Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świnoujście wśród 25 najatrakcyjniejszych morskich plaż na świecie!

Ranking Skyscannera

Świnoujście wśród 25 najatrakcyjniejszych morskich plaż na świecie!

Foto: scie24

Cztery polskie nadbałtyckie kurorty trafiły do rankingu Skyscannera jako najwspanialsze nadmorskie zakątki świata. To Dębki, Łeba, Jurata i nasze Świnoujście. - To miejsce czyste, piaszczyste i przyjazne do kąpieli, a co najlepsze ciągle go przybywa – napisano w uzasadnieniu obecności Świnoujścia w rankingu.

- Jako jedne z głównych atutów naszej plaży wymieniane są jest jej czystość i bezpieczeństwo – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. - A to, w przeciwieństwie do tego , co daje nam natura, zależy już od nas samych. Dlatego tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie. Pokazuje, że nasze starania, praca ludzi idą w dobrym kierunku.

W rankingu polskie plażowe perełki pobiły te w Grecji, na Dominikanie, Malediwach i Florydzie. Wraz ze Świnoujściem znalazły się w nim Dębki, Jurata i Łeba.

Jak czytamy na portalu WP, który pisze o rankingu Skyscanner, naszym plażom nie przeszkodziły zabłysnąć wśród światowych plaż, ani kapryśna często pogoda i nieoczekiwane opady deszczu, ani chłodna woda w morzu. Choć w przypadku tej ostatniej, warto pamiętać, że woda w Świnoujściu jest najcieplejsza na polskim wybrzeżu. W słoneczne lato jej temperatura przekracza 21 – 22 stopnie.

Autorzy rankingu podkreślają również, że świnoujska plaża może pochwalić się jedną z najszerszych plaż w Polsce. Ze swojej strony dodajmy, że kąpielisko jest co roku bardzo dobrze przygotowane jeśli chodzi o bezpieczeństwo kąpiących, a łagodne wejście do morza zachęca do kąpieli nie tylko dorosłych, ale i młodszych.

Na podst. www.wp.pl

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus