Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zdradził go telefon

Policja ujęła sprawcę sobotniego wypadku.

Zdradził go telefon

Kierowca samochodu zakończył swoją jazdę w widowiskowy sposób.

Foto: KMP Świnoujście

Świnoujscy policjanci ustalili kierującego samochodem marki Mazda, który na przedłużeniu  ulicy Szkolnej spowodował kolizję uderzając w płot, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zdradził telefon komórkowy pozostawiony w pojeździe.

26-letni mężczyzna za popełnione wykroczenie  został  już  ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł.

W sobotni poranek, tuż po godzinie 7.00, kierowca mazdy na ulicy Szkolnej w Świnoujściu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot ogrodów działkowych. Uderzenie było  na tyle silne, że auto dosłownie owinęło się dookoła siatką. Na szczęście, w pobliżu miejsca zdarzenia nie było przechodniów i nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący porzucił auto i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podczas przeprowadzanych oględzin pojazdu, okazało się, że kierujący pozostawił na miejscu nie tylko ślady kryminalistyczne, ale również telefon komórkowy. Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu nie mieli więc najmniejszych trudności z ustaleniem sprawcy.

Wobec zgromadzonych dowodów, 26-letni mieszkaniec Świnoujścia przyznał się do kierowania mazdą. 

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz kierowanie bez wymaganych uprawnień, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 800 zł.

Autor: asp. Beata Olszewska
comments powered by Disqus