Gimnazjum Publiczne nr 2
"Potop" Henryka Sienkiewicza na 200 głosów

Foto: GP2
5 maja 2016 roku przypada 170 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza, 100 rocznica jego śmierci oraz 50-lecie powstania Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Muzeum to jest organizatorem Ogólnopolskiej Akcji Ustanowienia Rekordu Polski w Zbiorowym Czytaniu Sienkiewicza wraz z Biurem Rekordów Guinnessa.
Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza przyłączyło się do wspólnego czytania fragmentu „Potopu” punktualnie o godzinie 10. W gimnazjum w akcji bicia rekordu Polski wzięło udział 200 osób. Ekspertem i honorowym gościem był Prezydent Pan Paweł Sujka. Akcja miała na celu nie tylko uczczenie jubileuszu urodzin wieszcza, ale również propagowanie czytania dzieł pisarza.
To pierwsze przedsięwzięcie Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza z okazji obchodów roku Sienkiewicza, o kolejnych odbywających się w maju będziemy informować.
DOŁĄCZ DO NAS: