Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Będzie wiało do wieczora

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

Będzie wiało do wieczora

Na Osiedlu Zachodnim wiatr poprzewracał śmietniki.

Foto: Bartek Wutke

Sobotni poranek przyniósł gwałtowną zmianę pogody. Silny wiatr wieje z prędkością do 45 km/h. W porywach może osiągać nawet 110 km/h!

Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla naszego regionu. Powinniśmy sprawdzić czy na balkonie nie mamy przedmiotów które wiatr mógłby porwać. Samochody najlepiej zaparkować z dala od drzew i tablic reklamowych. Jeżeli nie ma takiej potrzeby nie powinniśmy dziś wychodzić z domu.

Żegluga Świnoujska kursuje zgodnie z rozkładem. Wydłużył się jedynie nieznacznie czas podróży. Przez podmuchy wiatru podejście do nabrzeży jest utrudnione.

Tymczasem wiatr zdążył już wyrządzić trochę szkód. Strażacy do południa interweniowali 10 razy. Większość wyjazdów dotyczyła powalonych drzew bądź przewróconych reklam. Był też jeden pożar.

Sporo zamieszania silny wiatr wyrządził na Osiedlu Zachodnim. Podmuchy powywracały kubły na odpadki w efekcie czego śmieci rozniosły się po całym osiedlu. Jeden ze śmietników przepchnięty został kilkanaście metrów od swojego miejsca.

Wiatr ma się uspokoić dopiero około godziny 19.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus