Czwartek, 9 maja 2024r.

Imieniny: Bozydara, Grzegorza, Karoliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ponad sto wniosków o dofinansowanie w Świnoujściu

Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG

Ponad sto wniosków o dofinansowanie w Świnoujściu

Foto: Polskie LNG

Powołany z inicjatywy spółki Polskie LNG Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych zebrał aż 114 wniosków o dofinansowanie różnego rodzaju projektów w Świnoujściu i okolicach. O tym, który z pomysłów pochodzących od lokalnej społeczności otrzyma wsparcie, przekonamy się już pod koniec listopada.

Fundusz dysponuje budżetem przeznaczonym na wspieranie ważnych inicjatyw, służących rozwojowi społeczności lokalnej Warszowa i całego Świnoujścia. Zgodnie z założeniem, dofinansowane zostaną projekty w następujących obszarach: edukacja, bezpieczeństwo, ekologia, sport, kultura i sztuka.

- W celu zapewnienia finansowania jak największej ilości projektów o zróżnicowanym charakterze zadecydowano, że w pierwszym etapie funkcjonowania Funduszu będą przyznawane jednorazowe granty o maksymalnej wysokości pięciu tysięcy złotych – mówi Maciej Mazur, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG, członek Rady Funduszu. - Każdy zgłoszony projekt będzie mógł otrzymać maksymalnie jeden grant. Nie ma natomiast ograniczenia co do ilości projektów zgłaszanych przez jeden podmiot. Liczy się kreatywność inicjatyw dla rozwoju miasta.

Nabór wniosków trwał do 30 września 2014 r. Liczba zgłoszonych projektów przeszła oczekiwania Rady Funduszu. Zebrano 114 inicjatyw. Około jedna trzecia wpłynęła od szkół publicznych i przedszkoli, pozostałe od stowarzyszeń i fundacji, wspólnot mieszkaniowych, domów kultury, bibliotek, klubów sportowych, służb mundurowych oraz osób prywatnych. Dominują inicjatywy z zakresu bezpieczeństwa, a także związane ze sportem, kulturą, nauką, edukacją i nowymi technologiami. Są to dziedziny, w których Polskie LNG zrobiło już wiele dla regionu. Dbałość o dobrosąsiedzkie relacje nakłada na spółkę ważne obowiązki wobec lokalnej społeczności, a duża liczba wniosków oraz ich różnorodność to kopalnia wiedzy o kolejnych potrzebach mieszkańców.

- Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG, ze względu na zaangażowanie wielu lokalnych grup społecznych i zawodowych, to najlepsza praktyka we wsparciu rozwoju najbliższego otoczenia. Miarą jego popularności jest liczba otrzymanych zgłoszeń. Dzięki nim mamy szansę lepiej zrozumieć ogrom wyzwań, z którymi mierzy się lokalna społeczność i wyjść im naprzeciw – dodaje Maciej Mazur.

Fundusz ma już za sobą etap weryfikacji i wstępnego opiniowania wniosków. Teraz oceni je Rada Funduszu, w składzie: wiceprezydent Joanna Agatowska, jako przedstawicielka Władz Miasta Świnoujście; Walerian Zegzdryn, jako przedstawiciel Władz Dzielnicy Warszów; Izabela Puławska, przedstawicielka Hufca Pracy, jako reprezentantka lokalnej instytucji zajmującej się pomocą potrzebującym; Piotr Piwowarczyk, przedstawiciel uczestników Dialogu Społecznego, wybrany w drodze głosowania przeprowadzonego na przełomie kwietnia i maja br. wśród osób zaangażowanych w sesje dialogowe i Maciej Mazur, jako przedstawiciel Spółki Polskie LNG S.A.

Informacja o tym, które projekty zdobyły dofinansowanie zostanie ogłoszona pod koniec listopada br. na stronie www.polskielng.pl.

FWIL

Powołanie Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG to efekt długotrwałej współpracy Spółki z mieszkańcami, samorządem lokalnym i wszystkimi stronami zainteresowanymi rozwojem Świnoujścia i dzielnicy Warszów. Zapowiedziany jeszcze we wrześniu 2013 roku, podczas sesji Dialogu Społecznego, ruszył po okresie intensywnych przygotowań formalnych i prawnych w czerwcu 2014 r. Celem Funduszu jest zaangażowanie partnerów społecznych  w proces decyzyjny dotyczący dofinansowania przez Polskie LNG lokalnych projektów na rzecz miasta. Opinia społeczności lokalnej dotycząca kierunków rozwoju miasta jest dla Polskiego LNG szczególnie ważna. Fundusz zapewni przejrzysty, obiektywny i niezależny podział środków na wsparcie najbardziej pożytecznych i przyszłościowych projektów

Autor: Polskie LNG
comments powered by Disqus