedziły całe tygodnie zabiegania o ten symbol szczególny symbol związku-sztandar. Na pewno nie doszłoby do tego, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy na nasze konto przekazali środki na zakup sztandaru.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Policjanci zabezpieczyli nielegalny spirytus i tytoń

Zwalczający przestępczość gospodarczą świnoujscy policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli należące do niego duże ilości tytoniu i spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Straty, na jakie naraził Skarb Państwa, to kilkanaście tysięcy złotych. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę grzywny i do trzech lat więzienia.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia