Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Masa krytyczna już za nami

Świnoujścianie spisali się na medal.

Masa krytyczna już za nami

Plac Wolności zapełnił się rowerzystami.

Foto: Bartek Wutke

Ponad 200 rowerzystów wzięło udział w wiosennej Masie Krytycznej. Kolorowa grupa amatorów dwóch kółek przejechała spod Urzędu Miasta na pl. Wolności.

- Na liście mieliśmy zapisanych 196 uczestników - mówił Cezary Dobrochowski z KS Uznam, współorganizatora masy krytycznej - Jednak w trakcie przyłączyło się sporo osób. Myślę, że poprawiliśmy zeszłoroczny wynik.

Impreza odbyła się pod hasłem "Zielono mi". Kto nie był ten może żałować. Na szczęście będzie jeszcze okazja wziąć udział w kolejnych masach krytycznych. Najbliższa już 29 czerwca. Tymczasem dzisiejsza trasa wiodła ul. Konstytucji 3 Maja, Wybrzeżem Władysława IV, ul. Bolesława Chrobrego, Słowackiego, Matejki, Chopina i kończyła się na pl. Wolności.

Część trasy wiodła po bruku. Niestety taka nawierzchnia jest mało przyjazna cyklistom.

- Ten bruk to kładli chyba po pijaku - dało się słyszeć głosy w peletonie. W ten sposób uczestnicy ocenili krótki fragment ul. Chrobrego na wysokości Parku Zdrojowego.

Inny z uczestników wspominał jak w zeszłym roku przewrócił się właśnie w tym miejscu. Na szczęście pozostałe rejony miasta są lepiej dostosowane do potrzeb rowerzystów.

Na pl. Wolności policja wszystkim chętnym znakowała rowery. Chociaż taka operacja nie uchroni nas przed kradzieżą to jednak może pomóc w odzyskaniu drogocennego sprzętu.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się film z tej imprezy.

Autor: Bartek Wutke
comments powered by Disqus