Nagrody Prezydenta Świnoujścia
Statuetki Trytona za 2014 rok wręczone
Foto: jk rzepka
W sobotni wieczór na Balu Trytona w gościnnych progach hotelu Interferie Medical Spa już po raz jedenasty wyróżniono osoby oraz firmy, które w roku 2014 najbardziej przyczyniły się do rozwoju miasta oraz kreowania jego pozytywnego wizerunku.
Statuetkę Trytona w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość otrzymała Adrianna Kutelska Dom Gościnny "Ptaszarnia" Świnoujście Karsibór
Pani Adrianna Kutelska od 2010 roku prowadzi działalność gospodarczą o profilu turystycznym skierowaną do miłośników przyrody. Tworzy własną markę opartą o rodzinny kapitał. Dzięki wystrojowi obiektu i wnętrz Dom Gościny stwarza osobliwy i charakterystyczny klimat pobytu. „Ptaszarnia” prowadzi wynajem pokoi gościnnych oferując tradycyjne wyżywienie wykonane z miejscowych produktów. Organizuje wieczory poświęcone historii wyspy Karsibór, warsztaty pieczenia chleba i wędzenia ryb. W Ptaszarni odbywają się warsztaty fotograficzne, a goście uczestniczą w ptasiej turystyce współdziałając z ornitologami. Te liczne, atrakcyjne oferty czynią to miejsce wyjątkowym.
Ptaszarnia jest pierwszą taką działalnością na wyspie Karsibór, prowadzoną w zgodzie z naturą i z wykorzystaniem walorów przyrodniczych Karsiborskiej Kępy i Karsiborza.
W 2014 r. „Ptaszarnia zajęła” II miejsce w głosowaniu internautów w ogólnopolskim konkursie „Żyj w zgodzie z naturą” dla działalności prowadzonej w obszarze Natura 2000.
Trytona w kategorii Działalność Kulturalna, Społeczna i Sport nagrodę otrzymało Polskie LNG S.A.
Rok 2014 pokazał, że Polskie LNG aktywnie uczestniczy w życiu miasta i jego mieszkańców. W minionym roku Spółka uruchomiła Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych, w ramach którego 22 projekty społeczności lokalnej otrzymały granty po 5 tys. zł. Spółka była organizatorem lub wsparła finansowo szereg przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym i rekreacyjnym. m.in „Weekend na Warszowie z Polskim LNG”, Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane w ramach programu „Bezpieczne miasto”, Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich, zajęcia edukacyjno-sportowo-rekreacyjne dla dzieci, Mistrzostwa Europy w Match Racingu. Ponadto spółka sfinansowała i zrealizowała na Warszowie plac rekreacyjny „Piracka Przygoda”, który w znaczący sposób uatrakcyjnił infrastrukturę rekreacyjną w prawobrzeżnej części miasta.
W kategorii Obiekt Roku nagrodę otrzymało zadaszenie trybun widowni Amfiteatru im. Marka Grechuty, które wykonali Marta i Marian Kręzel z pracowni „Projekt”
Zadaszenie w formie membranowej kopuły czaszowej obejmujące swoim rzutem widownię oraz scenę amfiteatru zaprojektowano w niezwykle oryginalny sposób. Konstrukcja zadaszenia o nowatorskim rozwiązaniu została doskonale wkomponowania w otoczenie i istniejącą zieleń. Kolorystyka membrany jest biało-piaskowa. Przenikające przez membranę światło nie ingeruje w kolorystykę wnętrza amfiteatru. Podpory podtrzymujące kopułę usytuowane są poza polem widzenia z trybun widowni. Konstrukcja kopuły o imponującej rozpiętości charakteryzuje się jednocześnie lekkością i artyzmem. W porze dziennej widownia oświetlona jest w sposób naturalny: częściowo przez powłokę kopuły, światłem bocznym oraz poprzez świetlik. Dzięki zastosowaniu tak oryginalnego zadaszenia widowni i sceny, świnoujski amfiteatr należy do najciekawszych w kraju. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego.
DOŁĄCZ DO NAS: