Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Z psem i świnką marsz po wybrzeżu

Najsłynniejsza polska świnka Raćka na świnoujskiej plaży

Z psem i świnką marsz po wybrzeżu

Foto: Organizator

1 maja o godzinie 9.00 sprzed bazy ratowników WOPR (na przedłużeniu ulicy Powstańców Śląskich) wyruszą uczestnicy Marszu 520 km Polskim Wybrzeżem. Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Pomysłodawcą akcji jest założyciel Fundacji „Pies Szuka Domu” Artur Lewandowski.

- W tym roku po raz trzeci ruszamy z psiakami pod hasłem „Krok do Domu” - informuje jedna z organizatorek imprezy Agnieszka Orłowska. Wędrówka będzie trwała około 3 tygodni i zakończy się w Piaskach na granicy Unii Europejskiej. Wzdłuż wybrzeża Bałtyku ruszy drużyna w składzie: Artur Lewandowski, Jaromir Adamczyk, Maciej Kwiatkowski oraz przedstawiciele Szkoły Dla Psów „Łajka” z Gdańska Eliza i Marek. Gościnnie do Marszu przyłączy się Łukasz Luk Jeleniewski (perkusista zespołu Lipali). Całej ekipie towarzyszyć będzie pies wilczak czechosłowacki Anczer Welkoscyrz oraz najsłynniejsza polska świnka Raćka, która poza nagłaśnianiem problemu bezdomności wśród zwierząt będzie promować zdrowy tryb życia. Raćka jest znana zarówno w internecie jak i w telewizji, gdzie walczy o lepsze życie dla zwierząt i propaguje zdrowe odżywianie.

- Odpowiedzialne adopcje to dla nas priorytet. Marsz jest kreatywną i oryginalną inicjatywą, która ma zwrócić uwagę na potrzebę walki z bezdomnością zwierząt. Każdy dzień Marszu będzie poświęcony promowaniu adopcji jednego psiaka, którego będzie można poznać na stronie www.PiesSzukaDomu.pl oraz FunPage’u PiesSzukaDomu.pl. Dzięki działaniom Fundacji nowe domy znalazło już ponad 600 bezdomnych, skrzywdzonych psów. Zajmujemy się również edukacją humanitarnego traktowania zwierząt poprzez akcje edukacyjne i koncerty. Zwracamy uwagę ludzi na to, że los zwierząt w Polsce zależy od każdego z nas. Wspiera nas w tym wielu znanych muzyków, m.in. Marek Piekarczyk czy zespół LIPALI, który jest Ambasadorem Fundacji. Prasa, telewizja i radio również są obecne przy naszych akcjach i biorą czynny udział w życiu Fundacji. Dzięki nagłaśnianiu takich akcji mamy szans dotrzeć do większej liczby ludzi - zapewniają organizatorzy.

W tym roku po raz pierwszy wprowadzono możliwość wirtualnego uczestnictwa w Marszu. Nie wychodząc z domu możemy czynnie uczestniczyć w przemierzaniu kilometrów wzdłuż Polskiego Wybrzeża. Poza otrzymaniem certyfikatu za przemierzony dystans mamy pewność, że pomagamy innym, słabszym i bezdomnym zwierzakom. Aby pomóc wystarczy wziąć udział w Marszu i kupić kilometry. 1 km = 1 zł, a każdy kilometr i każda wpłacona złotówka to dla podopiecznych Fundacji szansa na nowe, lepsze życie. Można przejść kilometr albo cały Marsz. Decyzja należy do Was. Kup dowolną ilość kilomatrow w ramach akcji 520 km Polskim Wybrzeżem – Marsz przeciw bezdomności zwierząt „Krok do Domu” i wesprzyj podopiecznych Fundacji. Czekamy na śmiałków, którzy "przejdą" cały marsz !!! 520 km za 520 złotych! Do udziału zapraszamy również firmy. Informacje o tym, gdzie aktualnie znajdują się uczestnicy Marszu będą na bieżąco publikowane na stronie i Facebooku. Każdy z uczestników otrzyma specjalny certyfikat w podziękowaniu za przemierzone kilometry. Do honorowych uczestników Marszu zostanie wysłany certyfikat wraz z garścią nadmorskiego piasku.

- W ubiegłym roku spotkaliśmy wielu życzliwych mieszkańców i turystów, którzy wychodzili do nas oferując nocleg i posiłek. Usłyszeliśmy wiele miłych słów, które były i są dla nas ogromną motywacją w naszych działaniach. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc również w tym roku! – apelują organizatorzy.

Chętnych do udziału w wirtualnej zabawie prosimy o wpłaty na konto Fundacji:
Nordea Bank nr konta: 09 1440 1013 0000 0000 1393 3456
W tytule proszę wpisać: „krok do domu”

Prosimy przesłać potwierdzenie wpłaty na adres sklep@piesszukadomu.pl wraz z adresem mailowym celem przesłania certyfikatu. Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: agnieszka@piesszukadomu.pl

Przydatne linki:

www.piesszukadomu.pl

www.piesszukadomu.pl/pl,news2,marsz_520_km_polskim_wybrzezem,191.html

www.facebook.com/PiesSzukaDomupl?ref=hl

www.facebook.com/pages/Świnka-Raćka/407516029376210.

teleexpress.tvp.pl/14124418/swinka-z-klasa

www.tvp.pl/gdansk/informacja/panorama/wideo/22022014-1830/14125257

pytanienasniadanie.tvp.pl/14212473/search-url

Autor: /piesszukadomu/
comments powered by Disqus