Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Klikasz i wiesz

Ruszył pierwszy w Polsce portal internetowy poświęcony LNG

Klikasz i wiesz

LNG uruchomiło pierwszy portal

Foto: Polskie LNG

Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja strategiczna, a skroplony gaz ziemny uznawany jest za paliwo przyszłości – czyste i ekologiczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska? Co dla mieszkańców robi inwestor terminalu, spółka Polskie LNG, by zachować jak najlepsze relacje z otoczeniem inwestycji? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony technologii LNG i terminalowi na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu - www.lng.edu.pl

Portal dedykowany jest wszystkim poszukującym informacji o technologii LNG oraz inwestycji w Świnoujściu, ale jego autorzy w znacznej mierze kierowali się także potrzebami sąsiadów terminalu. Dlatego, obok wiadomości technologicznych i gospodarczych, portal poświęca wiele miejsca zagadnieniom odpowiedzialności Polskiego LNG oraz bezpieczeństwu inwestycji – nie tylko tej istotnej dla niezależności energetycznej i ekonomii kraju, ale także gwarantowanej najbliższemu otoczeniu.

Portal stanowi rozbudowaną platformę wiedzy na temat technologii skraplania gazu ziemnego, światowego i europejskiego rynku LNG oraz roli, jaką będzie na nim odgrywał terminal LNG w Świnoujściu. Pozwolił spółce Polskie LNG zgromadzić w jednym miejscu dostępną wiedzę w tej dziedzinie, tworząc podstawowe źródło informacji dla wszystkich zainteresowanych.

- Otwieramy dzisiaj dostęp do obszernej bazy wiedzy, wykazu wszystkich inicjatyw społecznych Spółki, analizy korzyści ekonomicznych płynących z uruchomienia inwestycji dla gospodarki kraju, regionu i miasta, a także wszelkich dostępnych raportów i opracowań, np. dotyczących oceny wpływu inwestycji na środowisko naturalne – wyjaśnia Maciej Mazur, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiego LNG S.A.

W proces tworzenia portalu zaangażowani zostali eksperci polscy i międzynarodowi w dziedzinie LNG, instytucje rządowe i pozarządowe, a także specjalistyczne media. Portal uzyskał już patronat Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Morskiej w Szczecinie, a także ministerstw, w tym Skarbu Państwa oraz Środowiska.

- Uruchomienie portalu odpowiada przede wszystkim potrzebie edukacyjnej. W świadomości publicznej brakuje bowiem informacji na temat zastosowania i znaczenia skroplonego gazu ziemnego – dodaje Maciej Mazur i przytacza wyniki badań zrealizowanych przez TNS Polska na zlecenie Polskiego LNG: choć 99 proc. mieszkańców Świnoujścia wie, że w ich mieście powstaje pierwszy w tej części Europy terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego, jedynie co piąty z badanych mieszkańców wiąże ten fakt z realną dywersyfikacją gazu do Polski. Znajomość zagadnień związanych z kwestiami bezpieczeństwa energetycznego, możliwością importu gazu z dowolnego kierunku na świecie, prezentuje się podobnie wśród mieszkańców woj. zachodniopomorskiego, a także ogółu społeczeństwa. Wkrótce ma się to jednak zmienić, i to m.in. za sprawą nowego portalu.

Informacje o skroplonym gazie ziemnym, jako jednej z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych technologii energetycznych, przyjaznej środowisku i efektywnej ekonomicznie, zostały przedstawione internautom w bardzo przystępny sposób. Portal wykorzystuje nowoczesne i interaktywne narzędzia, formy animacji i prezentacji treści.

Autor: Polskie LNG
comments powered by Disqus