Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Nietrzeźwy kapitan kierował promem

Kapitan "Bielika" miał 0,8 promila.

Nietrzeźwy kapitan kierował promem

Prom Bielik

Foto: Bartek Wutke

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali kapitana promu "Bielik" w związku z podejrzeniem kierowania przez niego jednostką pływającą w stanie nietrzeźwości.

61-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty kierowania w takim stanie pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym, za co kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sprawa toczy się w trybie przyspieszonym.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 13 marca,  około godziny 19.00.  Dyżurny świnoujskiej komendy odebrał zgłoszenie o kapitanie promu "Bielik", który wykonuje swoją pracę pod wpływem alkoholu. Natychmiast skierowano tam policjantów, którzy po dopłynięciu promu do brzegu po stronie centrum miasta, weszli na prom i przebadali na zawartość alkoholu kapitana jednostki pływającej. Wynik badania wskazał blisko 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 61-latek już wczoraj usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sprawa nietrzeźwego kapitana promu toczy się w postępowaniu przyspieszonym, co oznacza, że jeszcze dziś zatrzymany zostanie przekazany do dyspozycji sądu wraz z wnioskiem o rozpoznanie jego sprawy.

Autor: asp. Beata Olszewska
comments powered by Disqus