Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Determinacja i zaangażowanie - świnoujscy policjanci zapobiegli tragedii

Miasto

Determinacja i zaangażowanie - świnoujscy policjanci zapobiegli tragedii

Foto: scie24

Świnoujscy policjanci uratowali 23-latka, który zamierzał targnąć się na swoje życie. Szybka reakcja i zaangażowanie mundurowych sprawiły, że mężczyzna żyje i trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską.

W sobotę około południa dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został telefonicznie poinformowany o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo z powodów osobistych.
23-latek po ostatnim kontakcie telefonicznym, wyłączył telefon.

Policjanci  po zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. W poszukiwania zaangażowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy wraz z dwoma psami tropiącymi. Rozpoczęła się walka z czasem, której ceną było ludzkie życie.

Podczas  sprawdzania ulic miasta jeden z patroli zauważył idącego w kierunku lasu młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. W czasie rozmowy z policjantami 23-letni świnoujścianin przyznał, że szedł tam z  zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe, lekarz zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala, gdzie zostanie otoczony specjalistyczną opieką.

Dzięki natychmiastowej reakcji, determinacji i  zaangażowaniu, policjanci ze Świnoujścia zapobiegli  tragedii. W wielu przypadkach tylko szybka interwencja Policji ratuje ludzkie życie.

Autor: asp. sztab. Beata Olszewska
comments powered by Disqus