Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Rewelacyjny saksofonista wygrywa!

Mieszko ma talent!

Rewelacyjny saksofonista wygrywa!

Łukasz Dobosz.

Foto: Bartek Wutke

Można być uczniem klasy o profilu matematyczno-fizycznym i jednocześnie znakomicie grać na instrumencie? Można. Udowodnił to Łukasz Dobosz, porywając szkolną widownię w "Mieszko ma talent" grą na saksofonie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Co roku na wiosnę scena teatralna MDK-u wita uczestników szkolnego konkursu „Mieszko ma talent”, w którym swoje umiejętności prezentują uczniowie LO z Oddz. Int. im. Mieszka I. 11 kwietnia br. gościnnie wystąpiły również nauczycielki: Monika Wawrzyniak i Jowita Chorzępa. Wśród uczestników były i wokalistki (Blanka Borowiec, Ewelina Wąsik, Joanna Kępa), i zespół muzyczny „The Kiepsztuns” w składzie: Bartosz Sosnowski, Krzysztof Gołębiowski, Mateusz Szczerski i Piotr Tomasiewicz. Jednak bezapelacyjnie konkurencję wygrał saksofonista – Łukasz Dobosz, entuzjastycznie przyjęty przez widownię.

-Nie spodziewałem się takiej reakcji, muzyka mnie porwała, czułem niezwykłą energię w sobie. Uwielbiam grać muzykę klasyczną, jednak odnajduję się też w lekkiej, rozrywkowej – podkreśla Łukasz Dobosz, uczeń klasy matematyczno-fizycznej.

Na saksofonie gra od czterech lat, uczy się w Szkole Muzycznej, wcześniej ukończył w niej czteroletnią edukację na fortepian. Jednak chciał kontynuować naukę, gdyż – jak sam twierdzi –  jest z tą szkołą niezwykle związany.

W czasie uroczystości, prowadzonej przez Wiktora Grzyba i Paulinę Gontkiewicz, podano również wyniki konkursu klas pierwszych „Galeria uśmiechu” (zwyciężyła klasa IA) oraz drugich „Kreatywni przyjaciele środowiska”. W tym pierwsze miejsce zajęła klasa IIB za wykonanie układu okresowego pierwiastków metodą patchworkową.

Autor: Dagmara Kubiak-Rosiak
comments powered by Disqus