Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / ...bo wpadł na głupi pomysł

Włamywał się do samochodów

...bo wpadł na głupi pomysł

Foto: KMP Świnoujście

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów stojących na parkingu i ukradł radioodtwarzacz. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Przed godziną 2.00 w nocy z piątku na sobotę oficer dyżurny świnoujskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu włamania do samochodów na parkingu przy ulicy Barlickiego. Natychmiast w to miejsce został skierowany patrol, który w trakcie pościgu zatrzymał uciekającego w kierunku lasu mężczyznę. Po wylegitymowaniu odpowiadającego rysopisowi sprawcy ustalono, że jest nim 26-letni mieszkaniec Świnoujścia.

Podczas oględzin stwierdzono wybicie kamieniem szyby w zaparkowanym na parkingu audi, skąd został skradziony radioodtwarzacz, stwierdzono również wybicie szyby w vw, uszkodzenie listwy oraz klamki schowka w tym pojeździe. Sprawca nie zdążył niczego ukraść, gdyż został spłoszony przez interweniujących funkcjonariuszy.

Zatrzymany 26-latek noc spędził w policyjnej celi, a następnego dnia zostały mu przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Przesłuchiwany mężczyzna  tłumacząc swoje zachowanie, wyjaśniał, że włamał się do samochodów, ponieważ ... wpadł na głupi pomysł.

6-letni mężczyzna poddał się dobrowolnie karze. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Beata Olszewska
comments powered by Disqus