Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Klub Bezpiecznego Puchatka

Gryfuś i Puchatek o bezpieczeństwie

Klub Bezpiecznego Puchatka

Foto: KMP Świnoujście

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świnoujściu, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy. Do wspólnej nauki o bezpieczeństwie zachęcał policyjny Gryfuś oraz Puchatek z "Klubu Bezpiecznego Puchatka".

Świnoujscy policjanci czynnie włączają się w oddziaływania wychowawcze i przekazują uczniom wiedzę o potencjalnych zagrożeniach w domu, szkole i na drodze. Funkcjonariusze po raz kolejny odwiedzili uczniów klas pierwszych, tym razem w Szkole Podstawowej Nr 4.

Policyjny Gryfuś z programu profilaktycznego "Przyjaciele Gryfusia" oraz Puchatek z "Klubu Bezpiecznego Puchatka" pomagali policjantom w przekazywaniu informacji i porad o bezpiecznych zachowaniach. Pomocnym elementem edukacji był przekazany wcześniej uczniom "Elementarz Zasad Bezpieczeństwa", którego głównym bohaterem jest Gryfuś. To ilustrowany bohater elementarza stworzonego przez policjantów, właśnie z myślą o uczniach klas od I do III. Ten książkowy bohater przez wszystkie stronice elementarza udziela cennych wskazówek na temat zasad bezpieczeństwa.

Wczoraj, dzieci wspólnie z Gryfusiem i Puchatkiem, poznawały zasady bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach. Pierwszoklasiści, pod okiem policjantki, uczyli się prawidłowych zachowań na drodze, uczyli się i zapamiętywali ważne telefony alarmowe oraz dowiedzieli się, że pod numery telefonów alarmowych nie wolno telefonować dla żartu czy zabawy.

Policjanci przypomnieli uczniom  zasady  kontaktu z nieznajomym a także radzili jak spędzać czas w domu i w szkole, a także bawiąc się na podwórku.

Autor: asp. Beata Olszewska
comments powered by Disqus