Wtorek, 19 października 2021r.

Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Zjednoczona Lewica o ekologii i rozwoju regionu

Wybory parlamentarne 2015

Zjednoczona Lewica o ekologii i rozwoju regionu

Foto: scie24

Na lewobrzeżu odbyła się dziś konferencja prasowa z udziałem Adama Ostolskiego, lidera Partii Zieloni, Ewy Koś, wiceprzewodniczącej tego ugrupowania i kandydującej w obecnych wyborach parlamentarnych do Senatu RP - Joanna Agatowskiej. Wszyscy reprezentowali KW Zjednoczona Lewica SLD-TR-PPS-UP-Zieloni.

Adam Ostolski, kandydat do Sejmu podkreślił, że najważniejszym zadaniem Zielonych jest inwestycja w zieloną energię, a takie działania mogą wpłynąć pozytywnie na rozwój regionu. - Dzisiaj na terenie województwa zachodniopomorskiego produkuje się elementy do wiatraków, komponenty do biogazowni, panele fotowoltaiczne, a wkrótce ruszy produkcja fundamentów pod wiatraki na morzu. W większości to idzie na eksport. To znaczy, że te miejsca pracy są w branży eksportowej. Stworzenie realnego wewnętrznego rynku dla odnawialnej energii jest szansą na to, aby tych miejsc pracy było jeszcze więcej. Szacuje się, że w ciągu dekady w sektorze zielonej energii może w całej Polsce powstać 130 tysięcy nowych miejsc pracy, a bardzo duża ich część właśnie w naszym regionie - uważa Ostolski.

Na konieczność rozwoju naszego regionu zwróciła uwagę także Joanna Agatowska. - Polska nie jest dzisiaj w ruinie, ale rozwija się bardzo nierównomiernie - najlepiej w dużych aglomeracjach, w mniejszych nie wykorzystuje swoich zasobów - tak jak w naszym województwie. Wierzymy, że kandydaci Zjednoczonej Lewicy będą potrafili ten potecjał wykorzystać oraz poprawią możliwości polityków województwa zachodniopomorskiego. Wszyscy mówią, również przedsiębiorcy, że politycy z naszego regionu nie wykorzystują swoich możliwości i nie potrafią przebić się do strony rządowej z naszymi potrzebami i problemami.

Wybory parlamentralne odbędą się 25 października.

 

Autor: scie24
comments powered by Disqus