Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Pionierzy u Prezydenta

Wydarzenia

Pionierzy u Prezydenta

Foto: BIK UM Świnoujście

Pani Mira Lasak oraz  Panowie Józef Górski, Tadeusz Goliński i Henryk Szczodrowski spotkali się dziś w Urzędzie Miasta z Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem.

Zaproszeni goście zostali wyróżnieni specjalnymi, okolicznościowymi medalami z okazji           70-lecia polskiego Miasta Świnoujście. Tym samym dołączyli do grona Pionierów, którzy takie medale otrzymali na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 11 listopada ubiegłego roku.

Spotkanie było okazją do wspomnień oraz rozmów o trudnych początkach i historii polskiego Świnoujścia, ale także planów dotyczących dalszego rozwoju miasta.

- Jesteście żywą historią Świnoujścia. To wy odbudowywaliście  ten piękny przedwojenny kurort, który dziś należy do najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Wnieśliście też na wyspy to, co najważniejsze - polską kulturę i tradycję, tak ważną dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszych wysp- powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

- Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w Świnoujściu. Największym źródłem radości i uznaniem dla naszej pracy jest to, gdy widzimy, jak nasze ukochane miasto pięknieje z dnia na dzień, dzięki pracy Pana i wielu młodych świnoujścian - mówili podczas spotkania Pionierzy.

Oprócz medali Pionierzy otrzymali również albumy o Świnoujściu, w których, na prośbę gości, Prezydent wpisał imienną dedykację.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus