Miasto
Mieszkańcy protestują. Stop terminalowi kontenerowemu

Foto: scie24
Grupa mieszkańców Świnoujścia wyraziła swój sprzeciw wobec planów budowy terminala kontenerowego na Warszowie. Godzinną pikietę zorganizowano dzisiaj przed Urzędem Miasta.
Inicjatorem protestu było Stowarzyszenie Prawobrzeża, które nie zgadza się na dalszy rozwój przemysłowy wyspy Wolin. Mieszkańcy podkreślają, że port kontenerowy doprowadzi do blokady komunikacyjnej na Warszowie oraz pozbawi ich dostępu do plaży oraz możliwości czerpania korzyści z turystyki.
Z protestującymi spotkała się przewodnicząca Rady Miasta Joanna Agatowska. Prezydent Świnoujścia odniósł się do sprawy w trakcie trwającej dzisiaj sesji Rady Miasta. Według Żmurkiewicza, swoje zdanie odnośnie budowy terminalu kontenerowego powinni wyrazić wszyscy mieszkańcy Świnoujścia w referendum.
DOŁĄCZ DO NAS: