Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Witamy!

Zamiast wstępniaka

Witamy!

Foto: scie24.pl

W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny przyszedł wcześniej. Dziś i przez najbliższe 88 lat. Powód - ruch precesyjny ziemi. Spokojnie, ten tekst nie będzie o zjawiskach astronomicznych.

A o czym będzie? O nas. Tak się złożyło, że ten wcześniejszy Dzień Wiosny to także data ważna dla nas, twórców portalu scie24.pl.

Dziś oddajemy do Waszej dyspozycji nowy portal informacyjny scie24.pl. Chcielibyśmy, aby w krótkim czasie stał się mocną i rozpoznawalną marką na lokalnym rynku medialnym. Wychodząc naprzeciw wymaganiom współczesnych odbiorców stworzyliśmy nasz portal jako rozbudowaną, multimedialną platformę komunikacji, otwartą na nowoczesne media społecznościowe (Facebook, Twitter, You Tube). Naszym celem jest przede wszystkim rzetelna informacja, ale chcemy również inicjować dyskusje, integrować środowisko lokalne i czynnie uczestniczyć w życiu naszego miasta i okolic. Osiągniemy to wszystko wyłącznie dzięki Waszej współpracy, dlatego bardzo liczymy na wieści od Was, dotyczące wszelkich form działalności w regionie.

Czekamy na Wasze informacje. Oddajemy do Waszej dyspozycji adres mailowy kontakt@scie24.pl na który możecie wysyłać swoje uwagi, tematy, zdjęcia. Możecie też do nas zadzwonić pod nr 531 636 246. Postaramy się odebrać o każdej porze dnia i nocy.

To jednak nie wszystko. Jeżeli uważacie, że macie coś fajnego do przekazania, opowiedzienia czy pokazania, możecie prowadzić u nas bloga. Chcecie pisać o podróżach - nie ma sprawy. Zajmują Was tematy związane z życiem miasta - piszcie bloga. Zgłoście do nas (najlepiej mailowo) chęć założenia własnej strony. Skontaktujemy się z Wami i podamy nasze warunki.

Jesteśmy przekonani, że już wkrótce, wszystkie osoby zainteresowane naszym regionem, szukujące ważnych i sprawdzonych informacji, wybiorą właśnie scie24.pl. My ze swojej strony obiecujemy dołożyć wszelkich starań, aby spełnić ich oczekiwania. Jesteśmy dla Was, i to od Was zależy w dużej mierze sukces scie24.pl, dlatego wciąż pozostajemy otwarci na nowe pomysły i propozycje współpracy. Nasz portal redaguje młody i profesjonalny zespół, razem z Wami chcemy stworzyć w sieci ulubione miejsce spotkań wszystkich mieszkańców Świnoujścia i okolic.

No dobrze. A co z tym ruchem precesyjnym? W dużym skrócie - oś ziemi wykonuje ruch w kształcie stożka którego wierzchołek znajduje się środku ziemi. W ten sposób oś ziemska kreśli okrąg. Nazwa tego zjawiska pochodzi od łacińskiego praecessio aequinoxii czyli wyprzedzenie równonocy. I tu dochodzimy do sedna. Proces ten powoduje różnicę między rokiem gwiazdowym a zwrotnikowym wynoszącą 20 minut. Przesuwa się w ten sposób Punkt Barana czyli właśnie równonocy wiosennej.

Przez najbliższe 88 lat musimy się pogodzić z tym, że wiosna będzie do nas przychodzić wcześniej. Ba, od 2044 roku, Pierwszy Dzień Wiosny będzie następował już 19 marca. Wszystko wróci do normy w 2102 roku.

Wszystkim czytelnikom życzymy, by dożyli tego dnia.

A póki co - zapraszamy do lektury.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus